Herpa Wings 1:500, Croatia Airlines Airbus A319 (Pula)

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Znam da to nije baš neki najsretniji omjer za nas, štrekare, ali ovo nam je ipak nekako promaklo:


Možda bi vrijedilo za Z-kategoriju, ili možda čak N ako malo komprimiramo realnost.

U Herpa web-shopu je rasprodan. Izdan je u limitiranoj kolekciji još početkom godine. Ima ga još u ponekim modelarskim shopovima, otprilike za 20€

Herpa Wings broj artikla:502047
 

NClight

Hybernated
... ili kao pozadinski model tj. viseći iznad makete "na velikoj visini" za sva mjerila i makete ;)
Odlično, fala za info!
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
ATR-42 je definitivno od Herpe, ali za A319-100 nism baš siguran. Pogledajte mu kotače. Nesrazmjerni su skroz. Ne znam.... :tisina
 

Železničar

Poznati forumaš
Inace ova Air Bosna ne postoji, vec BH Airlines koji ima 2 ATR72-202 i za sada jedan A319-132 a dolazi jos jedan.
Da li neka firma pravi model od Jatovog Boeing-a 737-300 :ljubav ?
 

Didy

 
Osoblje foruma
Bora jesi siguran da BH Airlines ima Airbus u svojoj floti? Ja znam za B737 i za dva ATR-a ali nisam cuo/vidio A319, sto naravno ne znaci da ga nemaju jer sam u zadnje vrijeme prestao pratiti zbivanja u stvarnoj ali i virtualnoj avijaciji...

A sto se tice aviona na maketama, taj detalj mi recimo nikada nije bas "lezao". Jos i nekako na velikim maketama kao sto je u Hamburgu ali onako objesen avion mi nije dovoljno dinamican. Ne znam tacno u stvari da objasnim ali sama cinjenica da avion visi u zraku na jednom mijestu mi nekako kvari realnost ostatka makete :??: :??:
 

Železničar

Poznati forumaš
737-400 koji su iznajmili od Turkish Airlines-a je vracen posto su nedavno dobili tog Airbus-a A319 a treba da se isporuci jos jedan.
Inace i Adria Airways je svoje A320 zamenila sa tri nova A319.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Kao po obicaju, zaboravio da metnem sliku :S:
 

Attachments

  • 100_3952.jpg
    100_3952.jpg
    85.9 KB · Pregleda: 116

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Wile E Coyote kaže:
ATR-42 je definitivno od Herpe, ali za A319-100 nism baš siguran. Pogledajte mu kotače. Nesrazmjerni su skroz. Ne znam.... :tisina


Ovaj A319-100 je proizvođač Schabak- SCHUCO DCAST ...
Imaju i Croatia Airlines
Schabak 1/600 Airbus A319 Croatia Airlines, cijena 7,90 EUR (što će reći dovoljno)
točkovi ga ubijaju totalno al evo čisto da rješimo enigmu da li je Herpa ili ne? dakle NE, da netko nenaleti greškom... ;)
 

Attachments

  • croatia ar.JPG
    croatia ar.JPG
    14.2 KB · Pregleda: 88

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Evo i kutije ... po kutiji bi čovjek rekao da kupuje kvalitetniji model.. :shock:
 

Attachments

  • croatia kutija.JPG
    croatia kutija.JPG
    49.5 KB · Pregleda: 85

nik

Veteran foruma
Bora Somborac kaže:
Inace ova Air Bosna ne postoji, vec BH Airlines koji ima 2 ATR72-202 i za sada jedan A319-132 a dolazi jos jedan.
Da li neka firma pravi model od Jatovog Boeing-a 737-300 :ljubav ?

A jel može Karavela?

http://modelutions.de/catalog/product_i ... aac07bc3d1

DSC04534.JPG


:)
 

Železničar

Poznati forumaš
Moze kako da ne, uostalom videcemo se u decembru kada sletim na Beogradski aerodrom YU-AHD i ja.
E znas li mozda da li ima model JAT 707-351, 727-2H9, DC9-32 i DC10-30?
 

darkickzmz

Član foruma
može mala pomoć
koliko u cm ispadne mjerilo 1:200 i u kojem mjerili avion ispadne dužine nekih 15cm
želja mi je nabaviti Concorde francuska verzija
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
može mala pomoć
koliko u cm ispadne mjerilo 1:200 i u kojem mjerili avion ispadne dužine nekih 15cm
želja mi je nabaviti Concorde francuska verzija

Malo si promašio temu: no ovako ako te razumijem zanima te Concordove dimenzije u mjerilu 1/200??

Po wikipediji dug je 61,66 m što je u 1/200 => 30,83 cm (ako me računica nevara ;))
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh