H0 amater - maketa in vozni park

H0 amater

Član foruma
Pozdrav svima

Gotovo godinu dana je prošlo, kad sam na ovom forumu prikazao svoju maketu Fantasy Land. Ove godine sam se više fokusirao na izradi, preradi i kupnji modela iz područja Slovenije i ex Yuge.
Jer je sad pravo vrijeme za godišnju inventuru, odlučio sam, da vama jih pokažem.

Prva lokomotiva, koja je došla u moju "radionicu" na preradu, bila je Alsthomova CC 6500, koja ima kod nas broj 363 i nadimak "brižita".
Model prikazuje jednu od prvih lokomotiva, koje su došle u Sloveniju decembra 1975 godine. Model ima ugradjeni zvučni dekoder ESU v3.5 sa zvukom snimljenim u firmi C.M.S. u Francuskoj.


363-001a.jpg


363-001b.jpg


363c800.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Nadam se da ćeš nastaviti sa prezentacijom modela. Rado bih vidio i slike te nacrt makete, ako je to moguće....Sretan Božić i nova!
 

H0 amater

Član foruma
Hvala Mija!

Slijedeča je lokomotiva iz Italije, Ansaldo serije 362, kod nas "meharca" a kod vas "žutka". Model prikazuje lokomotivo iz prvog razdobja, to znaći iz šestdesetih godina, kad su imale još staro bojanje, livene tablice sa oznakama, velike farove i klasićne pantografe. Za osnovu mi je služilo novije Roco postolje i staro Rivarossi ohišje, sad je digitalizirana, pripremljena za vuću teretnih vozova iz tog vremena.

362a.jpg


362b.jpg


362c.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Odlicno H0 amater!
Uvek mi je drago kad vidim neku preradu u neki model nasih lepotica ;)

Interesuje me od cega i kako su ti izradjeni grbovi JZ na modelima?
 

H0 amater

Član foruma
Hvala svima za super komentare.
Grb i pločice so jedkani (photo etch) izradjeni od novog srebra, debeline 0,20 mm.

Pozdrav svima!
 

H0 amater

Član foruma
Poslije 363 i 362 morala bi doći 361, a ja sam se odlučio, da vam pokažem još poslednji model slovenske elektro lokomotive iz moje "radionice", to je serija 342 ili moped iz svog prvog perioda, kada je došao u Slovenijo (1968).

Ovaj model je bil izgradjen iz nule, jer ne postoji nijedan sličan model u H0, koga bi mogao koristit za preradu. Osnova je evergreen plastika debeline 0,5mm, sitni komadići, rešetke i još nekoliko malih stvari je uradjeno sa metodom photo etcha. Na ovom modelu sam potrošio dosta vremena i nervi ali na kraju ispala je, bar za mene, dosta dobro.
Firma ACME več dve godini obečava izlazak svog mopeda, ali pošto su dali na trg dosta putničkih vagona, ove če lokomotiva bar na moji maketi, biti dobro eksploatirana.

Model ima Rivarossijev pogon, za razsvjetu sem upotrebio ledice sa optimičnim kablom, model je naravno digitaliziran ali bez zvuka.

In to je to!

U nastavku ču vam predstaviti svoj ostali vučni park slovenskih elektro lokomotiv, gdje pa je moj rad bio ograničen samo na kupnju modela ili tek malu prepravku. :wink:


342a.jpg


342b.jpg


342c.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Odlicna prerada!
Naravno da covek treba biti zadovoljan sa svim sto sam uradi, pogotovo ako je to unikat.
:palac_gore:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Stvarno neverovatno! :palci_gore:

Da se za cas vratim grbovima: jel ih sam jetkujes ili ti ih neko drugi izradjuje?
Mislim da bi vise forumasa pored mene i gagy222 bilo zainteresovano za ovakve jetkovane grbove.
 

Damir

 
Osoblje foruma
Skidam vam kapu do poda :naklon:
Modeli i maketa su prekrasni i čak više od toga.
Naš mladi kolega Kapo bi čak dao svoju nebogu :polomljen: nonu za vašeg mopeda :D

Ima li kakav nastavak sa modelima... :?:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh