IC/EC Croatia

wiggum

Veteran foruma
Im EC 258 'Croatia' von Zagreb nach Wien sichtete ich am 18. Juni dieser A-Wagen: Amz 73 81 19-91 516-8.
gr0630028.jpg

http://www.drehscheibe-foren.de/foren/read.php?31,4330799

IC "Croatia" pulled by two class 1044 locomotives passing a viaduct on Semmering. This photo was taken from the driver's cab in September 2002.
iccroatiasemmering.jpg

http://www.railfaneurope.net/pix/at/car/IC-EC/misc/pix.html
http://www.drehscheibe-foren.de/foren/read.php?31,4330799
 
Last edited:

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
..jedan lijepi šareni sastav EC158 Croatia iz 2004. godine, Payerbach-Reichenau (photo Gerhard Hruska):

1044-100 EC158 2004-07-17.jpg

H0 sastav:

OBB 1044 ROCO
SŽ Bl: ACME 52824
HŽ WReelmt: ACME 52891
OBB ABmz: ROCO 44645
OBB Bmz: ACME 52610
OBB Bmz: ACME 52601

P1010468.JPG
 

nik

Veteran foruma
Mislio sam na OBB 'Z' vagone. Zanimljivo da su piktogrami 'zaobišli' AB varijantu istih dok su ih ostali redovito imali...:mamurluk:

Nego jedno drugo pojašnjenje u vezi OBB 'Z' vagona; varijanta u Blutorange je imala dvobojno čelo pa je kasnije isto bilo i sa Verkehrsrot ali ne pamtim točno kada se pojavilo kompletno sivo čelo (i kod kojih se 'slučajeva' primjenjivalo)?:hmmm:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Nego jedno drugo pojašnjenje u vezi OBB 'Z' vagona; varijanta u Blutorange je imala dvobojno čelo pa je kasnije isto bilo i sa Verkehrsrot ali ne pamtim točno kada se pojavilo kompletno sivo čelo (i kod kojih se 'slučajeva' primjenjivalo)?:hmmm:
Nema to previše veze sa blutorange i verkehrsrot shemama, jednobojno čelo je bila značajka tlačno-izoliranih vagona, koju je kasnije
'popio' i pokoji vagon iz starije generacije.
 

nik

Veteran foruma
Nema to previše veze sa blutorange i verkehrsrot shemama, jednobojno čelo je bila značajka tlačno-izoliranih vagona, koju je kasnije
'popio' i pokoji vagon iz starije generacije.
Ima veze utoliko što kod Blutorange sheme nije bilo jednobojnog čela. A Verkehrsrot shema je, koliko pamtim, i došla sa novim tlačnoizoliranim vagonima. Pa je onda prekopirana na starije vagone ali očigledno prvo samo boja a tek kasnije i shema odnosno sivo čelo. A kada su mijenjani piktogrami sa kvadratnih zaobljenih u duguljaste uglate?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ima veze utoliko što kod Blutorange sheme nije bilo jednobojnog čela. A Verkehrsrot shema je, koliko pamtim, i došla sa novim tlačnoizoliranim vagonima.
Bilo je jednobojnog čela i kod blutorange sheme, ponavljam: kod tlačno-izoliranih vagona!
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Koliko znam nije bilo tlačnoizoliranih vagona u Blutorange shemi.
... ja sigurno 100% znam da ih je bilo! Imam čak i model (korektan)......:dada:
 
Last edited:

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Onaj feeling kad skopčaš da na vlaku koji nosi ime "CROATIA" nema vše niti jednog HŽ vagona :hihihi:
Baš; A ja mislio da je moja kompozicija neka austrijska, jer sam bezveze kupio vagone, sad na kraju ispade - 'CROATIA'!
I još imam koji vagon viška a fali polu-gepakt!
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Onaj feeling kad skopčaš da na vlaku koji nosi ime "CROATIA" nema vše niti jednog HŽ vagona :hihihi:
Ja na taj problem gledam ovako; ta Croatia (uz onaj ostatak od nekadašnje slavne Mimare), su jedini vlakovi na kojima još možeš
vidjeti austrijske vagone ovdje u HR.....:plac:
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Baš; A ja mislio da je moja kompozicija neka austrijska, jer sam bezveze kupio vagone, sad na kraju ispade - 'CROATIA'!
I još imam koji vagon viška a fali polu-gepakt!
pa da... zapravo je zastrašujuća činjenica na koju smo mizeriju spali (mislim na HŽ). Isto je i u Srbiji... Stojim ja na glavnoj stanici, kad ulazi neki vlak s 5 vagona... Kaže meni Damir ovo ti je Avala... ja ono, WTF? :eek: ovo je neki MAV vlak mislim se....

Tužno tužno, pre tužno.

Fala Bogu da imamo Acme, inače ne bi više ni znali kako su nam naši vlakovi izgledali... :(
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh