Iskustva prilikom prodaje/kupnje

1borna

Veteran foruma
Goran je dobar čovjek sa jednom velikom manom- poželi sve što mu se sviđa i to odmah bez da ima materijalno
pokriće! Kad uspije nešto dobiti onda slijedi potraga za novcima (tako je faktor W dovden pred gotovi čin)
Uostalom da nije takav (ambiciozan) nebi uspio sakupiti tako veliku zbirku!
Izgleda da još nije dovoljno odrastao (podsjeća me na mene u mojim mladim danima)?
 

Vedi

Član foruma
Ma daleko od toga da te želim diskreditirati, ne dao bog (za druge ne znam)... nego mi je ovo sve zbilja, istinski smiješno.
Nekoć davno sam prodavao dvije SBB lokse Fleischmann, analognu sam prodavao za nekih 600kn čini mi se, a DCC ready (novu iz dućana) za 1200.. Javio si mi se s upitom (to je bio naš prvi kontakt) da li mogu obje lokse dat za 900kn :D :D :D

ako to nije bio vic, ne znam šta je.. hahaha

Meni je ovo zbilja smiješno... to šta sam ja ovdje prodavao ili nastojao prodati, za mene je igrarija, ne živim od tih novaca, dok je nekima ovdje kuna kao da im zube vadiš. Jednu loksu sam na kraju ipak prodao, dok sam drugu darovao samo da mi ne stoji više po ormaru.

Prljavih i niskih materijalističkih igara ovdje ima, o još kako... Eklatantan primjer tome su bili mojih 5 Roco MIMARA vagona 1:100 koje sam bio van foruma prodao po cijeni od 150kn komad (tu vidiš koliko mi je stalo do zarade) da bi isti ti vagoni samo koji mjesec kasnije tu osvanuli za 250kn po komadu (da sam znao da će se to desiti i njih bi darovao nekome ko ih žarko želi a nema novaca ;) ). To jednostavno ne treba komentirati :D

Dakle nije mi cilj nikakvo špotanje nikoga ovdje, ali eto, ipak neke stvari treba na glas reći... bolje se čovjek osjeća kasnije ;)

Evo sad budem ja nekaj rekel na glas da se bolje osjećam. :fp: Meni je evo recimo smiješno ovo kaj ti pišeš, a sjeti se za kolko si prodaval Memobine HŽ setove (B + Bl) vagona (kad govoriš o tome da ti je ovo igrarija i da ne želiš zaraditi). Znam da sigurno ne živiš od toga ali činjenica je da si dosta skuplje prodaval te setove. I to nedugo kako su bili Out of stock. I koja je razlika od toga i onih Roco Mimara vagona koje je neko drugi preprodaval?

Druga stvar je da je recimo na eBayu već gotovo normalno kod Kupi odmah i da predložiš cijenu. I zakaj nebi Goran ili ja ili bilo ko drugi predložil 30 ili 50 ili 90% manju cijenu tebi ili nekome drugome ko nekaj prodaje? Ide ide nejde nejde. Prodavač odlučuje kolko mu je hitno ili ne nekaj prodat. I točka.

Matija, da, ja trebam pokupiti maketu i to će biti vjerojatno sljedeći tjedan, prije toga nejdem u Lendavu.
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Evo sad budem ja nekaj rekel na glas da se bolje osjećam. :fp: Meni je evo recimo smiješno ovo kaj ti pišeš, a sjeti se za kolko si prodaval Memobine HŽ setove (B + Bl) vagona (kad govoriš o tome da ti je ovo igrarija i da ne želiš zaraditi). Znam da sigurno ne živiš od toga ali činjenica je da si dosta skuplje prodaval te setove. I to nedugo kako su bili Out of stock. I koja je razlika od toga i onih Roco Mimara vagona koje je neko drugi preprodaval?

Druga stvar je da je recimo na eBayu već gotovo normalno kod Kupi odmah i da predložiš cijenu. I zakaj nebi Goran ili ja ili bilo ko drugi predložil 30 ili 50 ili 90% manju cijenu tebi ili nekome drugome ko nekaj prodaje? Ide ide nejde nejde. Prodavač odlučuje kolko mu je hitno ili ne nekaj prodat. I točka.

Matija, da, ja trebam pokupiti maketu i to će biti vjerojatno sljedeći tjedan, prije toga nejdem u Lendavu.
Ajd Vedi ne blamiraj se bez veze.
Iz petnih žila me pokušavaš izjednačiti sa ovdje prozvanim i prozivanim ljudima, ali uzalud ti je to.
Šta se tiče HŽ setova Memoba 24500, zaradio sam za usrat se, 3 seta prodana po 160€ (original cijena im je bila 120€). Pri tom si zaboravio ili ne znaš uopće za podatak da sam Memobi iskeširao 8 tih setova po 120€. 3 seta sam prodao iz revolta po 160€ kad sam vidio da je kolega Dovla66 jedan taj prodao za 190€. Alles klar Herr Kommissar?
Ako je nešto out of stock, i bit će zauvijek out of stock, u čemu je onda problem? Pričamo o hoch-kvalitetnim modelima.
Nota bene, haha, neki je lik na PRETPROŠLOM sajmu u ZG prodavao samo jedan vagon iz tog seta za 100€!

Usporedba sa Roco "Mimarama" je budalasta. Ti modeli su u usporedbi s ACME vagonima gotovo bezvrijedni, pa je i činjenica da su "out of stock" i oni, irelevantna. Njihova realna vrijednost će uvijek i svugdje biti 20-25€ komad ovisno o stanju u kojem se nalaze.

Blamiraš se i sa usporedbom eBay opcije "predloži cijenu" i ciganskog lihvarenja na našem forumu. Na eBayu ćeš na "predloženu cijenu" dobiti možda 10%, ali to je zbilja plafon popusta koji ćeš dobiti. Najčešće to bude između 5% i 10%.

Tražiti 50% nije niti "bit obraz" šta bi ono rekli, to je jednostavno bit budala. No dobro, okušaj se ti i sa cjenkanjem da ti netko spusti 90%, ko zna, možda i uspiješ. :fp::fp::fp:
 
Last edited:

Vedi

Član foruma
Ajd Vedi ne blamiraj se bez veze.
Iz petnih žila me pokušavaš izjednačiti sa ovdje prozvanim i prozivanim ljudima, ali uzalud ti je to.
Šta se tiče HŽ setova Memoba 24500, zaradio sam za usrat se, 3 seta prodana po 160€ (original cijena im je bila 120€). Pri tom si zaboravio ili ne znaš uopće za podatak da sam Memobi iskeširao 8 tih setova po 120€. 3 seta sam prodao iz revolta po 160€ kad sam vidio da je kolega Dovla66 jedan taj prodao za 190€. Alles klar Herr Kommissar?
Ako je nešto out of stock, i bit će zauvijek out of stock, u čemu je onda problem? Pričamo o hoch-kvalitetnim modelima.
Nota bene, haha, neki je lik na PRETPROŠLOM sajmu u ZG prodavao samo jedan vagon iz tog seta za 100€!

Potpuno je nebitno koliko si iskeširal Memobi, to je tvoja stvar i želja bila koliko si kupil setova. Ako misliš da je to jako super i očito za samopohvalu kaj si Memobi iskeširal toliko love, kaj im nisi predložil da ti daju neki popust??? Bitno je to da si ih nedugo nakon kaj su bili rasprodani prodaval po 40 € većoj cijeni, i opet nebitno kaj ih je netko drugi prodaval po 100000 €. Kakve ima veze ko po kolko prodaje i kakav revolt? Njegova stvar dal budu ti vagoni se prodali ili ne, zar ne?

Usporedba sa Roco "Mimarama" je budalasta. Ti modeli su u usporedbi s ACME vagonima gotovo bezvrijedni, pa je i činjenica da su "out of stock" i oni, irelevantna. Njihova realna vrijednost će uvijek i svugdje biti 20-25€ komad ovisno o stanju u kojem se nalaze.

Nisam niti jednom usporedil kvalitetu Roco i Acme Mimara vagona, o tome se namamo naravno kaj razgovarati, već preprodaju, gdje nije bitno dal je Roco ili Acme, preprodaja je preprodaja, radil si je i ti, zato nema smisla prozivati nekoga radi toga.

Blamiraš se i sa usporedbom eBay opcije "predloži cijenu" i ciganskog lihvarenja na našem forumu. Na eBayu ćeš na "predloženu cijenu" dobiti možda 10%, ali to je zbilja plafon popusta koji ćeš dobiti. Najčešće to bude između 5% i 10%.

Nisam se niti tu blamiral, već sam slikovito htel reći da je tvoja stvar kolko budeš ponudil prodavaču, odn. prodavateljeva stvar dal bude to prihvatil, bilo to 10, 20, 50 ili 90%. Naravno da ne možeš očekivati 90% popust. Ali definitivno nije za javnost kak si doslovno ismijal Gorana jer ti je ponudil 50% manju cijenu za dvije lokse, bilo je da ti je to vic, i sad je na kraju ispalo da si nekome poklonil loksu samo da ti ne stoji doma.. :fp:
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Vedi prestani se blamirati u pokušajima da obraniš cigansko ponašanje i lihvarenje :fp:

Samo malo nadam se da mene nisi strpao u tu skupinu jer vidim da se tema vrti oko mojeg propusta uz napomenu da nikome nisam ni kune ostao dužan za ništa i da sam sve platio

Rocove mimare su i na bolhi i na ebayu do jučer još bile oko 45 do 55 eura tako da svaka roba ima kupca , nekad sam kupovao bez pitanja po višestruko preplačenim cijenama ali eto s vremenom se to iznivelira ali siguran sam da nikad nisam spustio cijenu 50 % , a niti bilo tko drugi

No Europska praksa je ( molim kontaktirari DenisZG ili da me isti demantira ) ako želite veliku količinu stvari prodati odmah dođete do Austrijske granice i čovjek ( pretpostavljam Austrijanac ) Vam da 40 do 50 % prosječne ebay vrijednosti odmah bez obzira koju količinu robe donesete ( mislim na modele vlakova )

Vedi je vjerodostojan možda i više od billo koga na forumu jer provede na 3- 4 različita ebay-a ( de, ita,fr...) i samim time zna realne cijene i nerealne cijene i nikad me nije doveo u položaj da nešto previše platim ali da neke stvari jesam platio puno jesam

Ali ako i samo jednom napraviš isti lapsus ( pa makar bilo i samo 40 eura profita ) u istoj si skupini cigana i lihvara a vjerujem da je svatko od nas barem jednom odustao od dogovora , ili došao u napast zaraditi makar 10 eura ili 5 ali i pokloniti nešto i milsim da zbog toga netreba nikog onda prozivati

Trn u tuđem preko balvana u svom oku tražiti


Molim Vas okanimo se više ove teme
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Samo malo nadam se da mene nisi strpao u tu skupinu jer vidim da se tema vrti oko mojeg propusta uz napomenu da nikome nisam ni kune ostao dužan za ništa i da sam sve platio

Rocove mimare su i na bolhi i na ebayu do jučer još bile oko 45 do 55 eura tako da svaka roba ima kupca , nekad sam kupovao bez pitanja po višestruko preplačenim cijenama ali eto s vremenom se to iznivelira ali siguran sam da nikad nisam spustio cijenu 50 % , a niti bilo tko drugi

No Europska praksa je ( molim kontaktirari DenisZG ili da me isti demantira ) ako želite veliku količinu stvari prodati odmah dođete do Austrijske granice i čovjek ( pretpostavljam Austrijanac ) Vam da 40 do 50 % prosječne ebay vrijednosti odmah bez obzira koju količinu robe donesete ( mislim na modele vlakova )

Vedi je vjerodostojan možda i više od billo koga na forumu jer provede na 3- 4 različita ebay-a ( de, ita,fr...) i samim time zna realne cijene i nerealne cijene i nikad me nije doveo u položaj da nešto previše platim ali da neke stvari jesam platio puno jesam

Ali ako i samo jednom napraviš isti lapsus ( pa makar bilo i samo 40 eura profita ) u istoj si skupini cigana i lihvara a vjerujem da je svatko od nas barem jednom odustao od dogovora , ili došao u napast zaraditi makar 10 eura ili 5 ali i pokloniti nešto i milsim da zbog toga netreba nikog onda prozivati

Trn u tuđem preko balvana u svom oku tražiti


Molim Vas okanimo se više ove teme
Uzalud napisana gomila teksta. Promašio si ceo fudbal.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Uff uff uf! Momci malo je tema otišla predaleko i preduboko!
Smirite strasti..

Poenta je "iskustva" iz trgovine a ovde se sada radi o nečem drugom..o cenama te o popustima i koliko je ko cenio nešto i vidim da se polako skuplja družina sa jedne i sa druge strane..tipa okrivljeni i branjeni!

Malo razumevanja molim inače ode rasprava u 3 lepe:eek:..a to nam ne treba!
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Kada smo otvarali ovu temu mislili smo o pohvalama i kritikama iz trgovine..znači kratak opis utiska o prodavcu/kupcu a ne ovako duboko da se ide jer predhodi svadji!
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Jel može ovako:
Što se tiče iskustva vezanog za trgovinu da se da kratak opis tipa:
-pohvalio bih X člana za to i to..
-ne preporučujem saradnju sa X članom,neodgovoran je,predmet nije kao u opisu,nisam dobio nikad predmet,ne javlja se na mob mail ili pp..

Znači sasvim kratko bez komplikacija!
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Mmatja , Borna ,SBB-CFF-FFS u Virovitici na piću u 10 -om mjesecu nastavljamo razgovor ;-)
Vedi mora isto rundu okrenuti
Hahahaha ja za dolazak na to piće mogu kupiti još jedan ACME Jugoslavija Express! I to po sadašnjim aukcijskim nad-cijenama! :cool_2:
 

IzbrisaniClan02

Novi član
Pa cigančenje je već bila tema debelo, pa su svi postovi obrisani i članovi banirani, zar ne ????!!!!

Hm, registriraš se na forum, pa dođeš baš na ovu temu.
Nemaš niti jednog maketarskog rada objavljenog, niti jedna kolica voznog parka, niti riječi o sebi, već si došao čakčat mečku... ? :)
Skoro pa bi pomislio da si Onaj Čije Ime Nesmijem Izgovoriti... :)
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Hm, registriraš se na forum, pa dođeš baš na ovu temu.
Nemaš niti jednog maketarskog rada objavljenog, niti jedna kolica voznog parka, niti riječi o sebi, već si došao čakčat mečku... ? :)
Skoro pa bi pomislio da si Onaj Čije Ime Nesmijem Izgovoriti... :)
HAhahahahahahahahah :hihihi::hihihi::hihihi:
 

1borna

Veteran foruma
svabo imade jednu od najvećih kolekcija modela, radi jednu od najvećih maketa na ovom području no za sada je tajnovit
u vezi toga (svega nekoliko ljudi je to vidjelo i zna o čemu se radi)!
Poštujem njegovu želju da se sa time ne ide u javnost: pred nekoliko godina je pod prvim nickom objavljivao wt svojeg
projekta. Uostalom već sam pisao da ima dosta ljudi koji ne žele u javnost, dobar dio njih sam upoznao i vidio krasne
makete pred kojima se većina naših može sakriti.
Pokušao sam ih nagovoriti na javno predstavljanje no nije uspjelo pa se toga pridržavam!
 

Damir

 
Osoblje foruma
Ovo o čemu Vi pišete su sitni grijesi!
Zaboravio,VO/NO ili ti ga ovo-ono...
Kod vas je netko nešto rezervirao,nije vam platio!? Jednostavno ne izdajete robu (modele).
Što reći o kolegi kojem sam/smo povjerio dvije parnjače na digitalizaciju u vrijednosti od cca 250 eu i motoriziranoj okretnici od Rivarossija dodatnih cca 50-70 eu za koje je rekao da ih nikada neću dobiti natrag!?
Zbog čega,što sam mu učinio loše u životu!? Nije to sve. I kolega Đino,Thommo pa čak i DPŽ Štacion su uskraćene za svoje modele koje ne želi vratiti...
Kako reagirati na ovako podal način?
Tri su opcije:
-Otići kod kolege i satrat mu kičmu (manje izvjesno)
-Dati ga na sud (vrlo izvjesno)
-Popljuvati ga na forumu (kakve li koristi)

Btw. Taj isti kolega je pljuvao u ovoj temi prije puno postova po kolegi xxxx (baniran),i kolegi xxxx koji je još uvijek aktivan, no nije ništa bolji od njih dvojce, čak su ova dvojca nedonoščad za njega.
 
Last edited:

IzbrisaniClan02

Novi član
Napiši ovdje o kome se radi kako bi u nekoj slučajno prilici za trgovinu ili suradnju mogli izbjegavati dotičnog humanitarca i dobrotvora.
Iako, ova prva od tri opcije se meni najviše dopada. :)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh