HO modeli - Davor

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Može li koja ili čak sve stranice da možemo i citati uputstvo broj 165? Mene licno interesira prevoz tenkova!
 

Davor

Veteran foruma
Ne mogu reći da sam u izolaciji jer radim svakodnevno ali policijski sati naročito oko oba Uskrsa su dali vremena da se malo provežba izrada diorama.
Tema: slepi kolosek na koji se ponekad nagura neki vagon. Šine su Mehano, Roco, Flm, donji posip je dunavski šljunak a tucanik je Noch. Trava je od Nocha takođe. Šturc/bik je iz Roco geoline seta s tim da sam odsekao poprečnu gredu kako bi vagon odbojnicima naišao do kraja.
Ostalo je da se koriguje što šta, doda detalja, weathering...
IMG_20200422_051708.jpgIMG_20200422_051722.jpgIMG_20200422_051826.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ja bi to ovako:
- istreseš sve što se nije uhvatilo.
- na ta mesta gde su veće gole površine prospeš drvofix i preko njega novi sloj trave.
- nakon toga bocu za rasprašivanje napuniš razređenim drvofixom i dobro pošpricaš čitavu travnatu površinu, da bude dobro umočena, mokra. Znači pošpricaš i površinu gde se trava od ranije dobro zalepila i površinu sa novozalepljenom travom.
- onda preko čitave površine ponovo prospeš travu pa je pospricaš sa vodom sa deterdžentom. Ne štedi, nek bude mokro.
- za kraj čitavu travnatu površinu opet pošpricaš sa onim razređenim drvofixom i ostaviš da se dobro osuši (24-48 sati).
- posle sušenja debljom četkom početkaj travnatu površinu i s time otkloni sitnež koji se nije zalepio.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh