HO cestovna vozila

Status
Not open for further replies.

Thommo

 
Osoblje foruma
Mr.Joe, moj Shell na slici je tvornički model, tako je kupljen.

Speed je svojeg malo doradio, ali nije stavio sliku. Speed... ? :D
 

speed

Član foruma
Thommo kaže:
Speed je svojeg malo doradio, ali nije stavio sliku. Speed... ? :D

...nisam,nisam stigao staviti sliku.A da ne kažem,stavim drugi put,odlučio sam sada poslikati,ali nažalost samo mobitelom,pa je sve to skupa ispalo...loše.Ali da se opet ne izvlačim,evo ovako :D :

ove cure(i s druge strane ima jedna i na kabini) sam dobio(he,he dobio :D )uz maketu kamiona 1:25,ali s obzirom da nisam našao adekvatno mjesto za zalijepiti ih stavio sam ih ovdje,te uz njih na zadnji kraj nalijepio decal s natpisom Diesel,te stavio bočne narančaste tablice.Meni izgleda dobro,ali s obzirom da je sada noć,mobitel+loši uvijeti=loša slika.Pa to budem kad stignem poslikao po danu fotićem:

http://img292.imageshack.us/img292/5805/dsc02156fb7.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Evo stigla mi iz Njemačke dva busa, AMW Setra S317GT-HD riječkog Autotransa...

2008-05-02_novibusevi2.jpg

2008-05-02_novibusevi9.jpg

2008-05-02_novibuseviB.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
...i jedna Rietze S315HD koja će u dogledno vrijeme osvanuti u bojama karlovačkog AK-a... ;)

2008-05-02_novibusevi3.jpg
 

zelko

Član foruma
Ja zaboravio ti javit da i meni naručiš autobus autotransa :eek: .Još kad bi bio i u car-sistemu :D .
 

zelko

Član foruma
Napreduje maketa ali ne onim tempom kao po zimi radi posla.Sad sam još na car-sistemu .Intellibox me zeza.Neće pročitat s88 dekoder.Kad ćete ti i Alen u inspekciju ?
 

mario05

Član foruma
Postovanje,zovem se Mario, imam 17 god, pisem vam iz BIH. Gledao sam vase rado i stvarno su me odusevili. zanima me kako treba raditi na korelu i kako trebam uslikati kamion, prikolicu da bi mogao napraviti identicnu sliku cerade za odgovarajuci Kamion????? Molim vas za odgovor na moj e.meil mario05(AT)net.hr UNAPRIJED HVALA
 

NClight

Hybernated
Mario, dobrodošao na forum!
Forum služi svima, i zato se odgovori na pitanja pišu ovdje , a ne na privatne e-mail adrese (ovo nije mailing lista, nego otvoreni forum. BTW privatne mail adrese nije najpametnije objavljivati... poslije se ljudi čude kada im navali hrpa Viagre i Penis enlargement oglasa u inbox >:) )

Prolistaj par stranica unazad, naći ćeš dio odgovora, a kolege će se potruditi napraviti jedan post (ili temu) kako se radi oznake i naljepnice. :D

Prati forum, piši, pitaj i uživaj! ;)
 

speed

Član foruma
mario05 kaže:
Postovanje,zovem se Mario, imam 17 god, pisem vam iz BIH. Gledao sam vase rado i stvarno su me odusevili. zanima me kako treba raditi na korelu i kako trebam uslikati kamion, prikolicu da bi mogao napraviti identicnu sliku cerade za odgovarajuci Kamion????? Molim vas za odgovor na moj e.meil mario05(AT)net.hr UNAPRIJED HVALA

pozdrav Mario!Evo ovako;imaš Corel?Photo i Draw?Ako imaš sve će biti ok.
Kada imaš u planu praviti kamion,autobus,prikolicu...najbitnije ti je izabrai model kamiona,npr. u m 1:87,koje je ovdje najzastupljenije.Pa za primjer uzmimo bijelu poluprikolicu u mjerili 1:87.Imaš bijelu i želiš je preurediti da ima natpis npr. Intereuropa.U tom slučaju,ako znaš da postoji prava prikolica,kada je nađeš poslikaš mobitelom ili aparatom,pa da to ovako nekako ispadne:



prebaciš na računalo otvoriš Corel PhotoPaint,zagradiš sve što se okolo vidi osim prikolice.Znači sve prekrij u bijelo,gume,nebo,kamion ako se vidi.Kad to obaviš spremiš sliku,pa copy u Corel Draw.E,ali prije ti je najbolje nacrtati prazne dimenizje(kvadrat,pravokutnik) u corelu i isprintati to,pa da vidiš dimenzije prikolice.Kada to napraviš u taj kvadrati smanjiš ovu prikolicu,znači da ti uđe u te gabarite.I onda isprintaš,i gotovo!Nije teško,moram priznati da sam ja u početku se čudio kako to,tko će to...a danas u 15 minuta bih je mogao zgotoviti.Tako da bi najbolje bilo da za početak uzmeš ovu gore moju sliku,i kreneš po postupku...pa gdje zapne mi te izvučemo.I odna kada vidiš kako je to ispalo moći ćeš dalje...također na web stranicama od npr. Intereurope ako ima ovakav natpis,pa natpis kopiraš u corel,i isto može ispasti.Ali savjetujem ti da probaš ovo gore što sam naveo...pa ako budeš trebao pomoć-pitaj.Ja sam slabije na forumu,ali tu je i W.Coyote koji također dobro štanca naljepnice,pa će ti i on pomoći ako zapne negdje...Znaš kako kažu sve genijalne stvari su ustvari jednostavne.Ja sam u početku čak bio radio u wordu(?!).Da,da...ali tu si ograničen,nemaš izbora...tako da drž se onog gore,i uspijeti će.Sretno!
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Mario, dobrodašao na forum!

Ja ne radim naljepnice, nego printam na bijeli papir, pa to zaljepim ljepilom za papir ili sličnim na plastiku prikolice. U biti postupak nije baš jednostavan, i treba vremena za napraviti realan model, ali evo pokušat ću ukratko objasniti. ;)

1. Prvo treba poslikati "žrtvu", tj. pravi kamion ili prikolicu od koje bi želio napraviti model. Fotke trebaju biti po mogućnosti sa svih strana - prednja, zadnja, i obje bočne. Krov je malo teže poslikati >:) ali ionako je obično sivkast ili iste boje kao cerada... Naravno, ponekad je dosta poslikati jedan bok, pa u grafičkom programu napraviti zrcalnu sliku - mali problem ako ima puno slova.

2. Onda treba naći model, npr. jeftini 1:87 kamiončić kakav se u recimo Konzumu nađe za 20-25kn. Njega treba točno izmjeriti da bi se znalo na koje dimenzije printati sliku. Npr. moje bočne stranice su 156.5mm, a visina je 29.5mm itd.

3. Sad treba fotke srediti i ubaciti u sliku za print. Tu trebaš znati raditi sa grafičkim programom. Ja radim u Paintshop Pro-u, jer ne volim glomazne programčine tipa Corel ili Photoshop. Više manje svaka fotka nije pravilni pravokutnik, pa je treba srediti. Osim toga, zadnja ploha modela je skoro kvadrat, dok je kod pravih kamiona pravokutnik (viši su nego širi), pa i to treba prilagoditi.
Ja si radim jedan po jedan bmp file, npr. lijevu bočnu, pa desnu, itd. sve kao posebne fileove, koje kasnije sa copy/paste prebacim u template koji mi je pripremljen za kamiončić:


4. Odeš isprintati ovu sliku na dobar laserski printer u boji. Meni se čini da najfiniji i najkvalitetniji print imaju HP printeri. Kod nas u Ri je printanje u boji A4 formata 5 kn.

5. Izrežeš po konturama kamiona, pažljivo savineš da paše i zaljepiš na prikolicu.

6. Staviš na policu. >:) :D
 

Attachments

  • 2008-04-20_novi HO kamioni.JPG
    2008-04-20_novi HO kamioni.JPG
    149.2 KB · Pregleda: 110
  • template_small.JPG
    template_small.JPG
    19.2 KB · Pregleda: 505

speed

Član foruma
jao Thommo kako mi se sviđa ovaj tvoj Mercedes O317 autobus :) čije je ovo?by Berkina,pretpostavljam?Nego nisi ga razmišljao preurediti u svog domaćeg,od Autotroleja?
 

Thommo

 
Osoblje foruma
@ speed: Da, Brekina. Jesam razmišljao o preradi, ali riječki su bili drugačiji, pa model ne bi bio baš točan... Ali uvijek se može naručiti koji komad (nisu skupi, oko 11€) i prebojatiti u Autotrolejevu narančastu ili mliječno-zelenu boju... Wille?! :D

@ NClight: nije manga, Ken Parker... realistični western, izvrstan strip! *mudri* ;)
 

mario05

Član foruma
DECKI HVALA VAM PUNO; NADAM SE DA CU USPJETI, evo par mojih modela pa pogledajte ako vam nije tesko, sve sto je radjeno radjeno je rucno... UZIVAJTE!!!!
 

Attachments

  • Photo (02).jpg
    Photo (02).jpg
    69.5 KB · Pregleda: 104
  • Photo (03).jpg
    Photo (03).jpg
    57.6 KB · Pregleda: 100
  • Photo (11).jpg
    Photo (11).jpg
    41.8 KB · Pregleda: 101
  • Photo (33).jpg
    Photo (33).jpg
    49.1 KB · Pregleda: 101
  • Photo (08).jpg
    Photo (08).jpg
    49.6 KB · Pregleda: 100

mario05

Član foruma
Evo jos slika!!!!
 

Attachments

  • Photo (05).jpg
    Photo (05).jpg
    39.7 KB · Pregleda: 96
  • Photo (25).jpg
    Photo (25).jpg
    30.3 KB · Pregleda: 97
  • Copy of Photo (45).jpg
    Copy of Photo (45).jpg
    70.7 KB · Pregleda: 118
  • Photo (29).jpg
    Photo (29).jpg
    46.3 KB · Pregleda: 97
  • Photo (59)2.JPG
    Photo (59)2.JPG
    129.3 KB · Pregleda: 100

mario05

Član foruma
Hvala... MAN je nastradao, imam jos razlicitih modela, neprestano im mjenjam kabine i djelove, ali nikako da uspijem napraviti ceradu za prikolicu kao vi... :|: uslikat cu jos ona dva velika KENWORTHA i ACTROSA na njima su ugradjena svjetla......
 
Status
Not open for further replies.

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh