HO cestovna vozila (2)

vule

Poznati forumaš
kad smo već kod Herpe,jel ima ko kakva iskustva sa rastavljanjem u proste faktore bez čekića,radi prerade i farbanja,a to me zanima i za Wiking,da nebi bilo nismo znali....................... :(
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Uf.. kod nekih modela moraš dobro paziti..
Npr. ja sam dugo se "vrtio" i muku mučio kako rastaviti Golf V od Wikinga i nakraju dokučio..
Prvo nečim jako tankim moraš izvuću zadnja štop svijetla koji su plastika i imaju dva štapa na kraju koji se ubadaju i drže čitav model.. isto tako s prednjim farovima...
Npr kod Herpinih kamiona (barem vojnih MB kamiona koje ja imam, i Marigusa) ; maska od kilera na istu foru obično drži cijelu kabinu i sjedala, itd..
Uvjek ima fora samo je treba naći????
Npr kod Wikinga modela starijie proizvodnje.. zna biti kapnuto malo ljepila na podu auta na zadnjem dijelu pa ga moraš lagano odvojit i pazit da nepukne.. nije baš uvjek lako..
A svoje buseve osim Sikua nisam imao srca rastavljat..čekam da kupim neki jeftiniji od herpe ili Rietza pa ću pokušat ;) ne-ne
 

vule

Poznati forumaš
fala na infu,verovatno je svaki model zaseban imam neke VW LT,a kod mene dosta privatnika(limari,serviseri itd.) ima takva vozila starije proizvodnje pa bi nekaj kemijal :citaj:
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Herbie kaže:
Imam jedno pitanje vezano uz Herpa modele vozila. Cesto se na ebayu i na internetu kad "kopam" malo u vezi modela nadu modeli od Herpa kojih nema na njihovim stranica tj. u prospektima. Da li se svi modeli od Herpa mogu pronaci na njihovim stranicama ili na internetu prikazuju pojedine modele.

Herpin web-shop pokazuje i nudi samo one modele koje oni imaju na raspolaganju (čitaj:skladištu). Web shop prikazuje i modele koje više nemaju u ponudi, ali samo one novijeg datuma. Kad pregledavaš njihov dućan, uvijek baci oko na onaj mali semaforčić sa strane koji ti govori imaju li ga u ponudi ili više ne.
Ukratko da odgovorim konkretno: Ne, Njihov web-shop ne nudi sve njihove modele...
Modele koje oni više nemaju uvijek nađeš na e-bayu ili nekim drugim web-shopovima...
 

vule

Poznati forumaš
djzlaja kaže:
Recimo u ovoj temi što sam stavljao slike:

http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=41&t=1726&start=10

Oba modela od Wikinga su bila sitnom kapljicom ljepila zaljepljeni i Bus MB 303, kao i ovaj MB sanitet...
Ako ti je stari LT od Wikinga onda ti je sigurno sličan princip....
Ako imaš od Wikinga noviji model mogu ti pokušat rastavit Golfa ponovno pa poslikat ako hoćeš???

sve su stariji modeli imam golfa,ali jedinicu imam neke MB ,furgone i dostavna
 

Herbie

Član foruma
Posto nemam mnogo staza, a i krenuo sam u skupljanje modela kada su bili popularni Mercedesi Actrosi linije MP1, MP2 i MP3 imam jedno pitanje vezano uz ranije linije modela.

Zanima me da li je netko proizvodio ranije linije Mercedesa SK i NG kipera. Vidio sam, a i kupio od Kibri proizvodaca linije SK i NG te znam da je Memo proizvodio SK linije, ali se tesko dolazi do njih. Vidio sam par na ebayu, ali mi se ne svidaju po bojama. Na nasim cestama se vec tesko vidaju NG linije, ali SK modela jos uvijek ima. Volio bi svoju zbirku popuniti takvim modelima.
Ispod sam stavio slike da potkrijepim svoje pitanje.


 

nik

Veteran foruma
Herpa je radila NG i SK kao 3- i 4-osovince.

herpa-144179-01.jpg


herpa-144179-02.jpg


1zu87_Mercedes-Benz_SK_K_4a_Kipper_rot_silber_herpa_140683_11526_01.JPG


1zu87_Mercedes-Benz_SK_K_4a_Kipper_rot_silber_herpa_140683_11526_02.JPG
 

nik

Veteran foruma
Sa prelaza iz 80-ih u 90-e ne treba zaboraviti ni zadnje 'njuškaše'...

Iveco-Magirus (Herpa):

1zu87_Iveco_Hauber_3a_Kipper_orange_herpa_861000_7429_01.JPG


1zu87_Iveco_Hauber_3a_Kipper_orange_herpa_861000_7429_02.JPG


...i MAN (Preiser):

1205090534_178614909147d438e6a94c0_800_39212.jpg


...koji je u kitu.
 

Herbie

Član foruma
Vidio sam ja ove slike od Herpinih kipera SK i NG sa 3 i 4osovine, ali mi nije jasno zasto se nije proizvodilo s 2 osovine kiper.

Ovih Iveco kipera sa "njuskom" se ne sjecam s nasih cesta, ali Manova sa "njuskom" se sjecam iz kamenoloma dok sam hodao ko mali. :)
 

Damir

 
Osoblje foruma
Herbie kaže:
Vidio sam ja ove slike od Herpinih kipera SK i NG sa 3 i 4osovine, ali mi nije jasno zasto se nije proizvodilo s 2 osovine kiper.

Ovih Iveco kipera sa "njuskom" se ne sjecam s nasih cesta, ali Manova sa "njuskom" se sjecam iz kamenoloma dok sam hodao ko mali. :)
Ovakvih Iveco-Magirusa njuškaša kod nas ima još samo GP Krk i to 1 registriran kojeg se da vidjeti po Rijeci i okolici,a vozi ga moj prijatelj i još par komada koji su na gradilištima odvoze iskope,evo slike sa foruma vlakovi.ri mislim da je slikao Tomo,ali to je taj kamion i moj kompić kraj njega!
 

Attachments

  • images.jpg
    images.jpg
    11.6 KB · Pregleda: 153

Thommo

 
Osoblje foruma
Da, ja sam ga slikao na benzinskoj u Čavlima, iznad Rijeke. Vidiš kako je svijet "mići". :D
 

nik

Veteran foruma
Herbie kaže:
Vidio sam ja ove slike od Herpinih kipera SK i NG sa 3 i 4osovine, ali mi nije jasno zasto se nije proizvodilo s 2 osovine kiper.

Ovih Iveco kipera sa "njuskom" se ne sjecam s nasih cesta, ali Manova sa "njuskom" se sjecam iz kamenoloma dok sam hodao ko mali. :)

2-os NG radi Kibri a za SK bi trebalo 'kemijati'...
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ja bih jedno historisko-politicko pitanje u vezi ovog Atlas/Universal Pezoa.

Pise da je iz 1977 godine i sa obzirom da je na njemu zastava SFRJ logika kaze da je tada bilo neke zvanicne posete.
Ali, ja nemogu da nadjem nikakvu informaciju ko je od tadasnjih zvanicnika bio u posetu Francuskoj te godine.

Dali neko mozda zna?

Jer, ukoliko niko nije bilo u posetu onda znaci da je ovaj auto lazan/nikad postojao kao takav.
Ako je lazan, zasto su bas SFRJ zastavu odabrali od toliko zemalja na planeti?
 

Attachments

  • Peugeot604_1977Officielle - Atlas.jpg
    Peugeot604_1977Officielle - Atlas.jpg
    15.2 KB · Pregleda: 87
  • Peugeot604_1977Officielle - Universal.jpg
    Peugeot604_1977Officielle - Universal.jpg
    16.9 KB · Pregleda: 87

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Da nema neke veze s sumitom nesvrstanih zemalja.. nekad i negdje???probaj malo na tu temu proguglati...???
Ja sam premlad za tu temu al evo to mi pade napamet...

Izmjena: Ipak ne; najbiža konferencija je bila 16. – 19. kolovoza 1976 i to u Šri Lanci.. pa 1979, a tebi treba 1977...
 

nik

Veteran foruma
Mon kaže:
Ja bih jedno historisko-politicko pitanje u vezi ovog Atlas/Universal Pezoa.

Pise da je iz 1977 godine i sa obzirom da je na njemu zastava SFRJ logika kaze da je tada bilo neke zvanicne posete.
Ali, ja nemogu da nadjem nikakvu informaciju ko je od tadasnjih zvanicnika bio u posetu Francuskoj te godine.

Dali neko mozda zna?

Jer, ukoliko niko nije bilo u posetu onda znaci da je ovaj auto lazan/nikad postojao kao takav.
Ako je lazan, zasto su bas SFRJ zastavu odabrali od toliko zemalja na planeti?

Možda zato jer su iste boje na YU i F zastavicama pa im to pojeftinjuje proizvodnju...? :)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Hehehe nik, pa ima jos brdo zastava sa kombinacijama plavo-belo-crveno. :D

A nemoze nit "nesvrstani" samit posto Francuska nikad nije bila clanica nesvrstanih.... :hmmm
 

nik

Veteran foruma
Mon kaže:
Hehehe nik, pa ima jos brdo zastava sa kombinacijama plavo-belo-crveno. :D

A nemoze nit "nesvrstani" samit posto Francuska nikad nije bila clanica nesvrstanih.... :hmmm

Pa nema ih baš 'brdo' nego samo nekoliko pa je onda vjerojatnost da 'slučajno' među njima izaberu YU relativno velika.
 
A

Anonymous

Guest
Da nije 1977 samo godina proizvodnje,a koristili su ga prilikom nekog posjeta iduće godine, 1978 ili možda 1979.
 

Mon

 
Osoblje foruma
E to moze biti da je tako telige! :palac_gore:

A evo sta je Herpa najavila kao novitet za 3 - 4 mesec ove godine a koje ja nestrpljivo ocekujem:
 

Attachments

  • skoda 1000.JPG
    skoda 1000.JPG
    28.3 KB · Pregleda: 31

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh