Iskustva prilikom prodaje/kupnje

Surovi

Član foruma
Eto odgovora nakon tjedan dana.
Žao im/mu je :wc:

Hello,
I am very sorry that you are not satisfied with your order. Unfortunately, we currently had staffing problems and probably could not offer the usual quality. I can only say that we will work on it and hope that you again give our company a chance.
Thanks for your feedback and sorry again.

best regards

Naravno da im neću dati šansu jer ničim nisu pokazali da im je zaista stalo do kupca.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Taj DS je cudo..
Nisam.prije htio pisati.. ja sam od njih kupovao pa vec nekih 8 godina ..godisnje vise puta.. al s tim da su narudzbe bivale preko 200 eur i to najmanje 2 do 3 puta godisnje..
Od standardni problema da zaborave po nesto ubaciti.. ili umjesto artikla 10111 ubace 11011.. i slicno.. jedno vrijeme se znalo desavati da npr Rietze bus dojde bez farava i sl.. al ajd (i je ali i nije njihova greska) al trudili su se dijelove te dostaviti uz druge narudzbe al po 5-6 mjeseci kasnije.. jer nisam odustajao od mailova i pisanja..
Meni je prekipilo kada sam kupio par komada tegljaca MAN F90 (onih sto sam.ih u HV preradjivao) i kad ih nisu poslali ..falilo je to u paketu..a meni su doslovno napisali da lazem i da ih zelim prevariti.. tu su za mene zavrsili.. (radilo se o nekih 30 Eur)..
Igrom slucaja ja sam slucajno vidio na mobitelu da je na ponudi na ebayu nestalo tih 5 komada kamiona al je na stranici pisalo da ima idalje 5 komada..
Kada sam im napisao da mi netrebaju kamioni ni tih 30 eur da ih zadrze..i da nakon sto sam ostavio 1500 eur u njihovom shopu..da me zovu lazovom i lopovom..da netrebaju vracat te pare..al samo da provjere kako su uspjeli prodati u istoj minuti 10 komada a imali su 5 samo..
Javili su se nakon tjedan dana da je njihova greska i poslali kamione.. al da nisam igrom slucajnosti to zamjetio nebi nista bilo..
Toliko o njima..
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Jedna o DSu isto dobra..
Jednom sam.kupio one zadnje branike Shmitz za prikolice..
Na slici je "Shmitz" natpis bio crn i sifra artika je bila ta za crna slova koja ide..

Naravno poslali su mi branike koji imaju Shmitz natpis u crvenoj boji ..totalno dakle drugi arrikl..
Kad sam pitao za gresku ...rekli su da na stranici pise da je slika simbolican prizor i da moze odsstupati u bojama i izgledu..
Nije mi se dalo s budalama raspravljati..da se to odnosi na intezitet npr crne boje ..da u stvarnosti moze biti crnja ili blijeđa ..a ne nikako crvena koja je drugi artikal...
Al zato su za mene isto gotovi..
Kupim.ja i sada neku sitnicu.. ako je nema nigdje.. al zato sve sto ima u Lippe nekupujem u DS ni za zivu glavu..
Osim sto necjene lojalne kupce i totalni su zbaljato.. i skuplji su od Lippe :)
 

Killer9990

Poznati forumaš
Kolega u svemu si u pravu !
Samo jedna napomena-DS cesto ima ili je imao povoljnije cijene od konkurencije !
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Kolega u svemu si u pravu !
Samo jedna napomena-DS cesto ima ili je imao povoljnije cijene od konkurencije !
DS je skuplji od Lippe cirka 10%..
Kupujem vec desetak godina (mozda manje od 10 al nebitno) i od jednih i drugih i to velike kolicine (jer nekupujem samo za sebe.. radimo ja i jos dvojica kolega group by ima preko 5 godina)..

E sada.. DS zna staviti "akciju " na neke artikle.. tipa npr kupio sam Herpine T 55 i Urale za cca 11.. 12 eur sto je exstra cijena..
Al to nije stalno.. to zna biti i u Lippe ;)
Npr sad su ima Roco minitanks rasprodaju.. kuoio sam.kod Lippe 2 Puch za po 3 EURa il tako nesto.. (dakle to nije pravilo vec " sonder angebote")

Iako DS ima npr AMW prigram.i neke druge marke koje znaju zalutati a koje Lippe nema..
Dakle pricam.prvenstveno o cestovnjacima..
Jer tih kamiona i rez dijelova sam.nakupovao paketa i paketa.. :)
 

Killer9990

Poznati forumaš
Ja sam npr. znao kupiti u DSu heavy duty setove (posebno lijepe i velike) za 22 do 32 € a u Lippeu ispod 36+€ nema nicega sto bi slicilo (osim povremeno) setu ikakvom!
(nije da hvalim ili reklamiram DS)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ma sve ok..
Kazem.ti i ja sam.uzimao Hepra exsclusive serije Actrosa i 2.5 kabinu kad je rijetka bila za 18 eur a na Lipe je bila preko 30 E.
Magnuma u pola cijene isto.. s 32 E na 18 E..
I td i td.. al kazem ti to su sve privremene akcije koje imaju i Lippe .. istina za cestovnjake mozda malo vise DS ima akcija.. Lippe vise ima povoljni ponuda za lokse..
Al u svakom slucaju usluga im je nedovoljan -1
 

Davor

Veteran foruma
Pre nekoliko dana dogovorio sam sa uvaženim kolegom kupovinu modela koji priželjkujem - JŽ AB iz Simplon seta. Iako smo dogovorili sve logističke detalje ja sam bio taj koji je u poslednji trenutak odustao iz ličnih tj. porodičnih okolnosti.
Još jednom @Stanley hvala na razumevanju i korektnosti. Nadam se da će modeli ubrzo naći dobrog vlasnika.
 

beljath

Član foruma
Pozdrav svima!
jutros, kako sam sam trazio neki ACMEov vagon, naleteo sam na dva sajtova sa neverovatnim prilikama!
Prvi je iz finske: http://muoti.pricetomini.com/
napravio sam screenshot od nekih od ponudjenih artikala...Στιγμιότυπο οθόνης (284).pngΣτιγμιότυπο οθόνης (283).png
 

Attachments

  • Στιγμιότυπο οθόνης (285).png
    Στιγμιότυπο οθόνης (285).png
    654.5 KB · Pregleda: 1

beljath

Član foruma
moj je utisak da se radi o prevari!
I to zbog toga sto nemaju OBA SAJTOVA
-engleski(ili drugi neki jezik),
-nemaju neki broji telefona (jedini nacin kontaktiranja je preko mejla),
-kad se traze u GOOGLE ne daju nikakve rezultate...

tako, drugim recima, jutros kad sam video te cene odusevio sam se, bio sam spreman da prodam stan da bi kupio sve zivo... ali, nista od toga...
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Da to je prevara, ja često u pretrazi za neki artikl nadjem on line dućan koji valjda izgenerira artikel koji tražim ali uvije bude na velikom popustu i sto je zanimljivo na lageru uvije bude ludo velika brojka iako je nemoguce da imaju ls models ciwl vagon u recimo 90 komada na lageru...
 

beljath

Član foruma
Da to je prevara, ja često u pretrazi za neki artikl nadjem on line dućan koji valjda izgenerira artikel koji tražim ali uvije bude na velikom popustu i sto je zanimljivo na lageru uvije bude ludo velika brojka iako je nemoguce da imaju ls models ciwl vagon u recimo 90 komada na lageru...
Bas tako!
 

1borna

Veteran foruma
Dobro je pročitati i držati se toga!
Kupujete ili prodajete? Popisali smo deset najčešćih prevara na eBayu i otkrivamo kako ih izbjeći
Da ne prenosim poduži tekst pogledajte na Linku
 

1borna

Veteran foruma
money-rain-moneygun-rasko%C5%A1-novac-pla%C4%8Danje-ra%C4%8Dun-cijena-nov%C4%8Danica-skupo.gif
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Prvi put sam kupio nešto od Menzels-a, uglavnom zato kaj imaju na lageru neke modele koji su već rasprodani drugdje. Ali vjerojatno više nikad neću kupovati od njih.

Netko je naime kutiju s Roco 76962 NS Rungenwagen stavio u paket bez zaštite, izravno pored teških knjiga:

Foto 1 – kopija.jpg

pa je zato poklopac kutije slomljen, i model ima totalnu štetu:

Foto 2 – kopija.jpg
Foto 4 – kopija.jpg

A kod modela LS 30226 SNCF Kühlwagen, na jednoj strani jednog vagona nedostaje pločica s natpisom.

Sad ću opet imati neugodan posao vraćanja paketa u Njemačku.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh