HR-ZT Uaais-z

thomcro

Aktivan član
Uspio sam nacrtat i izrezat postolja u sat vremena i mogu reć da su OK ...

A postolje
5QUF7oT.jpg


B postolje
tOJdr5b.jpg


sa čela
R3oIP99.jpg


ovoliko će vagon biti dugačak, 28cm preko odbojnika (taman kako sam i zamislio)
OYTw7ww.jpg


Ovo još nije gotovo sa rezanjem, treba izrezat proreze gdje će doći poprečna učvršćenja, rupe za hlađenje papuča, rupe za provjetravanja, "trčeće" postolje ... trebat će osmisliti gornje površine na sva 4 djela postolja i gdje će bit pričvršćena "trčeća" postolja. Ta "trčeća" postolja spojiti ću sa bazom što dublje (koliko god mi to prostor bude dozvoljavao, vjerovatno negdje između 4 i 5 osovine) da njihovo pomicanje bude što "mekše".

*****
1823944417.gif
 

thomcro

Aktivan član
Izbuših rupice za hlađenje papuča (još ih treba malo obraditi ljepilom da se slegnu dlačice al to ću kasnije)
iAHNhCD.jpg


RSRcglj.jpg


ali ovo je važnije, pozicija gdje će doći odbojnici je taman na dobroj visini
OalCxe8.jpg


Sad su stranice spremne za odvajanja ali ne i kompletno odvajanje. To ću napraviti kad sve detalje poljepim po njima jer je ovako lakše manipulirati sa njima.

Nažalost, slijedi vikend i neće bit preveć vremena za ovo tako da će nastavci bit tek idućeg tjedna

*****
1823944417.gif
 

thomcro

Aktivan član
Tek samo par mojih razmišljanja, da nebi sve bilo jednostavno, ni platforma neće bit baš jednostavna za napraviti. Zašto? Platforma je sastavljena od 4 segmenta ...

qMrqKBB.jpg


... segmenti se vide na ovome što sam označio strelicama i to ću raditi ali od jednog komada kartona! Vanjska dva segmenta će biti od tanjeg kartona a nutarnji će bit od debljeg, onog od kojeg su napravljena postolja, da taj daje čvrstoću cijele konstrukcije. Jasno, uz poprečne veze cijela platforma bi trebala biti iznimno čvrsta s mogućnošću nosivosti i težih predmeta. Oće li sve biti teško za napraviti? Neće biti jednostavno al' mislim da neće bit ni teško samo će trebati vremena. Vremena i kartona da sve mogu izrezat iz jednog komada (jer čim se sve sastoji iz više komada to slabi strukturu i realno je da će negdje s vremenom puknut)
 

thomcro

Aktivan član
Nešta mi se mota po glavi ovih dana, nije ovo baš neka velika greška i ovo bi se moglo isto iskoristiti za još jedan indentičan vagon. Ja sam to ipak prepolovio i one djelove koji bi eventualno i otpali to se lako zaljepi natrag sa drvofixom.

Možda to i nije loša ideja (napraviti dva vagona) pa jednog zadržat za sebe a drugog se riješiti :zvizdi:

Ako bogda sreće pameti i zdravlja sledeći tjedan (iza praznika) idu opet radovi ...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh