Iskustva prilikom prodaje/kupnje

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
mmatja kaže:
Neozbiljnost Gorana iz Virovitice kao kupca! Unatoč "fiksnog???" dogovora od prije više od mjesec dana u vezi kupnje od mene, jednostavno se više ne javlja i stavlja me u jako neugodnu situaciju, jer ima interesa drugih kupaca, koje moram odvračati, pošto je ono "kao 100% rezervisano" za njega. O.K. pričekat ču još malo... Možda se ipak predomisli i barem javi...
ahahahahahahahahahahahahaha oprosti Matija, nisam zločest, ali strašno mi je smiješno :D
 

mmatja

Poznati forumaš
ahahahahahahahahahahahahaha oprosti Matija, nisam zločest, ali strašno mi je smiješno :D
Ne znam što je to tebi tako jako smiješno? Baš me zanima, kako bi ti regirao, kad bi se s nekim nešto fiksno 100% dogovorio, a onda se taj "kupac" predomišljava u nedogled ...Ako bi ja to slučajno prodao netkome drugome, koji su isto tako zaineresirani za to, onda bi ja ispao kao neozbiljan prodavač, i vjerovatno "dobio po nosu" ovdje...
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
mmatja kaže:
Ne znam što je to tebi tako jako smiješno? Baš me zanima, kako bi ti regirao, kad bi se s nekim nešto fiksno 100% dogovorio, a onda se taj "kupac" predomišljava u nedogled ...Ako bi ja to slučajno prodao netkome drugome, koji su isto tako zaineresirani za to, onda bi ja ispao kao neozbiljan prodavač, i vjerovatno "dobio po nosu" ovdje...
znaš šta mi je smiješno Matija? To što sam ja s Goranom već DVA PUTA imao tu situaciju!! I naravno na kraju je odustao! Ne odgovaranje na poruke, izgovori, opravdanja itd itd... I da, nisam jedini, ima još ljudi tu koji su doživili identičnu situaciju kao ja, i kao sad ti. Zato se smijem ;)
 

mmatja

Poznati forumaš
znaš šta mi je smiješno Matija? To što sam ja s Goranom već DVA PUTA imao tu situaciju!! I naravno na kraju je odustao! Ne odgovaranje na poruke, izgovori, opravdanja itd itd... I da, nisam jedini, ima još ljudi tu koji su doživili identičnu situaciju kao ja, i kao sad ti. Zato se smijem ;)
A tako je to. Iskreno zahvaljujem za tu informaciju :palac_gore::pivo: Nisam to znao :neznam:Uzeto na znanje...;)
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ova tema ima smisao..mozda bi bilo dobro da se "optuzeni" jave i obrazloze ili demantuju optuzbe!

Recimo:moze se raditi o zabuni ili nesporazumu..niko ne zeli da ga neko lazno optuzuje a da mirno posmatra sve ovo piskaranje o sebi kao o nekom neodgovornom tipu ili cak prevarantu!

Zato..ako neko misli da je neki teks o iskustvu neistina,neka se slobodno javi i odgovori!
ALI MOLIM BEZ VREDJANJA I AKO JE MOGUCE DA SE BUDE DIPLOMATA U RASPRAVAMA
 

svabo

Milimetar od BAN-a
Da ne bi dolazilo do ovakvih neželjenih situacija, kod mene nikada nije postojao pojam "rezervacija". To u kombinaciji s riječi "kompenzacija" i/ili "plaćanje na rate" čini doslovno svašta !!!

Uvijek je samo plaćanje "solarno" dolazilo u obzir !
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Slažem se! Do sada je bilo par pokušaja kritiziranja ne-fer pojedinaca pa je to završilo cenzuriranjem brisanjem gušenjem i poklapanjem. Jadno. Ova tema se onda mora zvati POHVALE. Jer ako će se zvati ISKUSTVA prilikom prodaje i kupnje onda se podrazumijeva da ta iskustva itekako mogu biti loša. I kad netko o tome progovori nema zataškavanja nego neka se to javno raspravi! Amen
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
svabo kaže:
Da ne bi dolazilo do ovakvih neželjenih situacija, kod mene nikada nije postojao pojam "rezervacija". To u kombinaciji s riječi "kompenzacija" i/ili "plaćanje na rate" čini doslovno svašta !!! Uvijek je samo plaćanje "solarno" dolazilo u obzir !
to je istina, i u pravu si, ali ograđuješ se od pogrešnih ljudi očito. Jer izgleda da je prvak u zavlačenju i maslanju čovjek s kojim si i privatno extra. Dakle, wtf?
 

svabo

Milimetar od BAN-a
to je istina, i u pravu si, ali ograđuješ se od pogrešnih ljudi očito. Jer izgleda da je prvak u zavlačenju i maslanju čovjek s kojim si i privatno extra. Dakle, wtf?

Kada čovijek radi dnevno 10-tak transakcija sigurno je sigurno, jer od deset ljudi na riječ uvijek će jedan "zajeb biti". A onda to nije više ništa; niti kolega, niti komunikacija, a niti posao. Onda je to obična muka, puna čaša gorčine i naravno prozivanje !
 

svabo

Milimetar od BAN-a
A zasto se ne bi moglo davati na rate? Ja sam to uvek radio i radim i sad..i nikad nisam imao problema! Znaci zavisi od toga ko je kakav covek..

Davanje na rate sam izbacio još davne 1996 godine, od onda ni s 20 x hipotekom nema na rate. Za to služe bankarske institucije ili bolje gledanje u novčarku/šlajbuk i bolje raspolaganje s onim što se u njoj ima.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Zato ne treba bas svakom davati na rate..to valjda covek moze zakljuciti pri kontaktu sa musterijom!
Ma sve je relativno..ali opet "pare odmah" je najbolje a za drugare moze na rate i to je to!
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Evo i mene na tapeti

Ima dosta pisanja pa evo dat ću i objašnjenje koje možda i ne opravdava moj postupak u potpunosti

SBB - pričali smo dosta dugo na telefon , bila su dva lokmausa u pitanju , bio sam u nedoumici da li uzeti jer nisam znao da li ću raditi centralu za veliku maketu ili ne što iziskuje dosta novca a onda bi mi i multimausevi bili viška a kamoli lokmaus - zato smo i pričali da ću malo pričekat i razmislit , ako se netko javi da se slobodno proda ... mislim da je to oko toga to to ( jedva čekam vidjet tvoju ergelu modela o kojima smo pričali )

Mmatja da u pravu si ali sam uopće zaboravio na tebe , niti Vedran niti Dražen nisu već dugo išli prema slo i da zaboravio sam...jebiga ....idem na zid srama ( 80 eura je u pitanju )

U zadnja dva mjeseca se toliko stvari događa oko izložbe da sam se počeo više baviti sponzorima i dokumentacijama , nadolazećom burzom, Rocovo u koje su me opet ubacili, hostesama, plakatima,reklamama, dioramama, popust na karte , uprava HŽ putničkog i Carga za dodatni prostor na katu,....( oni koji su mi bliže su bolje upoznati s time ) da ne stignem ništa...imam još dvoje djece i opasnu W - ovo skoro da mi više nije hobi....

Novac...u većini slučajeva nije upitan ( oni koji me poznaju mogu potvrditi ) jer uvijek imam dosta novaca vani i uvijek kažem otprilike datum uplate kad mi se novac obeća vratiti

Zadnji takav slučaj sam napravio Borni prije par dana i sve se oteglo 10 dana od dana dogovora ( Borna oprosti )

Rate - pa evo na rate sam od Berislava Komca i Nenada Marolda otkupio modela u vrijednosti oko 3 - 4 tisuće eura kroz 12 do 18 mjeseci i da nekad je samo dan bio upitan uplate ali ne i mjesec

Prije toga marklin kolekcija od 55 lokomotiva kroz 12 mjeseci ( svotu neću ni spominjat no neki znaju o kojoj je kolekciji riječ )

Sad nedavno započeo otkup jedne veće LGB kolekcije i dao dobar dio novaca unaprijed a modele nisam uživo ni vidio.... ( povjerenje među maketarima ipak mora biti)

na kraju krajeva kod sinija sam skoro 3 godine unaprijed dao novce za modele i dekodere i nisam nikad na forumu to objavljivao niti scene pravio

Sve što sa nekim dogovorim , dogovorim zato jer znam odakle novac i zašto to mogu napraviti

A ujedno sad imam i Robogovi i Vedi koji me stopiraju i ako sam nekaj s nekim dogovoril oni odmah odlučuju da ili ne tako da se takvi slučajevi ne budu ponavljali ( oni su u užem odoboru za sve oko izrade i
usmjeravanje exponata na izložbi tj održavanja smjera i cilja izložbe jer ja sam još kao malo dijete koje želi sve imati....a tu me valjda razumijete

još se teško snalazim u svijetu biznisa , računa, dopisa , zamolbi, reklama , želja i stvarnih potreba izložbe te balansiranju hobija, izložbe i privatnog života.... oprostite Svi koje sam zaista nenamjernim propustom doveo u neugodan položaj...

Plaćam pivo na burzi u VTC svakom koga sam ikako oštetio svojim propustima ( jebiga podsjetite me nemojte samo bit lakomi za pivo )

A sam sam i maketu i modele još prije nekoliko dana dao na rate a prije toga isto tako na nekoliko mjeseci pa su eto ljudi i prije otplatitli
 
Last edited:

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
znaš šta mi je smiješno Matija? To što sam ja s Goranom već DVA PUTA imao tu situaciju!! I naravno na kraju je odustao! Ne odgovaranje na poruke, izgovori, opravdanja itd itd... I da, nisam jedini, ima još ljudi tu koji su doživili identičnu situaciju kao ja, i kao sad ti. Zato se smijem ;)
Ovaj post nisam vidio , pa SBB-CFF-FFS svaki put sam ti objasno zašto sam neodlučan i ako ne možeš čekat neka prodaš ( razlog centrala i upravljanje vlaka na kompjuter na inicijativu Robogovi i naravno potrebe izložbe ) oprosti ako misliš da je bio neki drugi razlog
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Ne znam što je to tebi tako jako smiješno? Baš me zanima, kako bi ti regirao, kad bi se s nekim nešto fiksno 100% dogovorio, a onda se taj "kupac" predomišljava u nedogled ...Ako bi ja to slučajno prodao netkome drugome, koji su isto tako zaineresirani za to, onda bi ja ispao kao neozbiljan prodavač, i vjerovatno "dobio po nosu" ovdje...
Misli da do sad taj slučaj nismo imali... neka me netko razuvijeri...
Mmatje Vi ste kontaktirali mene za dioramu nakon skoro godinu dana nakon što smo o njoj pričali....i sad odjednom sam ja takav problem ....čudite me mmatja ( je li zaista to problem ili je nešto drugo u pozadini priče) , probajte me razumjeti da sam ja od Vas udaljen oko 2 i pol sata vožnje i da ne mogu samo sjest u auto i doći i razgovarali smo da kad bude netko išao u slo da će to podići kod Vas
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
A SBB-CFF-FFS mogu još i razumjeti da je u tom djelu najosjetljiviji zbog lošeg iskustva sa nekim ljudima ali mislim da samnom niste ni približno loše iskustvo imali , pa rekao bih nikakvo ili gotovo nikakvo jer ništa nisam od nikog uzeo i ostao dužan

Hvala na čitanju sva tri posta i molim Vas da me još jednom ne diskreditirate na bilo koji način , trudim se pohvatat sve konce , puno truda ulažemo u nadolazeću burzu, sa puno novih stvari i radova , da opet vidite nešto novo i drugačije

Hvala na razumijevanju
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
A SBB-CFF-FFS mogu još i razumjeti da je u tom djelu najosjetljiviji zbog lošeg iskustva sa nekim ljudima ali mislim da samnom niste ni približno loše iskustvo imali , pa rekao bih nikakvo ili gotovo nikakvo jer ništa nisam od nikog uzeo i ostao dužan

Hvala na čitanju sva tri posta i molim Vas da me još jednom ne diskreditirate na bilo koji način , trudim se pohvatat sve konce , puno truda ulažemo u nadolazeću burzu, sa puno novih stvari i radova , da opet vidite nešto novo i drugačije

Hvala na razumijevanju
Ma daleko od toga da te želim diskreditirati, ne dao bog (za druge ne znam)... nego mi je ovo sve zbilja, istinski smiješno.
Nekoć davno sam prodavao dvije SBB lokse Fleischmann, analognu sam prodavao za nekih 600kn čini mi se, a DCC ready (novu iz dućana) za 1200.. Javio si mi se s upitom (to je bio naš prvi kontakt) da li mogu obje lokse dat za 900kn :D :D :D

ako to nije bio vic, ne znam šta je.. hahaha

Meni je ovo zbilja smiješno... to šta sam ja ovdje prodavao ili nastojao prodati, za mene je igrarija, ne živim od tih novaca, dok je nekima ovdje kuna kao da im zube vadiš. Jednu loksu sam na kraju ipak prodao, dok sam drugu darovao samo da mi ne stoji više po ormaru.

Prljavih i niskih materijalističkih igara ovdje ima, o još kako... Eklatantan primjer tome su bili mojih 5 Roco MIMARA vagona 1:100 koje sam bio van foruma prodao po cijeni od 150kn komad (tu vidiš koliko mi je stalo do zarade) da bi isti ti vagoni samo koji mjesec kasnije tu osvanuli za 250kn po komadu (da sam znao da će se to desiti i njih bi darovao nekome ko ih žarko želi a nema novaca ;) ). To jednostavno ne treba komentirati :D

Dakle nije mi cilj nikakvo špotanje nikoga ovdje, ali eto, ipak neke stvari treba na glas reći... bolje se čovjek osjeća kasnije ;)
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Ma daleko od toga da te želim diskreditirati, ne dao bog (za druge ne znam)... nego mi je ovo sve zbilja, istinski smiješno.
Nekoć davno sam prodavao dvije SBB lokse Fleischmann, analognu sam prodavao za nekih 600kn čini mi se, a DCC ready (novu iz dućana) za 1200.. Javio si mi se s upitom (to je bio naš prvi kontakt) da li mogu obje lokse dat za 900kn :D :D :D

ako to nije bio vic, ne znam šta je.. hahaha

Meni je ovo zbilja smiješno... to šta sam ja ovdje prodavao ili nastojao prodati, za mene je igrarija, ne živim od tih novaca, dok je nekima ovdje kuna kao da im zube vadiš. Jednu loksu sam na kraju ipak prodao, dok sam drugu darovao samo da mi ne stoji više po ormaru.

Prljavih i niskih materijalističkih igara ovdje ima, o još kako... Eklatantan primjer tome su bili mojih 5 Roco MIMARA vagona 1:100 koje sam bio van foruma prodao po cijeni od 150kn komad (tu vidiš koliko mi je stalo do zarade) da bi isti ti vagoni samo koji mjesec kasnije tu osvanuli za 250kn po komadu (da sam znao da će se to desiti i njih bi darovao nekome ko ih žarko želi a nema novaca ;) ). To jednostavno ne treba komentirati :D

Dakle nije mi cilj nikakvo špotanje nikoga ovdje, ali eto, ipak neke stvari treba na glas reći... bolje se čovjek osjeća kasnije ;)

Uh to su bila dobra vremena ( još nisam posuđivao novce tada ) i da sve šta mi je bilo lijepo sam kupovao , prave vrijednosti modela još mislim da ni nisam znao a išao sam po principu ako je jedna toliko x 2 - 30 % , kao što sam sam drugim stvarima radio i do nedavno nisam ni jedan model prodao iz kolekcije jel možeš to zamisliti ( ovo što sam prodao ili poklonio nije nikad ni vozilo kod mene a radi se možda o 3 lokse), a ako sam dobro pogodio na ebayu ugavnom vagone ( zamisli male roco ko što se danas prodaju po 50 -60 kuna znao naić na 1-2 eura po komadu i isto ih skoro sve poklonio)

I danas kad otkupljujem kolekciju , spustim samo 30% vrijednosti prosječne ebay cijene ( što je i više nego korektno ) jer ostali njemci i austrijanci ti spuste za velike kolekcije i do 50 % sa kešom na ruke a ako ideš preko ebay-a sa provizijama izgubiš do 15 % tako da mislim da sam i više nego korektan a modele znaš da ćeš i nakon 10 godina vidjet na istom mjestu izložene u Virovitici
 

IzbrisaniClan02

Novi član
Da ne bi dolazilo do ovakvih neželjenih situacija, kod mene nikada nije postojao pojam "rezervacija". To u kombinaciji s riječi "kompenzacija" i/ili "plaćanje na rate" čini doslovno svašta !!!

Uvijek je samo plaćanje "solarno" dolazilo u obzir !

Ovo je gotovo kao da slušam jednu zvaničnu ličnost ovdje sa foruma... :)

Normalni ljudi uvijek mogu trgovati kako žele.
Kakav mi je problem dati nešto na rate, ukoliko je druga strana normalna osoba, hobist isto kao i ja, koj od mene želi kupiti nešto za što baš ovaj tren nema sve novce? :)
Nikakav, uzmem kutiju, zapakiram i pošaljem prije nego sam i prve novce vidio.
Neki to sa ovog foruma mogu potvrditi, ako žele. :)

Kakav problem pričekati nekoga...
Nikakav.
Prvi se netko javio, zamolio me, to je to... :)

Dati popust?
Pa ne očekujem da netko od mene kupuje stvari za cijenu koju ja očekujem dobiti, osim ako mu ta stvar nije dječačka želja i neponovljiva prilika, ali to je već stvar ponude, potražnje i rijetkosti nečega.
Ionako svi spuštamo cijenu svega rabljenoga zbog nekog razloga.
Zato je novo, novo, a rabljeno je rabljeno, makar bilo samo iz kutije izvađeno.

Kakav problem kompenzacije?
Možda netko ima nešto što baš meni treba, što mi se često dogodi kod izrade diorama, i napravimo dogovor na obostranu korist.
Nikakav problem.

Poanta mojeg vagininog monologa je da se sa svim normalnim ljudima može napraviti pozitivan dogovor koj ide u obostranu korist.
Te gluposti sa "solarnim plaćanjem" čim vidim na Njuškalu za nešto, jasno mi je da se radi o nekome koga interesira samo da ja istresem lovu, ali ni slučajno primjedbe na to što prodaje, a oglasio je...
Čim to vidim napisano u oglasu, zatvorim ga. :)

Dogovor je ključna riječ.
Također, svi smo ovdje u istom hobiju, u zaista maloj grupici ljudi, gdje kada netko za**** nekoga, makar nenamjerno, to će na megdan. :)
U interesu nam je vjerovati da radimo sa normalnim ljudima koji nalaze sreću i zadovoljstvo u zajedničkom hobiju.
Nitko od nas ovdje, osim Backa, kojeg izuzetno poštujem, nema prostor, trgovinu i prodajni asortiman u koj je uložio pa očekuje i nekakvu maržu.
Iako se i sa Backom zapravo sve da dogovoriti, jer je čovjek ljudina, kao i cijela ekipa koja radi kod njega.
A opet, on je jedini ovdje koj podmiruje svoje poslovne troškove i trošak rada i ljudi iz tog posla.
Bez puno reklamiranja, ali je moje iskustvo takvo.

Svi ostali smo ovdje u hobiju i neznam za još nekoga tko od ovog hobija zapravo i živi.

Ja ću zapravo sam sebe ovdje staviti na tapetu.
Pred koj mjesec sam se sa SBB-CFF-FFS dogovarao da uzmem od njega kontaktnu mrežu koju je prodavao.
Na žalost, zbog brojnih razloga koji su mi se ne baš najsretnije zaredali, odugovlačio sam kod čovjeka.
Zato se nadam da će također koja piva na prvom slijedećem susretu sve riješiti... ;)

Toliko od mene.
 

mmatja

Poznati forumaš
...Mmatja da u pravu si ali sam uopće zaboravio na tebe , niti Vedran niti Dražen nisu već dugo išli prema slo i da zaboravio sam...jebiga ....idem na zid srama ( 80 eura je u pitanju )

U zadnja dva mjeseca se toliko stvari događa oko izložbe da sam se počeo više baviti sponzorima i dokumentacijama , nadolazećom burzom, Rocovo u koje su me opet ubacili, hostesama, plakatima,reklamama, dioramama, popust na karte , uprava HŽ putničkog i Carga za dodatni prostor na katu,....( oni koji su mi bliže su bolje upoznati s time ) da ne stignem ništa...imam još dvoje djece i opasnu W - ovo skoro da mi više nije hobi....
Ako je tako, onda je isprika prihvatljiva, jer se u mnoštvu drugih obaveza često dogodi, da se nešto zaboravi...Nemam ja nikakve takve hitne potrebe, da se to, o čemo smo dogovarali, što prije realizira...Jedino nezgodno je to, da sam zbog našeg dogovora morao odvratiti neke ljude od kupnje toga...Dobro, šta je, tu je...Ono je još uvijek na razpolaganju...Više preko pp ili e-maila...
L.P.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh