HO cestovna vozila (2)

Damir

 
Osoblje foruma
:aplauz: Svaka čast,na ovoj sličici i obavijesti! Joj kad ih se samo sjetim zvali su ih neki Škodilak-cadillac,a nisu bile tome ni blizu! 70-tih su bile rakete,moj stari je imao model poslije L110,pošto je bio motor odotraga,a i ja mali na zadnjem sjedištu sam se nagutao ispušnih plinova benzina,ulja i dima s:xx: ,ali sve u svemu bili su to lijepi dani (nemojte zamjeriti šta sam se udaljio od teme o modelu,ali došlo mi...)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
He he, kasniš, Mon! ;) Već sam najavio ovu legendu - <a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=41&t=600&start=10" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=41&t=600&start=10</a> - i jedva čekam da izađe! :ljubav

Moj stari ju je vozio do 1985. u ovakvoj (otprilike) boji - baš mi je žao što sam onda bio još dijete pa nisam probao kako ide "hiljadu malih briga"... :D
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ma neka Thommo, vazno je da se informacije sire pa da svi oni zainteresovani mogu da si ispune zelje! :palac_gore:
Jel znas mozda za jos koju najavljenu lepoticu u 1:87 koja je vozila u to vreme?
 

KAPO

Poznati forumaš
Moj novi bus!!!
To je Mercedes Benz O302
Jako je dobro napravljen i pun je detalja.
Proizvođač je Schuco.
P2195781.jpg


P2195783.jpg

Uskoro dolazi i Mercedes Benz O317!
 

KAPO

Poznati forumaš
Jučer mi je došal Rietzeov Citarić
P4021281.jpg


P4021287.jpg

Bus je prepun detalja!
Nadam se da će jednog dana postat Autotrolejev 715 na liniji 32. :)
 

Damir

 
Osoblje foruma
:ljubav Ajjj Kapo,ke BUS-ić :win1: Kad postane 32-duja će patinat prema Opatije,Lovrane i M.Drage pul našega Željkota :palci_gore: :palci_gore:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Oblična kupovina Kapo.. :ljubav
Ovaj mi je bus na popisu želja.. dobar je vrjedi svaki euro :palac_gore:
 

nikola

Član foruma
Decki,imali tko mozda za rjesiti il moze nabaviti bus MERCEDES BENZ 0303?!
 

Attachments

  • mercedes 0303.jpg
    mercedes 0303.jpg
    129.7 KB · Pregleda: 43

Mon

 
Osoblje foruma
Nikola, pogledaj na ebay.de, imas puno njih.
Ukucaj samo 1:87 303 i dobices ih.
:palac_gore:
 

nik

Veteran foruma
U H0 O303 rade Wiking i Rietze. Oba predstavljaju istu verziju; visoki i sa face-liftingom. Wiking je smeće a Rietze odličan. Rietze se nudi bez klime ili sa krovnom Sutrak ili nekom drugom (ne znam napamet kojom). Klima se može nabaviti posebno (i jedna i druga) i lako se postavlja (natakne se u otvore krovnih poklopaca) ali je problem ako se ima model sa klimom pa se ista skine jer onda fale krovni poklopci. Kod kupnje Rietze modela treba paziti da se nađe stariji model koji ima 'prave' O303 radkape a ne kasniji na koji su 'uvalili' O404 radkape.

http://www.1zu87.com/search.php?q=Merce ... start=4350

Npr. ovaj ima 'prave' radkape i Sutrak klimu.

http://www.shop.1zu87.com/cgi-bin/shop/ ... talog=3304
 

Attachments

  • 1zu87_Mercedes-Benz_O_303_RHD_Schielein_Rietze_3304_01.jpg
    1zu87_Mercedes-Benz_O_303_RHD_Schielein_Rietze_3304_01.jpg
    36.2 KB · Pregleda: 203
  • 1zu87_Mercedes-Benz_O_303_RHD_Schielein_Rietze_3304_02.jpg
    1zu87_Mercedes-Benz_O_303_RHD_Schielein_Rietze_3304_02.jpg
    39.1 KB · Pregleda: 201

Coppaz

Član foruma
djzlaja kaže:
Stavljam ovde sliku Marigusa.. nisam nikad vidio do sada ovaj model od Wikinga je evo link s e-bay :!: obratiti pažnju na cijenu.
Kad pogledam u »Neuer Gelber Katalog 2003« vidim da ovo je jedan Magirus Saturn i broj artikla je 424/05H. Wiking su pravili ovaj verzija od 1970 do 1973. Vrednost (ako je u dobro stanju) treba da bude najviše oko 50-55 € ali valjda nikog nije hteo da se preda i onda je to ispalo ovako na kraj.

Stari Wiking-modele ipak ume da se poskupe. Na primer ovi tri što imam vredi 25, 60 i 200 €… i nisu ni u najbolju stanje.


  • Wiking_200_01_G_Ford_Taunus_M_b.jpg


    Wiking 200/01G, Ford Taunus M (model urađen 1954-1960)

    Wiking_410_03_A_MAN_415_och_540_26_D_MB_LP_321_f.jpg


    410/03A, MAN 415 (model urađen 1959-1965) ◊ 540/26D, Mercedes Benz LP 321 (model urađen 1963)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ova cijena Wiking Magirusa od 154 eura, to već prelazi iz modelarstva u pomalo akutno kolekcionarstvo... Srećom ja nemam taj "poremećaj"... :D :D

:crk:
 

KAPO

Poznati forumaš
Nekoliko mojih novih autobusića (danas su došli)!!!
Turistički
P1010043.jpg

Gradski (solo)
P1010048.jpg

Policiski (mislim da će se ovaj sviđat Damiru >:E: )
P1010045.jpg
 

Damir

 
Osoblje foruma
Jako lijepi BUS-ići :palac_gore: Zadnji POLIZEI kao da ga već vidim kod mene u mojoj kolekciji :hmmm
Ja naturlich :D :D
 

mihaelsb

Član foruma
Kapo,katni MAN Lion's City nije turistički nego gradski, imam i ja istog. Takve koriste za gradski prijevoz u Berlinu. Ja posjedujem kolekciju autobusa: 1 MAN Lion' s City DD (Siku) , 1 Neoplan Cityliner N116 (Rietze) 1 Mercedes O404 (Rietze), 2 Neoplan Starliner (Welly) , a za koji dan treba stići prinova, a koja, to je tajna za sada :D
Evo koje slike, nemojte se ljutiti što je BHBus logo, jer sam te slike samo tamo i postavljao, ako smeta, brišite. Pozdrav
29e1yfa.jpg

rh4ccy.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh