HO cestovna vozila (2)

speed2

Član foruma
btw; slike prethodne su malo velike, a? Moderatori? Zaboravio sam se služiti forumom :D
pa evo jedna manja... na okupu Eurocargo i Daily, česta pojava na našim cestama. Do njih "njuškaš" također nekad česta pojava, danas rijetka. Bio plavi, ja ga u bijelo autolakom, pa u žuto. Šasiju u crveno kistom.



Uploaded with ImageShack.us
 
A

Anonymous

Guest
Ja ih vidim kao thumbnail...sve 5

btw...super kamiončići ili što li već
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Nedavno mi je stigao "Dajc" :D od Preisera... Jako dobar modelčić! :>idea:

Dajc1.jpg


Dajc2.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Herbie, nisi li ti bio jednom tražio modele kamiona za zimsku službu?

Ova Scania je novost u ponudi Siku-a:

selection_detail_979_1.main.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Trenutno se na Ebay-u nalazi preradjena RABA u 1:87.
Jel zna neko koji je model uzet za osnovu?
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Slažem se za branik!!!! Koliko vidim da je preko starog nabio ovaj novi.. meni je malo bezveze..(imam od Kirbija ovaj Man, istina nezavršen ali daleko je realnije s starim branikom)
Mene zanima još nešto!
Kao mali sjećam se kamiona Raba (mislim da sam na forumu vidio sliku jedne od Sljeme transporta prerada) nisu mi baš ličile na ovaj??Ima li uopće veze s Rabom- Man ili?????? jel ovo trebala biti prerada Romana???
Tj. U kavoj je vezi marka ROMAN s MAN-om???? Ja ih se sjećam bili su identični ovom Man-u s slike, da to nije neka istočno-europska varijanta Mana mislim na proizvodnju po licencom i td. jel zna netko to točno da napiše (mislim na vezu Roman - Man)...
 

Mon

 
Osoblje foruma
Djzlaja, zavisi koju si Rabu video.
Ona Raba Sjemetransport je prerada nastala od DAF-a.
Evo Rabe u originalu:
 

Attachments

  • raba L 26 188.jpg
    raba L 26 188.jpg
    242.4 KB · Pregleda: 248
  • raba 831.jpg
    raba 831.jpg
    253.3 KB · Pregleda: 248

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Da tako je, sad mi je jasnije.. hvala :palac_gore:
Još ako netko zna potvrdit ovu vezu Man-Roman???
 

Gligi

Član foruma
djzlaja kaže:
Da tako je, sad mi je jasnije.. hvala :palac_gore:
Još ako netko zna potvrdit ovu vezu Man-Roman???

Roman je radjen po Man-ovoj licenci, isto kao Fap po mercedesovoj ;)
 

speed2

Član foruma
Evo malo u zadnje vrijeme imam vremena, pa sam i upotpunio vozni park. Malo se bojalo, malo sprejalo, rezultati skoro budu na vidjelu. No, prije tog svega, evo jedan Fiat od Limu, koji se našao u mom voznom parku. Boja će ostati ista, samo sam u dilemi da li će kamion ostati tegljač... prije moguće da će dobiti kipu na sebe, s obzirom da su takvi prometovali kod naših prijevoznika. Poluprikolica koja je na njemu je herpa, a ona će morati dobiti još izgubljenih djelova (takva je kupljena), pa će i ona ići u boje hrvatskih prijevoznika. Ustvari, cerada je već žuta, pa je potrebno samo natpis.



Uploaded with ImageShack.us

prije koji dan nabavih još jednog takvog fiata, koji je preuređen bio u boje "Rakete- Beograd". Imao je zanimljivih detalja, no moji su planovi drugačiji. Crvena kabina bude, na krovu će imati držače za ceradu (kao nekad u starih kamiona), a isto tako razmišljam o produženju šasije. U tom slučaju trebati će piljenja i rezanja, ali dobro... biti će posla, ali neka. Nije zanimljivo ako je sve na gotovo.



Uploaded with ImageShack.us
 

speed2

Član foruma
ovaj u boji "Rakete" je stigao iz Beograda, kako mi je frend rekao. On ga je preko nekog od tamo došlepao... :)
A ovaj plavi, e njega sam nabavio u Hrvatskoj. Gdje je prije bio, to ne bih znao reći.
Prepoznaješ kojeg? :D
 

Gligi

Član foruma
Prepoznajem "Raketu" ona je bila na prodaji, ne znam kod koga je zavrsila u Bg-u :) A liku koji je radio preradu sam ja dao ovakvog plavog Fiata u nekoj trampi, pa reko da nije stigao u paketu sa Raketom :)
 

speed2

Član foruma
Gligi, raketu više nećeš prepoznati :D
Imao dva kamiona sa šasijom od wikinga, ista. I, onda malo kemijao, rezao, rezbario... na tog od wikinga došla kabina od fiata, a na ovog fiatova šasija... ovo je u tijeku radova:



Uploaded with ImageShack.us

zatim je uslijedilo bojanje kabine i sanduka. Nakon toga bojanje i ljepljenje detalja. Na krov kabine stavio sam nosače, na koje se cerada smjesti kad je skinuta, a na bok kabine skale na preko kojih se vozač popne na krov. Inače, ovakvog Fita su kod nas koristili brojni prijevoznici. A ovakvog, crvenog, prema kojima je ovaj nastao, korisitili su Zagrebački Transporti i Istra Auto Umag. Tako, da u bliskoj budućnosti bude neki od tih natpisa na njemu. Ali u međuvremenu još koji detalj bude dorađen.



Uploaded with ImageShack.us

Evo, prema ovim Fiatima je nastao i ovaj u 1: 87. Ali još nedostaje nekih detalja... Ovo su u Istra Autu:



Uploaded with ImageShack.us
 

KAPO

Poznati forumaš
Porsche kupljen jučer :)


Proizvođač: Cararama
 

Attachments

  • P1010017.gif
    P1010017.gif
    154.7 KB · Pregleda: 80
  • P1010020.gif
    P1010020.gif
    139.2 KB · Pregleda: 80

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh