hyperion - modeli H0

Bero01

Veteran foruma
Nešto smo pričali o maketama, pa si mi rekao da maksimalno
imaš mjesta za maketu 50 x 30 cm.
PD.JPG
Evo, našao sam ti nešto u H0, oval, 2 do 4 skretnice, i okretnica,
unutar zadanih dimenzija, čak i nešto manje, ca 50 x 25 cm:
yujiplan_50x25_cm.jpg
Šta god ti rekao, TO ipak je H0, i VOZI.
(ono e sam izostavio, ali svejedno :hihihi: )
Čak i kućice ima, stao bi ti i neki cestovnjak, a ti više NEMAŠ IZGOVOR !!!
yuji.jpg
maš' cuhe rad, kaj ne?
Roco ti radi feldbahn šine i skretnice.... možeš i kod Backa naručiti.
;)
 

Bero01

Veteran foruma
:)
Mehano promjer je velik skoro metar.

Da li sam ja IGDJE spomenuo Mehano? https://www.roco.cc/de/productsearch/0-0-0-0-0-0-0-005/products.html
:glup
Maketa koju sam ti postao zadovoljava tvoje uvjete,
i nalazi se unutar zadanih dimenzija koje si naveo: 50x30 cm.
:dada:
http://www.carendt.com/small-layout-scrapbook/page-61a-may-2007/
Meanwhile, in Japan the idea of tiny working layouts in H0e scale had been promoted by the loco manufacturer
Joe Works from the early 1980s. They had even produced a kit for a complete 500x250mm layout. In 1990/1991
in Roy Link’sNarrow Gauge and Industrial Railway Modelling Review and in 009 News a series of articles by Yuji
Niwadescribed the Japanese concept of a “Micro Layout”, and it was around that time that the expression started
to be used more generally.

Nemoj biti kao balkanci, budi kao japanci, tvoj stan je ionako dimenzija primjereniji tamošnjim normama.
Prilagodi se...

Gdje postoji volja, postoji i način.
Ne postoji dobar razlog da nemaš makar micro layout.
Ako ti je H0e prevelik, možeš ići na H0f od Busch-a.
To je još bolje i primjerenije tvojim uvjetima.
:)
 
Last edited:

1borna

Veteran foruma
Hyperion imade punokrvni H0 i želi ostati na njemu. Možda bi kao privremeno rješenje mogao napraviti više
modula koje b mogao smjestiti na ormare i ispod kreveta npr. 2 modula za stanicu, nekoliko zavojnih (ili 2 povratna)
te još poneki sa kolosjecima i skldištem itd...
Jednoga dana kad bude u svojem to može iskoristiti kao djelove veće makete.
 

Bero01

Veteran foruma
@1borna
Hyperion imade punokrvni H0 i želi ostati na njemu.
Možda je ''punokrvni'', ali nije Mraklin :hahahaha:!!!

Gle, H0 je H0, gleda se mjerilo, i raspoloživ prostor.
a bojim se da tvoj prijedlog izlazi izvan zadanih 50x30 cm.
Za feldbahn ima, iako ne više živi, ali ipak primjer rudničke željeznice u Senovu, nedaleko od Brežica,
i to je idealni protip za izgradnju u malom prostoru, i razvijanje maketarskih vještina;
a Busch radi adekvatne modele koji voze po 600mm kolosijeku, u H0 mjerilu.
:dada:
Jedina druga opcija koja mu preostaje je neka mala manevarska maketa:
http://www.wymann.info/ShuntingPuzzles/
(što je i dalje bolje nego NIŠTA).
Takve makete možeš promatrati kao funkcionalne diorame.

Onog trenutka kada ti zakucaš par šina na dasku, dodaš koju skretnicu,
i malo scenografije, to je ipak korak naprijed u odnosu na parketarenje,
i ono kad nemaš baš ništa.
:)
 

hyperion

Veteran foruma
Barem me netko razumije.

koje b mogao smjestiti na ormare i ispod kreveta
Ni pod krevetom nema mjesta, a da stavim module u ormar... jooooooooj... majka dobi slom živaca i sve mi baci s 8. kata van na betonske ploće.

Bero, gle: gradnja makete mi sad od prioriteta nije ni p. Sad mi je puno važniji posao te da imam redovni mjesečni prihod. Ne samo da mi djevojka živi u inozemstvu pa moram paziti da imam novca, nego imam još za platiti neke stvari. Recimo diploma nešto više od 600 €... I još nešto, pa bez zamjere: mislim da bi ti trebao ohladiti sa tim te početi si sređivati život. Započevši s autom koji ti je karamboliran... Ajde razumio bi da s izradom maketa i diorama zarađuješ dobre novce (barem 1500 € mjesečno), ali... Da, imaš dasku - dioramu te Kato lokse, pa se možeš svaki dan zabavljati. Ali za koju cijenu? Nisam govnar da bi to javno pisao na forum, mislim da sam znaš kamo ciljam. Znaš, doma su me nekoliko puta pitali čime se baviš. Nakon odgovora je bilo veselo... (NOT!)
 

Bero01

Veteran foruma
Moj život je sređen :hahahaha:.
Za auto i ostalo, kolekciju neću rasprodavati da bi ga stavio na cestu, jer mi to nije presudno pitanje u životu;
a za posao je isto kao i u Slo.... tko ima jaču vezu - taj ima i bolji posao. Ako ga ima.
:papa:
Glede ciljanja, nije moja intencija prepucavati se sa tobom o toj temi na forumu, jer privatnom životu ovdje nije mjesto.
Ono što ti ja nastojim reći je da si možeš složiti neku malu dioramu, na kojoj ćeš se igrati, i napraviti nešto što možeš
svima pokazati i prezentirati, kao neki svoj uradak, bez obzira na sve, ali ako ti ni to nećeš, pa ne moraš, nitko te ne sili.
It's up to You.
 

hyperion

Veteran foruma
Po zadnji put: nemam dioramu nikamo za spremit. Da, može u potkrovlje pokraj strojarnice samo mislim, da bi ubrzo dobila novog vlasnika ili bi mi netko namjerno ju oštetio, uz to bi ih čuo od "blokovske delegacije".
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Po zadnji put: nemam dioramu nikamo za spremit. Da, može u potkrovlje pokraj strojarnice samo mislim, da bi ubrzo dobila novog vlasnika ili bi mi netko namjerno ju oštetio, uz to bi ih čuo od "blokovske delegacije".
Nema druge nego Roco šine sa nasipom i ispod stola jedan oval. Tako ces da treniras lokomotive da ostanu u formi. Postavis par objekata sa strane i eto zgode. To sve moze u plasticnoj kutiji na ormanu da stoji.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Nadjes nekog ko ima garazu pa kad sklopis par modula kao Bero mozes tu cuvati..potrazi malo nekog ko ima slobodnu garazu ili ne mora da bude slobodna!
Video si koliko malo prostora zauzimaju moduli od Bero;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh