Iskustva prilikom prodaje/kupnje

robogovi4

Poznati forumaš
:pozdrav:
eh da, evo mene opet malo, ovaj put na račun naše vrle pošte.

Also dakle, prije nekih mjesec dana kupim/rezerviram Merklinku E991 (ono sa donje slike). U prošlu srijedu (konačno da Merklin izda jedan model na vrijeme a ne da čekam po godinu dana od roka isporuke) model dolazi kod trgovca i ovaj odmah šalje dalje. Danas, ko zeben sunca čekam paket (još je u subotu bio u ZG) kad ono na stranicama pošte obavijest: "Paket završio u Daruvaru, nije isporučen primatelju /ma jel stvarno???/, vraća se prodavaču". E sad, jesam ja lud il su to tamo se sve nepismene budale uspjele zaposlit u toj "njihovoj" vrloj pošti. Ili da, pa Pitomača i Daruvar zvuče malo slićno, ako malo bolje razmislim.

E sad, baš me zanima dal će stvarno paket vratit za "Dojče" (il možda vrate nekom u Pakistan npr. Pitomača/Pakistan hm.) ili možda ipak netko uspije odgonetnut gdje je Pitomača pa..... samo, znajući kako oni vježbaju izvođenje penala sa našim paketima, pitanje je u kakovom će to stanju doć (će možda netko od njih ostavit svoju plaću za odštetu :hmmm:
 

Attachments

  • a.jpg
    a.jpg
    306.5 KB · Pregleda: 25

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Sabirni centar Zg je teritorijalno u Velikoj Gorici… zbilja u ‘rvatskoj sve nema veze, sve ravno (kad treba nešta otuđiti). Onda Pitomača i Daruvar na isto slovo inicijala nekima.
 

MarioM

Član foruma
Imate li neki savjet za online trgovinu od koje bi bilo sigurno nabaviti digitalni starter set u N mjerilu? Možda mogućnost plaćanja pri preuzimanju. Hvala
 

hyperion

Veteran foruma
U 5. mjesecu 2019 sam iz trgovine Tinas Modelleisenbahn u Beču naručio trodijelni set Railjeta čeških željeznica. Imali su zadnji set na lageru i bio sam prezadovoljan kupovinom. Ljubazni, uglavnom nikakvih problema oko uplate i slanja u Sloveniju nije bilo. Pa ako njih pitaš.
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Supporter 2024
30.07.2021. sam dogovorio sa osobom sa foruma pod imenom Kameni izradu dvije stanične zgrade što je imao u ponudi. Jedna manja i jedna veća opcija, platio sam 1000kn. Bilo je dosta odgovora u stilu fali jedan dio, čeka se jedan dio, jako puno odgovora "sljedeći tjedan će biti gotovo" i to je trajalo godinu dana, poslije toga ni traga ni glasa mjesecima. Znam da ni kolega nije dobio most naručen od njega. Ima li tko još sličnih iskustava? Jebiga ja moram raditi danima za tih 1000kn nisam bogataš, odvajam za taj hobi na mjesečnoj bazi po 100-200 kn pa kad skupim uzmem nešto.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Pozdrav,
danas mi je stigla nova Acme Train Croatia od Lippe-a. Ovaj put je plastika unutra kutije neoštećena i model je također bez oštećenja.

Nadam se da će ubuduće poboljšati kvalitetu ambalaže.

Hvala svima i sretno dalje.
Nadam se da su u rerun izdanju popravili plastiku...
Narucio sam sebi primjerak dostava Njemacka..pa ce mi je kolega donjet sljedeci tjedan iz Njemacke..
Valjda bude sve ok..
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Nadam se da su u rerun izdanju popravili plastiku...
Narucio sam sebi primjerak dostava Njemacka..pa ce mi je kolega donjet sljedeci tjedan iz Njemacke..
Valjda bude sve ok..
Stavili su ojačanje, tako da ne bi smjelo biti problema:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Da da.. citao sam.temu..
Nadam.se da je reizdanje..a ne prva serija :)

Al saznat cu brzo hahahahah
 
Last edited:

robogovi4

Poznati forumaš
:pozdrav:
also daklem, druga serija je po pitanju "pakunga" avion u odnosu na prvo izdanje ali: (taj "ali" mi v zadnje vrijeme postaje najomraženija rijeć) nije samo pakung izmijenjem, izmjene su i na štampanoj pločici unutra a bogme i pločice za rasvjetu su drugačije (prilićno sam ziher da čak nisu ni za taj model, objašnjenje slijedi) :
1. prva serija je imala "jumpere" za podešavanje svjetala kod ugradnje dekodera dok ova ima one mikroprekidaće (što nije nužno negativno)
2. ova druga serija ima na pločici ledice za rasvjetu "motornog prostora" koja ne služi ničemu jer se svjetla ne vide (ledice nisu spram prozorčića negu su "pod krovom" i kod dulje upotrebe nisam siguran da neće deformirat plastiku krova, dakle promašaj ili namijenjeno za neki drugi model.
3. druga serija ima i rasvjetu kabina (ajd nekaj pozitive)
4. pločice prednjih i zadnjih svjetala imaju sa svake strane 2 ledice, gornje su duoled (bjela i crvena) donja su samo bijela i ne služe ničemu (valjda osvjetljavaju gredu odbojnika iznutra) pa sam opet siguran da je to pločica od nekog drugog modela (sa duplim donjim farovima)
I sad, sve to nebi bila tolka katastrofa da su bar sve jednako povezane (prednje i zadnje rasvjetne pločice) ali izgleda da nisu, naime, u sve 4 nove serije sam stavljal potpuno iste dekodere (ESU V5) i na svima sam moral radit drugačije mape da bi svjetla radila kak se spada (znaći niš od toga da sjediš na jednoj 2-3 sata, složiš mapu pa copy/paste a jok, svaku slaži posebno. 3 sam za sada rješio, 4.-ta je kod Kvrge u Osijeku, ta još čeka preslagivanje.
Uglavnom eto, da znate kaj vas eventualno čeka.
Nazdravlje :)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
,"ali " je samo dakle radicrazlicitog mapiranja.. tj dugacije konekcije (ako smo dobro hvatio u serije br2 koja nije standarizirana na svakom modelu?

Ostalo su vise prednosti..svjetlo u kabini i td..
a ledica moja je viska negrije..nebi trebala plastiku deformirati??
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Supporter 2024
Moje iskustvo par komentara gore je i dalje aktualno bez pomaka, sad je već prošlo preko dvije godine i dva mjeseca...
 

maki-vu

Član foruma
Supporter 2023
Supporter 2024
zna li netko člana pod nickom " kameni " kojeg kolega Dražen spominje, čini mi se da nije toliko nepoznat ovdje na forumu, valjda ga netko od ekipe iz zagreba zna. takvo njegovo ponašanje je zaista bezobrazno i bezobzirno i nije mala svota novaca u pitanju, pa bilo bilo u redu od njega da se očituje o toj situaciji. možemo prihvatiti da je čovjek upao u neke probleme koji su utjecali na dogovor sa kolegom Draženom, ali to što je odlučio prekinuti komunikaciju i ne ispoštovati uplaćenu mu narudžbu nije u redu nikako i ostavlja loš dojam na ovaj forum, jer mi se ovdje svi oslanjamo na nekakvo povjerenje između nas članova i ne očekujemo ovakve stvari. pa možda da ako ga netko pozna da stupi u kontakt s njim i proba ponovno uspostaviti komunikaciju sa kolegom Draženom, pa da se dogovore ili za povrat novaca nekako ili nek isporuči plaćenu narudžbu.
 

robogovi4

Poznati forumaš
,"ali " je samo dakle radicrazlicitog mapiranja.. tj dugacije konekcije (ako smo dobro hvatio u serije br2 koja nije standarizirana na svakom modelu?

Ostalo su vise prednosti..svjetlo u kabini i td..
a ledica moja je viska negrije..nebi trebala plastiku deformirati??
a da, ali to ti samo govori o šlampavosti izrade (a kaj očekivat od proizvodnje u "med i čaj", bi rekli neki) al no dobro; poigrat se sa mapom na konkretnom modelu, ta unutarnja svjetla sam jednostavno isključil/ne mapiraš aux izlaz pa ko da ga nema a ova crveno/bijela svjetla se moraš poigrat; čini mi se da na nekim modelima te duoled probjaju pa se dogodi da u jednom smjeru vožnje svijete bijela naprijed a na drugoj strani ti "tinjaju, ne svijetle" crvene ledice iako ih nisi upalio pa.... (kad su preko F-tipke upaljena zadnja crvena onda je ok, svijete normalno. Mislim nije neka velka tragedija ali.......
 

ivan2horvat

Član foruma
Pozdrav svima :)
Ako sam fulao mjesto objave posta molim admina da je prebaci na odgovarajuće mjesto.
Ima li tko iskustva sa ovim shopom?

Naime, pala je odluka za još jednu lokomotivu, Roco BR 80. Lipe ima novi model u kojeg ugrađuju 3-polni motor, što želim izbjeći. Ovi imaju na stanju prijašnji model, po super cijeni, ali ne znam da li je shop provjeren?

U naprijed zahvaljujem

Lijepi pozdrav
 

ivan2horvat

Član foruma
Trgovina je ok ali, ta starija verzija nema niti rasvjetu niti moš stavit dimilice tak da............ hm
Roco na toj lokomotivi brljavi već nekoliko serija. Ne sjećam se da su uopće stavljali rasvjetu u novijim modelima. Model koji bi uzeo je 63338. On ima 8 pinsku pripremu za dekoder, dok "novi model" 52208 ima novu tiskanu pločicu za Plux16 i tropolni motor. Po dokumentima koje se mogu skinuti sa Rocove stranice oba modela nemaju rasvjetu i na oba modela se može ugraditi pušilica. Ako sam u krivu slobodno me ispravite.

Hvala za info o dotičnom shopu, no naletio sam na jednu informaciju koja me stavila na razmišljanje. Dotični model 63338 na tom shopu ima napomenu da je model, a očito i ostala tri koja imaju na stanju, bez originalne ambalaže, što bi se dalo naslutiti da su modeli iz start setova. E sad, prije cca dvije godine kada sam se na forumu raspitivao o navedenoj lokomotivi dobio sam odgovor da je model iz start seta nešto "lošiji" od modela koji se kupuje zasebno.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh