Iskustva prilikom prodaje/kupnje

1borna

Veteran foruma
Nevjerovatno da mu se nakon više godina njegovih prevara nije stalo na kraj?
Uprava Bolhe bi trebala nakon više upozorenja odmah poništiti njegove oglase!
 

1borna

Veteran foruma
Već desetak godina ako ne i više na Slovenskoj Bolhi se javlja jedan prevarant koji mijenja imena
kad ga razotkriju. Stavlja tuđe slike krasnih modela a za skupe novce pošalje staru kramu i kasnije
je teško ostvariti povrat.
 

wiggum

Veteran foruma
Evo napisao bih jedan svoj kratki osvrt vezano uz svoja zadnja dva iskustva s kupnjom i "kolegama" s njihovim postupcima.

Slučaj 1
Prije mjesec dana jedan kolega s foruma stavio je modele na prodaju, rezervirao sam jedan i dobio potvrdu da je rezerviran. Unutar 2h od rezervacije počeli smo s razgovorom gdje da se nađemo i obavimo primopredaju, na što dobivam odgovor za 30 minuta da je neki drugi forumaš tražio da kupi sve modele u paketu, uključujući i moj. Prodavač mu je onda prodao i moj model i javio mi da je model prodan zajedno s ostalima.

Neću imenovati tog forumaša jer sam dosada imao 2 pozitivna iskustva s njim i samo ovo jedno negativno, pa se tješim da je to iznimka, a ne pravilo.

Slučaj 2 - @Adriano
Formuaš @Adriano je svoj oglas s modelima stavio u nedjelju kasno navečer i čim sam ga vidio prije spavanja, poslao sam PP s upitom oko cijene modela koji me zanimaju. Ujutro iza 7h dobivam tražene informacije i javljam povratno koje modele ću uzeti. Kolega se javlja da može i da se čujemo navečer jer mu "inbox gori". Za svaki slučaj mu još jednom nedvosmisleno napišem "Ok, ali molim te rezerviraj mi te modele!", na što mi on odgovara "Ok,rezervirani su,nema frke!" Znači do 9h ja sam imao rezervirano 4 vagona!
U svoj toj količini upita od potencijalnih kupaca, kolega je zaboravio da je jedan vagon već večer prije bio prodan i javlja mi kasnije da je jedan prodan. Fer i korektno od njega.
No tu onda dolazi do problema. Kolega se nije javio ni navečer, ni u utorak, ali ni ja njemu jer mu nisam želio još više otežavati sa svojim porukama u guži koju je imao. Javio sam se u srijedu oko podneva da li su moji modeli došli na red da riješimo plaćanje i slanje, na što mi on odgovara da su svi moji davno rezervirani modeli već odavno prodani nekome drugome! Nebih ništa rekao da sam zakasnio s upitom ili da nisam rezervirao na vrijeme, ali moji modeli su bili rezervirani i to mi je bilo potvrđeno!
Tako bezobrazno prodati rezervirane modele nekoj drugoj osobi je dno dna! Svatko može prodati svoje modele kome želi i po kojoj god cijeni želi, ali čekaj, ako se jednom modeli nekome rezerviraju, to onda ima neku težinu i to onda nešto znači, je li tako? Valjda nešto znači gentelmanski dogovor koji se postigao s rezervacijom. Dobio sam ja ispriku, ali to mi ne znači apsolutno ništa od osobe koja pogazi vlastitu riječ i pljune si u obraz i mene tako s*ebe.

Takvi postupci su jedna velika sramota za ovaj forum i modelarsku zajednicu!
 

wasa pelagic

Član foruma
Wiggum, slučaj 1, imao si dva pozitivna iskustva iz razloga sto doticni forumas nije imao koristi da budu negativna, jr ocito je da bi i ta dva puta pregazio dogovor da je imao bolju ponudu, kolega je očito moralna nakaza kad je tako nesto napravio. Slucaj 2, sve si rekao i ne preispituj sebe da li si previse ocekivao, ne, to sta su ti ucinili djelo je jadnika moralnih kepeca kojih očito ima i u ovako maloj zajednici kao što su to ljubitelji željeznice...izgleda da su prije svega ljubitelji novaca do te jadne mjere da idi covjeka tako prevariti zbog neke sitne razlike, pa to je zbilja kako si i napisao dno dna i pljunem im u lice obojci za tebe. Pozdrav.
 

Adriano

Novi član
Dragi ogorceni forumasi :)
Nemate vi sto pljuvati u lice niti mee pozivati na red,moja roba,moje obaveze,mije cijene,moj izbor kome cu prodati i kao drugo moje vrijeme i moje obaveze,moj zivot nisu vlakici.
A ako se ja medju ostalim ispricam javno ako sam nekoga zeznuo jer nisam sve postizao,vecina je vjerovatno shvatila.
Vas dva pametnjakovica malo pripazite na kulturu govora,osnovne manire i pristojnost.
Niste izgubili nikakav novac,a da mi je vazna zarada,je,ne radim to zato sto nemam pametnijeg posla.
Cisto malo razmisliti kada se nekoga vrijedja i pljuje ;)
Konstanstno poslujem s ljudima i na srecu s ovakvima nemam cesto posla.
Lp ;)
 

wiggum

Veteran foruma
Ako se upustas u kontakt s ljudima, budi spreman da te netko pohvali ili proziva. Ja ne prozivam nekog XY forumasa s kojim nisam nikakav posao dogovorio (jer nisam svakom loncu poklopac), nego prozivam tebe jer sam s tobom dogovorio prodaju modela. Uostalom, ako ti se ne svida da te netko proziva zbog poz. ili neg. ponasanja, onda niti nemoj prodavati na ovom forumu jer tu se slobodno mogu argumentirano napisati vlastita kupo-prodajna iskustva s foruma. Sto sam napisao, mislim da sam s punim pravom napisao i nikakva osoporavanja tu nemaju temelja.

Ti sad mene direktno omalovazavas da sam "pametnjakovic", a meni govoris da pripazim na osnovne manire i pristojnost? I da bih trebao razmisliti prije nego nekoga vrijedam i pljujem? Gdje sam te vrijedao? Da je ono bilo dno dna od ponasanja i da mi isprika takve osobe nista ne znaci je cinjenica, to nije uvreda. Mislim da je 6 dana hladenja od dogadaja bilo dosta vremena da se ohladim i da napisem jedan osvrt bez uvreda, sto definitivno i jesam.
A posto ti je vazna zarada, ja sam one vagone koje si ti prodao po 40 eur bio spreman platiti i do 50 eur/kom jer sam isti takav kupio i na ebayu za 60 eur. Da si bio posten i javio da ti netko nudi vise novaca, ja bih ti ponudio vise i jos bi vise zaradio. Ovako si manje zaradio i sebe diskreditirao.

Srecom ni ja nemam tako cesto posla s ljudima kao sto si ti, pa za kraj za sve takve jedna pjesma:

 

wasa pelagic

Član foruma
Ja se ispricavam za pljuvanje u lice, bilo je u afektu i nije u redu...za ostalo ti najbolje znas...ako je tebi u redu sto si ucinioto ne znaci da je to zbilja u redu... Riječ je čovjeku koji imalo drži do sebe i do osnove kulture koju sponminjes...Svetinja... kad su se namnozili takvi kojima je riječ dogovor li obecanje bezvrijedna i predmet za prijevaru, onda su na svoje dosli advokati javni biljeznici i ostali krpelji koji su ovaj svijet do kraja blagoslovili u svojoj propasti... ne zelim ti to, ali sve se brzo vrati... ocito je da si povrijedio covjeka, zapitaj se malo je li vrijedilo to zarade par eura? Gdje ces ih potrositi da ti toliko vrijede? Ako tvoja riječ ništa ne znači, šta onda kod tebe vrijedi? Kako ćeš djecu odgojiti? Isto tako? Jos se jednom ispricavam za pljuvanje u lice i zelim ti zbilja sve najbolje
 

Adriano

Novi član
Ovo je super zbilja :) Zbilja viska vremena imate,povrijesio sam covjeka :)
Nemamo o cemu razgovarati,mislim Vas dvojia na temelju jedne nespretne rezervacije nemate pravo procjenjivati kakav sam ja?jer me neznate.Takvi kao ja se namnozili:aplauz:.Zbilja si bezobrazan prilicno
Ama bas nitko nije zakinut,migao sam sve i za vise prodati,nisam dobrotvorna udruga.
Za mene ovdje sve zavrsava.Ako netkome nesto ne pase neka se samo javi,koliko sma pkaeta samo u zg odnio iz usluge.
Morate shvatitida niti ste sto platitli meni nit slicno a bome niste kompetentni procjenjivati moje manire.
sest dana hladenja?Blago tebi ako ti je ovakva tema centar svijeta :)
Lijep pozdrav,za mene je ovo gotova tema.
Malo predugo poslujem s ljudima da ce me ovakvi prozivati zbog nebuloza.

I za kra,j ja nemam manira?Covjeka zovete dnom dna jer je prodao nesto tolio brzo da se nije ni snasao,i jos se ispricao.Js sam imao puno gora iskustva,ds su me zbilja zakinuli,pa bisam nikoga vrijeda.
Ako vas to ispunjava,samo naprijed.
 
Last edited:

Adriano

Novi član
OK svi skupa malo stanimo na loptu i suzdržimo se vrijeđanja.

PS. @Adriano vidim po tvojoj aktivnosti da se javljaš isključivo u temu "Prodajem" i ovdje u "Iskustva". Znači tu si samo zbog zarade, ne zbog hobija? Bilo bi lijepo da onda od te nemale zarade pošalješ koji eurić vlasniku foruma kao pomoć za hosting...
http://forum.malezeljeznice.net/index.php?threads/donacije.9564/#post-130872
Aha,znaci moram se javljati u odredjene teme da bih pokazao kako sam ljubitelj i hobista? :)
A ako nemam potrebe bespotrebno piskarati?Znaci ovo nisam dozivio niti na jednom forumu,nikada.Vise sam nego korektan bio prema kupcima,neki su dobili i obrocno placanje mogu to potvrditi.
A sto se rice zarade,silne?Hehe,imam rupe u kucanstvu koje imam za krpati,ne radim to jer nemam sto pametnije raditi,to je moj novac.
A ako je ovo nacin odnosenja prema prodavacima odmah mogu napustiti forum,nije problem uopce ;)
 

66dovla

Član foruma
Supporter (2016)
Također bih pohvalio kolegu @Adriano jer je posao odrađen i više nego korektno. Sve po dogovoru je isporučeno i stvarno bez ikakvih zamjerki. Hvala puno i nadam se i daljnjoj suradnji!:respect:
 

hyperion

Veteran foruma
1. Sve pohvale kolegi iz prijestolnice Istre @Sascha75 . Korektno odradjen posao, sa modelima vagona sam više nego zadovoljan.
2. Hvala kolegi @potepuh na poslu oko modela cestovnjaka.
3. Jedno veliko hvala kolegi @Lost Train na prije svega povjerenju. Kupio sam od njega zaista fantastične modele. Slinio sam i na neke modele u vitrini koje ima i za njih kaže da ih ne prodaje, no nikad ne reci nikad. :hihihi:;)

Također zahvaljujem kolegi @1borna na spremnosti oko preuzimanja robe od Saše i potepuha.
 

1borna

Veteran foruma
U Zagrebu se N može naći jedino u Backovom dućanu, Gundulićeva 4, kvalitetan Minitrix.
Na burzama KŽMZ-a se nađe nešto N-a, ponuda je uglavnom rabljenoga.
U oglasima na Njuškalu također ima nešto ponuda, pretežno novoga odnosno sačuvanoga.
 

atron

Novi član
Pozdrav poštovani forumaši i ljubitelji željeznica. Ovo je moj prvi post na forumu, tako da se unaprijed ispričavam ako sam fulao temu... Našao sam se ovdje jer posjedujem lokomotivu koju bi htio prodati, a neznam kolko bi to moglo vrijediti pa bih Vas zamolio za pomoć oko neke okvirne procjene.
Imam ovo što je na slici (loša slika, znam :)) + jos dvadesetak nastavaka pruge i par vagona koje nisam slikao al mogu poslikat ako treba. Sve je proizvođač Roco. Hvala unaprijed...
IMG_20180704_233251.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh