Heris Gbs/Hrrs - HŽ/SŽ

wiggum

Veteran foruma
Ovo dvoje mi poprilično vuče na Hrrs. Dva spojena vagona, logo uprave samo na desnom vagonu na desnoj strani gore...

herishrrs.jpg

Foto: ferrovie.info
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
U pravu si Wiggume ;)

20140131_509_resize.JPG
Neki poznati vagoni...
20140131_507_resize.JPG
SŽ Hrrs-z

20140131_508_resize.JPG
HŽ Hrrs-z
 

nik

Veteran foruma
Koliko vidim na slikama modela ovi Hrrs vagoni su međusobno spojeni stranama sa po 2 stepenice za manevrista. Nije li uobičajeno da su na sučeljenim stranama po 1 stepenica a na 'vanjskim' po 2? Druga je pak stvar što Herisovi Gbs-z vagoni imaju na krivoj strani kolo ručne kočnice (treba biti bliže čelu vagona na kojem su 2 stepenice) pa ako prema tome slažu parove onda su napravili dvostruko sra*e jer osim toga sad neće štimati ni položaji stepenica unutar 'para'...:fp:
waggon7.jpg

waggon13.jpg

http://www.drehscheibe-foren.de/foren/read.php?31,5480445
 

Izidor

Član foruma
hz-hrrs-z-heris.jpg

Hž Hrrs-z (Foto LMG)
hz-hrrs-z-1-heris.jpg

Broj vagona HŽ Hrrs-z (Foto LMG)

sz-hrrs-z-heris.jpg

SŽ Hrrs-z (Foto LMG)

sz-hrrs-z-1-heris.jpg

Broj vagona SŽ Hrrs-z (Foto LMG)
P.s. Slike sam namjerno potamnio, da se vide brojevi vagona.;)

Nik, ovo su preprodukcijski modeli. Treba upozoriti Heris prije produkcije tih modela, da ne bude prekasno.:stop_policija::pozdrav:
Pošalji svoje primedbe na :
[email protected]
 
Last edited:

nik

Veteran foruma
Da, trebao bi ih netko upozoriti; meni se sa Herisom neda dopisivati...
 

Izidor

Član foruma
...da ne bude prekasno pošalji im svoje primedbe več danas il u narednim danima. :spank:
Sad su još na sajmu, ali maile sigurno čitaju.:topic_closed::palci_gore:
 

wiggum

Veteran foruma
Skupljal sam fotke Hrrs vagona upravo radi ovog dana, radi ove usporedbe 1:1 i 1:87 vagona i evo, stig'o je i taj dan! :fotic:
Odabrali su komplet krive vagone (ručna kola na pravom su kod čela)!! Prema mojoj skromnoj kolekciji fotki Hrrs-a, mogli su odabrati barem 5 drugih vagona koji bi u potpunosti odgovarali. :fp:
A evo i mojih fotki 1:1, detalje mislim da netrebam stavljati. Oznake na krivim mjestima; masa ručne kočnice na modelu 27,5t a na pravom 24t; masa vagona na modelu 27?00kg a na pravom 28000kg; slovne oznake na vratima ne postoje na pravom vagonu...
Ovo je prejadno i prežalosno! :mamurluk:

Strana 1
hrrsheris1.jpg


Strana 2
hrrsheris2.jpg


Dobro da nisu napravili vagon s čeonom platformom, bez bočnog ručnog kola, i bez stepenice na čeonoj strani gdje s vagoni spojeni!
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ako ga naprave s ovim brojem, gledaj to s pozitivne strane - neće se baš dobro prodavati pa će trgovci spustiti cijene... :peace

Alternativa je da im pošalješ slike 1:1 #029 vagona, ukažeš na očite greške i toplo preporučiš da stave neki drugi broj, 022, 010 ili koju već fotku imaš. :fotic:
 

Mon

 
Osoblje foruma
...ali maile sigurno čitaju.
Čitaju ali im se ne da odgovoriti. :hihihi:

Ako se sećate one HERIS-ove najave makedonskih ex-DB vagona uz slike vagona crnogorskih železnica iz njihovog NEWS2012.
Ja sam im odmah napisao mail i poslao slike i crnogorskih i makedonskih vagona da bi uočili razliku i
stavio im se na raspolaganju da im pošaljem još slika kad se budu odlučili koje će vagone da rade: crnogorske ili makedonske.

Do dana današnjeg nisam nikakav odgovor dobio...:spavanje
 

Izidor

Član foruma
Mon i ostali,
ako neče nikog slušat, da naprave bolje od ovog, kaj su izložili na sajmu, nek si za sebe čuvaju hrpu ovih modela. Na kraju krajeva, nikog ne zanimaju modeli, koji ne postoje i nikad nisu postojali, kao prava vozila. A svatko nek sam odluči, hoče li kupiti nešto, što ne postoji......možda je dobro za prerade, ali ne pod cijenama, koje važe za redovit program.
Na kraju se može samo slati slike nekog pravog vagona i nadati, da to ipak isprave.....
 
  • Like
Reactions: Mon

Thommo

 
Osoblje foruma
Na ovom prospektu spominju 2 artikla HŽ Hrrs-z, epoha V i epoha VI?

Kakve su šanse da su malo unaprijedili podvozje, tj. da su poboljšali vozna svojstva?
 

Izidor

Član foruma
Na ovom prospektu spominju 2 artikla HŽ Hrrs-z, epoha V i epoha VI?

Kakve su šanse da su malo unaprijedili podvozje, tj. da su poboljšali vozna svojstva?

Nisam provjerio, ali se bojim da je sve ostalo isto od prvih izdanja.:(:palac_dolje::mad::mad:
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Za sada još nisam pronašao slike od SŽ vagona 207, ali evo kako je izgledao 239, jedan od rijetkih sa SLO-SŽ oznakom:

Lj. Vižmarje, 22. 5. 2010 0027.JPG

Lj. Vižmarje, 22. 5. 2010 0028.JPG

I još izgled zanimljive kombinacije kod vagona 235:

Lj. Vižmarje, 22. 5. 2010 0023.JPG
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh