HO cestovna vozila (2)

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Evo još friška dva iz moje radionice.
Prvi je H0 Wiking MB O303. Zasad je takav bio pri ruci pa sam ga uredio, inače Wiking se baš i nije proslavio kod ovog modela. Najviše u oči bodu ovi blentavi kotači koje je koristio kod svih modela buseva...treba malo proraditi na farovima...i tak...


Drugi je Rietze MB O404. E to je već model puno dosljedniji svom prototipu.
 

vule

Poznati forumaš
ajde reci kak si ih rastavil,imam i reitze i wikinga,ide na tvrdo pa sam odustal
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Donji dio skupa s kotačima ide proć. Samo primi pri dnu karoserije i lagano vuci...i kod jednog i kod drugog.
Kod Wikinga je otraga čak i malo zalijepljen donji dio s haubom iznutra pa je potrebno malo jače ali odmjereno povući.
 

Herceg

Član foruma
Momci jel se tko susretao s proizvođačem playart?dobio sam od prijatelja polovnu scaniu 141 i plato prikolicu(sve limeno) s 2 kontejnera u mjerilo 1/50......
 

luka...

Novi član
Thommo kaže:
Evo još jedna moja prerada...

Ovo je prototip, posjetio nas je tu gore na Kukuljanovu pred koji mjesec...

... na osnovu njega napravio sam ovu aproksimaciju:
------------------------------------------------------------------------
Gdje je kupljeno? :?: :?:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Luka, nisam siguran za što pitaš, ali ovaj MAN TGA od Prime je kupljen u supermarketu Plodine, za 20-tak kuna... Ja sam si nacrtao i isprintao "koffer" nadogradnju za kamion i zalijepio je na sanduk od kamiona.
 

speed2

Član foruma
Ne znam gdje staviti ovaj link se e baya, pa evo ovdje (ako postoji neka druga tema, neka moderatori premjeste. tnx.)... Zanimljiva mi je cijena ovog Croatia Bus Megalinera... I to već nekoliko puta se javlja ovaj oglas po visokoj cijeni. Ok, jesam... volim autobuse, kamione, njihove modele... ali ova cijena?! Mislio bi da je greška, da se ovaj oglas po nekoliko puta već nije pojavio. Možda je bila malo manja cijena, oko stotinjak eura...

http://www.ebay.de/itm/Croatia-Bus-Neop ... 19cebbc538
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Da, tip je ovog Megalinera već nekoliko puta stavljao na ebay i uvijek ovakvu idiotsku cifru. Očito lovi u mutnom i čeka bedaka koji će naletjeti. Zna da ima rijetki i vrijedan model, ali čega je previše ni s kruhom ne valja!
Po ovoj cijeni i dalje će ga čuvati u svojoj vitrini.
 

manv6

Član foruma
Kolege na forumu autobusi.org čuo sam da ako se skupi sto ljudi da će reitze možda krenuti u proizvodnju sideral 2000 oćemo li pokušati ima 970 korisnika ima možda oko 200 nas što volimo cestova vozila. ;)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
manv6 kaže:
Kolege na forumu autobusi.org čuo sam da ako se skupi sto ljudi da će reitze možda krenuti u proizvodnju sideral 2000 oćemo li pokušati ima 970 korisnika ima možda oko 200 nas što volimo cestova vozila. ;)

Ja za tim autobusom "patim" već dugo dugooo hehehe.. pisali smo i mi na forumu o tome nije novost da ako se skupi dovoljno ljudi, samo previše je tu toga "ako i kako"???

Imam pitanje; da li oni idu već u tu akciju ili ti predlažeš da mi samostalno krenemo u to na našem forumu???
Mislim da nije protiv pravila da ostaviš link teme na tom forumu ako ima??

Inače da li bi išli na nekog prevoznika specijalno (znam da ih Globtur ima na ovim prostorima, i njihove vezane firme..možda bi i oni bili zainteresirani :hmmm iako je vrijeme recesije svima al moglo bi se lako provjeriti s njima ipak su iz Hercegovine :D )
ili samo npr. bijelo?? (bilo kako bilo ja sam zainteresiran za par komada svakako) :palac_gore:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Bilo kako bilo..
- ja mislim da bi mi to mogli (uz dodatne pomoći s strane) to realizirati..
Šta mislite ovako: da neotvaramo temu novu..ili možda ipak novu temu???
-ili svi zainteresirani neka se jave meni (ili ako se netko još nudi :D ) na pp koliko komada i nek napišu dal ima neki posebni prijevoznik/firma koju želimo.. (iskreno, moj prijedlog je Globtur, a tko želi preradu može ga strugati i farbati :D , mada neznam tko bi to mogao učiniti :zvizdi: )
-ako uspijemo skupiti dvije trećine potrebnih komada..(možemo i ustav mijenjat a kamo li buseve kupit ;) ) krenuti ćemo u kontakt s nekom od firmi koje imaju te buseve?? da uključimo i njih a i kolege s drugog foruma tek tada?? pa ako uspijemo, uspijemo.. al vrijedi pokušati
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Evo i mene.
Što se tiče minimalne količine potrebna za narudžbu i izradu, mislim da je minimalni broj 150 komada. ALI!
To se odnosi na modele za koje već imaju kalup i potrebno ga je samo odgovarajuće prebojati i naštancati natpise. Koliko znam, Rietze ga uopće nema u ponudi, ne znam da li ga uopće ima bilo tko u ponudi kao 1:87 model. To će reć da Rietze mora raditi potpuno nove alate i kalupe za taj model, a to se broji u desecima tisuća Eura. To za Rietze znači da treba biti sigurna prodaja u tisućama komada, tako da narudžba od 100 komada novih modela definitivno pada u vodu. :zvizdi:
Sorry, i ja bi ga htio imati, no od toga zasad niš.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh