HO kolekcija brzina11

brzina11

Član foruma
Pozdrav svima,

do sada sam svoje modele objavljao samo na slovenačkom forumu. Ovdje ču objaviti slike mojih modela koje sam izradio sam ili na bazi nekih postoječih modela. Eto, neču puno pričati, neka slike govore :)

Prvi model je moja prva brižita na JOUEF bazi, uradjena prije dve i po godine.







Sledeči model je Jenbah 732. Uradio sam ga iz polistirola, za pogon sam koristio neka postolja od Mehana.





Slike nisu baš najbolje, ali za prikaz izrade je dovoljno.
 

brzina11

Član foruma
U 2014 sam uradio još jedno Brižito. Odlučio sam napraviti odljevke.
Za sebe sam napravio tri verzije brižite. JŽ i SŽ žute boje i SŽ Pohorje.

img20140628185040.jpg

img20140628190150.jpg
3636.jpg
3635.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
BRAVO kolega,
drago mi je da si se odlučio predstaviti svoje modele i na naš Forum ! :aplauz:

Nadam se da će tvoje prerade dati ideje i motivaciju ostalim članovima da se upuste u mukotrpni posao dobijanja domaćih modela.
Samo napred i bez zastoja! :palac_gore:
.
PS: jel liješ prerade/modele za prodaju zainteresovanim kolegama ili ih praviš samo za sebe?
.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Odlično brzina11,

siguran sam da imamo zainteresovanih kolega za neke od tvojih prerada - pregledavaj svoje PP, sigurno će ih biti. :dada:
.
 

Damir

 
Osoblje foruma
Jenbah su mi :cool1:! Volio bih imati jednog takovog sa JŽ dekalama,ali isto tako i Brižitu u žutom bojanju sa JŽ oznakama jer su takove dolazile u Rijeku.:palci_gore: :papa:
 
Last edited:

brzina11

Član foruma
Nakon dugog vremena budim svoju temu iz sna...

Projekt u završni fazi su vagoni Sgns. To su plato vagoni, koji se koriste za prijevoz kontejnera (kao i tanktejnera i svega što se može namjestit na taj vagon). U prošlosti su ovi vagoni u SŽ izdanju bili proizvedeni sa strane Klein Modellbahn-a. Pošto je 3D print u "modi" sam i sam odlučio za ovu tehniku. Trebam priznati, da 3D print značajno olakša hobi u usporedbi sa rezanjem stirena i sličnih tehnika. Ako se uloži trud kod crtanja, može se dobiti lijepo detajliran model. Materijal je resin, tehnika SLA.

Prilažem slike skoro gotovih vagona - fale još samo brave za namještanje kontejnera i završni MAT lak.

img20200321182333.jpgimg20200321182458.jpgimg20200321182521.jpg

Čekaju se još kontejneri iz Aliexpresa. Model za sad nema prave težine, pa su tako kontejneri nužni kako bi pridobio na masi modela.
 
Last edited:

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Nakon dugog vremena budim svoju temu iz sna...

Projekt u završni fazi su vagoni Sgns. To su plato vagoni, koji se koriste za prijevoz kontejnera (kao i tanktejnera i svega što se može namjestit na taj vagon). U prošlosti su ovi vagoni u SŽ izdanju bili proizvedeni sa strane Klein Modellbahn-a. Pošto je 3D print u "modi" sam i sam odlučio za ovu tehniku. Trebam priznati, da 3D print značajno olakša hobi u usporedbi sa rezanjem stirena i sličnih tehnika. Ako se uloži trud kod crtanja, može se dobiti lijepo detajliran model. Materijal je resin, tehnika SLA.

Prilažem slike skoro gotovih vagona - fale još samo brave za namještanje kontejnera i završni MAT lak.
Dosta smo u zadnje vrijeme na ovom forumu pisali upravo o intermodalnom transportu, kontejnerima i vagonima za prijevoz kontejnera. Kakav tip brave se planira za ove modele?
 

husky011

Član foruma
Mon,

može se dobiti odlevke ako ima interesa i voje za doradu.

pozz
Kolega, zainteresovan sam za sest vagona za kontejnere, samo bi kod mene prerada isla u drugom smeru, vukli bi drugaciji tip tereta, ali mi sama duzina i oblik odgovara.
Pridruzujem se pitanju, kakve bi kopce imali i kako je reseno sto se tice tockova i podvozja?
 

brzina11

Član foruma
Dosta smo u zadnje vrijeme na ovom forumu pisali upravo o intermodalnom transportu, kontejnerima i vagonima za prijevoz kontejnera. Kakav tip brave se planira za ove modele?

Sky, mislio sam na ove žute "brave" gdje se namjesti kontejneri - kolega mi rekao da su to "klinovi".

slika2.png


(vir vlaki.com, Darko Pahic Szabo)

Kao print to izgleda tako
img20200322111603.jpg

Svaki vagon ima 28 tih "klinova".

Iskreno da kažem, nisam još isprobao kako vagoni voze, osim rukom malo levo desno na malom modulu. Prave karakteristike će se pokazati kada ih "opteretim" s kontejnerima, tada će imati i pravu težinu. Ugradio sam kinematiku, normalno se kreče levo desno, ali prava stvar će se pokazati kada ih provozam preko skretnica/zavoja. Podvozje-postolja su normalno funkcionalna kao i kotači.

Oko troškova izrade-samo material (3D print, postolja, kotači, dekali) dodje cca 35 €, kada vagonima dodate kontejnere to dodje još cca 10-12 € (2 kontejnera-20+40ft) ili 15-18 € (3*20ft kontejneri)... potrebno je dodati još troškove rada, a da se dodje do lepog modela, potrebno je dosta rada.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh