HŽPP - drama u tri čina

željko halambek

Veteran foruma
I meni se sviđa ovaj Švicrski logo. Sviđaju mi se još nekadašnji logo Britanskih želejeznica i logo Nizozemskih željeznica.


Za razliku od HŽPP koji ima tri boje.. dizajneri se inače trude da logotip dobro izgleda i u jednoj boji.....

Ipak ima varijanti sa monokromatskim logom. Zašto se takav neprimjenju na vagonima.

12924548_879554185504653_1374435866453307697_n.jpg


12932865_879555455504526_8345293033759766008_n.jpg
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Dizajn na HaŽeju je odavno klinički mrtav!!!!
Niti pretposljednji nije bio baš neki grafički uradak, ali ovo zadnje HŽPP....ovo bi i djeca u osnovnoj školi nakon par tutorijala o dizajnu bolje napravila. Meščini da su nakon onih kružića povezanih duuuugim crtama na dizajnu sheme bojanja novih motornjaka (gdje je to koliko toliko uspjelo), odlučili istu stvar posložiti u logo. Zbilja si je neki "dizajner" dao truda. A odabir fonta HŽPP je toliko maštovit da te bogsačuvaj. Ne kužim zašto uopće baš mora nešto pisati na logotipu? Ako je brend dobar, onda je samo grafički logo dovoljan da se stvar prepoznaje.
Ma, diletantski šlamperaj nekog amatera koji je pokupio lovu. Valjda se zato i išlo mijenjat logo...
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
A neznam cemu uopce skidati logo HZ..
Jasno mi je reorganizacije unutar drustava prestruktuiranja i sli.. brendiranje modernizacija bla bla...
Al zar nije poneta u prepoznatljivosti brenda.. loga.. tradiciji i sl. Taj dio mene vise zabrinjava?? (Ovo je ono rasturi pa rasprodaj da netko drugi uzme i radi sve ponovno da se za staro i nezna)
Npr zanima me jel DB il OBB u povjesti mjenjao radikalno logo.. ok sheme bojanja i sl al bas logo kao logo..?
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Neznam ..
Ja sam vise za tradiciju i neki tok..
Al eto to je vec ona.. "o ukusima se neraspravlja" :)

Edit.. vidim Davorov post sada..
A cini mi se da vecina ide tom logikom ..
 

nik

Veteran foruma
A neznam cemu uopce skidati logo HZ..
Jasno mi je reorganizacije unutar drustava prestruktuiranja i sli.. brendiranje modernizacija bla bla...
Al zar nije poneta u prepoznatljivosti brenda.. loga.. tradiciji i sl. Taj dio mene vise zabrinjava?? (Ovo je ono rasturi pa rasprodaj da netko drugi uzme i radi sve ponovno da se za staro i nezna)
Npr zanima me jel DB il OBB u povjesti mjenjao radikalno logo.. ok sheme bojanja i sl al bas logo kao logo..?
I DB i OBB i FS i SNCF i to po nekoliko puta.
 

adi

Član foruma
A neznam cemu uopce skidati logo HZ..
Jasno mi je reorganizacije unutar drustava prestruktuiranja i sli.. brendiranje modernizacija bla bla...
Al zar nije poneta u prepoznatljivosti brenda.. loga.. tradiciji i sl. Taj dio mene vise zabrinjava?? (Ovo je ono rasturi pa rasprodaj da netko drugi uzme i radi sve ponovno da se za staro i nezna)
Npr zanima me jel DB il OBB u povjesti mjenjao radikalno logo.. ok sheme bojanja i sl al bas logo kao logo..?
Mjenjao je i db svoj logo ali minimalno.i lokomotive su prefarbane u crvenu boju.ali naspram nasih pametnjakovica svabe su 0 bodova a nemaju ni love ko mi.u nas su vagoni i lokomotive svako malo frisko ofarbane.ipak treba drzat do ugleda:hihihi:
 

1borna

Veteran foruma
Na neku ruku je i dobro da se često mijenjaju bojanja, barem nam tako izgledaju kao novi i čisti!;)
Jesu i druge EU uprave mijenjale logo više puta ali u kontinuitetu, nikad tako radikalno i nakaradno.
 

nik

Veteran foruma
Mjenjao je i db svoj logo ali minimalno.i lokomotive su prefarbane u crvenu boju.ali naspram nasih pametnjakovica svabe su 0 bodova a nemaju ni love ko mi.u nas su vagoni i lokomotive svako malo frisko ofarbane.ipak treba drzat do ugleda:hihihi:
DB je u dugovima kao nikad dosad tako da im štednja na farbanju baš i nije pomogla...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh