Interfrigo: prototipi i modeli

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Pisali smo već o tome. Ibbehs ili OSE Ψ3 su bili vagoni koji su bili izrađeni u Jugoslaviji, u tvornici GOŠA. Izrada je započela u godini 1974. godine, a izrađenih je bilo 270 vagona. Zbog kasnije izrade i manjeg broja vagona u usporedbi s istočnonjemačkim, kojih je bilo 1000, ti vagoni nisu bili specifični za grčke vlakove sve do epohe IVb, ali tada je sve već bilo na silaznoj putanji.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Jel to znači da je Grčka imala jedino Gošine i istočnonjemačke Interfrigoe u svom voznom parku?
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Bilo je još 25 vagona Ψ1, izrađenih u Italiji u godinama 1950 i 1951, u engleskom profilu.

GH%203.jpg
http://balkanmodels.biz/forum/viewtopic.php?f=13&t=212

Koliko se vidi po starim slikama, imamo ih i na forumu, su na relaciji Grčka – zapadna Europa najprije prometovale razne hladnjače Interfrigo, STEF, Transthermos, a kasnije najviše istočnonjemačke, koje su Grci u početku 60-ih nabavili u velikom broju.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Hvala. Vidio sam po brojevima iz prospekta da su svi iz IVa ali tamo se ne vidi godine revizija. Nije mi jasno zašto jedan set s revizijom 1978 još ima kočione oznake.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)

To je jedan od vagona istočnonjemačke proizvodnje i zbog toga registriran kod DR-a.

1088-6-15a_Inter Frigo DR 083v8984-9 Ibbes Tmos i Holstebro_110371.jpg
http://www.tog-billeder.dk/fotos/danmark/stationer/plan-85/1088-6-15a_Inter Frigo DR 083v8984-9 Ibbes Tmos i Holstebro_110371.jpg


H0 model tog tipa vagona napravio je PIKO, no danas zbog lošije kvalitete izrade detalja više ne može držati korak s modelima ACME, Brawa i LS Models.

s-l1600.jpg
http://www.ebay.com.au/itm/Piko-H0-Kuhlwagen-Interfrigo-DR-OVP-Q7742-/141950207532?_trksid=p2047675.l2557&nma=true&si=Ao1xRXfNNdv%2BYzxfbvo%2FOtokQu4%3D&orig_cvip=true&rt=nc
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Za 12 € mu ništa ne fali ako nisi brojač zakovica.

Iz toga mogu zaključiti da pisac savršeno zna koji tip vagona je uzor tog »modela«, da je ustanovio kolika su odstupanja »modela« od vagona, i da je presudio da, iako s »modelom« nije baš sve tako kako bi trebalo da bude (»zakovice«), odstupanja nisu tolika da za cijenu »modela« (12 EUR) ne bi bila prihvatljiva.

Ali pošto sam u vezi tog pisca vrlo skeptičan molim ga da svoje znanje dokaže i da napiše:

- »model« točno kojeg vagona bi to trebao biti, i da stavi i sliku tog vagona,
- što mu ne fali,
- što mu fali, ali je zbog cijene prihvatljivo.
 

Davor

Veteran foruma
Za 12 € mu ništa ne fali ako nisi brojač zakovica.

S tim stavom sam pre nekoliko godina kupio dva Mehano DB Eanos - x vagona. Kada sam ih raspakovao moje razočarenje je bilo ogromno i vrlo brzo su završili u oglasima.

Mehano vagon za koji sam sada pitao uporedio sam sa Rocovim 46087 i razlika je više nego očigledna za ne tako veliku razliku u EU novčanicama.
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Ne znam jel bi ova fotogafija bila važna za našu diskusiju, bez pobližih podataka prodaje ju netko na e-bayu iz Njemačke, a vidi se i jedna hladnjača.Güterwaggons.jpg
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh