HŽ Mimara - TRIX

nik

Veteran foruma
Pustimo sad detalje ali zašto je ovo 4. (slovima: četvrta!) serija JŽ Mimara vagona nekog proizvođača kroz preko 20 godina (Roco, ACME, Minitrix i Trix; ok ajmo reći da ok je samo tri) koja je u krivoj, plavoj, boji? :mamurluk:
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Uz ono kaj je Vedi napisal, mene poprilično bode to kaj nema oberlihta na prozorima tam gdje bi trebali biti. Toplo se nadam da je ovo samo pre-production sample i da bude serijski dotjeran. Čak mi se čini i da je plava traka po boku isto naljepnica. Pogledajte rešetku na boku...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ne treba se oko ovih vagona previše čuditi zašto tako izgledaju i kako su ispali, jer to su zapravo već postojeći Marklin/Trix
modeli koji su za potrebe prezentacije izgleda samo 'obljepljeni u Mimarine' boje:

M 4227 (B1)-800.JPG

M 4227 (B1)R-800.JPG

(izvor slika: ebay)
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Pustimo sad detalje ali zašto je ovo 4. (slovima: četvrta!) serija JŽ Mimara vagona nekog proizvođača kroz preko 20 godina (Roco, ACME, Minitrix i Trix; ok ajmo reći da ok je samo tri) koja je u krivoj, plavoj, boji? :mamurluk:
... vjerojatno prepisuju jedan od drugoga...:hihihi:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Koliko sam shvati modificirali su prozore koji razlikuju pravi Aeelmt od Beelmt vagona.
Da, to su si izgleda dali truda,
zamjenili cjevaste prelaznice i eto modela...
 

Izidor

Član foruma
Nije mi dalo, da se strpim.....:mad:, pa sam jučer naveče poslal upit na Trix oko tih grešaka na modelima
i danas ujutro dobio natrag odgovor :

'' Das sind 1:100-Modelle für den "Spielbahner".
Da wird jetzt nachträglich nichts mehr verändert. ''

Sada sve jasno, samo cijena ne vredi ni pola toga, kaj se pojavljuje u katalogu.

Trix i Maerklin su poznate tvrtke modela u Nemačkoj, sa dugogodišnjom tradicijom izrade modela, pa treba gledati na to kao na neki brand, samo kaj ljudi kupuju nešto, kaj nema nikakvog zajedničkog sa cijenom i kvalitetom izrade na normalne modele.
Vjerovatno su ti modeli več unaprijed rasprodati, pa se nitko kod njih ni ne brine, da če im nešto ostati na lageru :mamurluk:
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Nije mi dalo, da se strpim.....:mad:, pa sam jučer naveče poslal upit na Trix oko tih grešaka na modelima
i danas ujutro dobio natrag odgovor :

'' Das sind 1:100-Modelle für den "Spielbahner".
Da wird jetzt nachträglich nichts mehr verändert. ''

Sada sve jasno, samo cijena ne vredi ni pola toga, kaj se pojavljuje u katalogu.

Trix i Maerklin su poznate tvrtke modela u Nemačkoj, sa dugogodišnjom tradicijom izrade modela, pa treba gledati na to kao na neki brand, samo kaj ljudi kupuju nešto, kaj nema nikakvog zajedničkog sa cijenom i kvalitetom izrade na normalne modele.
Vjerovatno su ti modeli več unaprijed rasprodati, pa se nitko kod njih ni ne brine, da če im nešto ostati na lageru :mamurluk:
Hahahahaha pa oni otvoreno priznaju da su to IGRAČKE! Pa šta izigravaju onda s tim bolesnim cijenama?? :eek:
 

malimiha

Član foruma
Mora biti da je Trix postigel dobre rezultate u prodaji MIMARA vagonov u N skali i stoga vidika su odlučili proizvesti još iste vagone u H0 skali :D
Možda je Trix prodal više MIMARA vagonov u N skali nego ACME u H0 skali, ili ima bilo tko odgovora na to pitanje? :hmmm:
Kod njihovih kupcev treba vodit računa o lokalpatriotizmu :djed
 

Mon

 
Osoblje foruma
Bilo bi dobro da malo razmislimo pre nego sto postiramo neproverene i podatke bez osnova pa makar to bila i "razmisljanja".
Jer, onda cu ja da sam sebi dam za pravo da iznesem razmisljanje da niti ce TRIX nekada proizvesti bolje MIMARE od ACMEa, nit ce ih prodati više od ACMEa!
;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh