H0 mostovi

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Za sve one, koji nisu zadovoljni sa običnima PVC mostovima u kitu...
http://www.hack-bruecken.eu/index1.html >:read:
Jest da je cijena malo viša, ali sa usporedbom prema ovima: http://www.noch.de/de/produktkatalog/li ... uktdaten=0 nije ni pretjerana...
L.P.
Mmatija koliko ovaj HACK proizvodjač u prvom linku ima veze sa HEKI proizvodjačem?
Ja sam skinuo nekoliko fotografija raznih mostova sa tog sajta i uveličao ih i skoro sam siguran da su to jedni te isti mostovi sem onih drvenih i nekih platformi..
Naime..radi se o tome da su im profili samo zalemljeni jedni za druge i taj spoj se baš primećuje, što je jako ružno..imam 2 takva mosta pa ti zato pišem!
Ako je to jedno te isto..onda je cena prevelika za tako nešto nekvalitetno:(
 

mmatja

Poznati forumaš
Mmatija koliko ovaj HACK proizvodjač u prvom linku ima veze sa HEKI proizvodjačem?
Ja sam skinuo nekoliko fotografija raznih mostova sa tog sajta i uveličao ih i skoro sam siguran da su to jedni te isti mostovi sem onih drvenih i nekih platformi..
Naime..radi se o tome da su im profili samo zalemljeni jedni za druge i taj spoj se baš primećuje, što je jako ružno..imam 2 takva mosta pa ti zato pišem!
Ako je to jedno te isto..onda je cena prevelika za tako nešto nekvalitetno:(
Mislim da HACK i HEKI nemaju absolutno nikakve veze. To su sasvim različite firme...I ja mislim, da su cijene HACK mostova absolutno pretjerane...Jer koliko se na slici može vidjeti, su napravljeni iz samo jedne vrste profila i to L profila...Za tu cijenu bi morali upotrebljavati različite profile, koje se mogo dobiti na tržištu...Recimo ovdje: http://www.aero-naut.de/produkte/werkmaterialien/ (klik na katalog!)
L.P.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Da da.. i ja bih rekao da su samo slepljeni ili zalemljeni profili kao i kod Heki!
Moglo bi se krenuti u samoizradu od ovog materijala..svakako bi bilo zanimljivo raditi sam!
;)
 

Domagoj

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Kad smo planirali onaj naš most, gledali smo i Hack ponudu.
Nekoliko stvari nas je mučilo: slaba ponuda velikih dvokolosječnih, nemogućnost prerada i odabira gdje stupovi dolaze i naravno činjenica da su svi rađeni od L profila, što iako nije pretjerno nerealistično, nije ni baš lijepo.
Zato smo uzeli H profile i sami sklepali svoj, po mjeri prostora.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Kad smo planirali onaj naš most, gledali smo i Hack ponudu.
Nekoliko stvari nas je mučilo: slaba ponuda velikih dvokolosječnih, nemogućnost prerada i odabira gdje stupovi dolaze i naravno činjenica da su svi rađeni od L profila, što iako nije pretjerno nerealistično, nije ni baš lijepo.
Zato smo uzeli H profile i sami sklepali svoj, po mjeri prostora.
Da se primetiti da su iz firme Hack jednostavno hteli brz novac..a možda su pucali na jeftinije tržište ko zna:palac_dolje:
Imam dva kom od Heki i moram ih zameniti baš zbog toga što su napravljeni aljkavo i sve od jednog profila..mogli su barem ćvorne limove napraviti odmah bi bila druga priča:dada:..da ne pominjem jako uočljiva mesta spajanja tih L profila..
 

mmatja

Poznati forumaš
Da se primetiti da su iz firme Hack jednostavno hteli brz novac..a možda su pucali na jeftinije tržište ko zna:palac_dolje:
Imam dva kom od Heki i moram ih zameniti baš zbog toga što su napravljeni aljkavo i sve od jednog profila..mogli su barem ćvorne limove napraviti odmah bi bila druga priča:dada:..da ne pominjem jako uočljiva mesta spajanja tih L profila..
Non-stop spominjaš firmu HEKI. Kao što ja znam, oni uopšte ne izrađuju i prodavaju mostove...Evo njihove stranice, pa provijeri: http://www.heki-kittler.de/
A još manje takve izrađene iz jednog te istog profila....Čini mi se, da si malo pobrkao te dve firme...
 

MarkoZG

Član foruma
Našao sam doma ostatke mosta iz '80-ih za koje mi se čini da je kupljen u Zagrebu.
Može li mi netko reći nešto više o njemu, čiji je to bio proizvod i je li po proporcijama uopće realan za H0?
Pritom sam svjestan da su detalji samo s jedne strane i da je pomalo igračkast, no primarno me zanima je li rađen po nekom realnom predlošku i jesu li mu proporcije smislene?
Hvala.
 

Attachments

  • most.jpg
    most.jpg
    125 KB · Pregleda: 36

1borna

Veteran foruma
To je most kojeg je radio Željko Sestrić početkom 70-ih, prodavao se preko Mehanotehnike.
(Ja ih imam još nekoliko u originalnom pakiranju, slikao bi ih ali mi nisu trenutno dostupni).
Most kao takav nije izmišljen već je napravljen prema manjim kraćim mostovima koji se
koriste na željeznici, jedino je malo masivniji negoli bi trebao biti. Mogao bi ga obojiti spray-em
u neku ljepšu boju? Primer nije potreban jer je plastika odavno izgubila masnoću od kalupa.
 

1borna

Veteran foruma
Pronašao sam jednu sliku na kojoj se vidi više izvedbi Željkovih mostova (gornji smeđi su od Vollmera)
ACtC-3dw-VpaluLSeOmmGu2OGsSocBlaoIGgZzPqkW6T4ILL-NceEMuDRgK76b6jqXoadNKr-jmjyUos2cped2M0RNamvrWagKw7skF6MkC0gLuBjcph7ejNip1_C0AjOJ3ed81HWuKyk0mkEdLRfjGUC_8Ysw=w929-h625-no
 

MarkoZG

Član foruma
Hvala na odgovoru. Njegov brand se zvao Z&ŽES ili nešto slično ako se ne varam?
Nisam znao da je radio i druge oblike mostova, ovi drugi čak izgledaju i bolje.
Od njega imam brojne posipe, portale za tunel i jednu vodenu pumpu, koja je preniska za punjenje parnjača.
Je li on još živ? Zna li se gdje je radio kalupe i brizgao plastiku?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh