Iz radionice ZTP-a Vancouver

ZTP Vancouver

Novi član
Evo otvorim thread o mojim projektima modela iz ex-YU prostora... sada imam 4 modele u izradi.

Evo 441 iz Fleischmanna ÖBB 1043... sada radim na krovu... znam da nije 100% tacni, ali mislim da tako izgledace tacniji nego originalni krov modela...









Malo sam vise radio na 441, nove slike ce uskoro doci.

Jos nemam slike, ali takodje imam u izradi ex-DR putnicka kola ZRS, jedan Gas-z i jedan E...

Sa 441 i putnickih kola hocu da popravim model voza Zagreb-Sarajevo, ali treba mi naci gde/kako mogu da kupim Markezova Gosa-Y...

Imam i neke druge modele u planiranju ali jos nisam poceo na rad... taj veliki Uaai-z 996 4 900 sada pokusim da izradim nacrte. Duzevremeni plan ima i jednu 212 ZRS, jednu Brenu, jednu zelenu 441 ZFBH, nekolko radne masine, i mozda i obe oklopne lokomotive i hrvatski i krajiski, a videcemo. Prvo ove 4 i Uaai-z! :)

---Ferko
 

ZTP Vancouver

Novi član
3 novije slike od 441... polako ide napred!
 

Attachments

  • 441m7.jpg
    441m7.jpg
    45.6 KB · Pregleda: 226
  • 441m8.jpg
    441m8.jpg
    47.1 KB · Pregleda: 718
  • 441m9.jpg
    441m9.jpg
    41 KB · Pregleda: 221

tomo441

Član foruma
ODLICNO MAJSTORE!!!

Raduje me da vidim to sto radis. Ako ti treba neka pomoc, kao sto su slike crtezi i sl. sloboodno se javi. Sto se tice krova... da trebalo bi ga jos malo doraditi. Ali i ovo je super.
Nadam se, bice jos slika...
Pozdrav,
Tomo441
 

Didy

 
Osoblje foruma
Super!

Ja sam isto zadnjih nekoliko dana bavio se mislju da pokusam transformirati jednu 1043 u ŽFBiH 441-9xx ali za sada je taj projekat na cekanju jer nemam iskustva u preradi modela a kao sto ste i sami rekli Fleischmann ima odredjene razlike. Prije par dana mi je na eBay-u pobjegla jedna Lima 1043 koja je kostala 20€ i bila je odlicna za ovaj moj experiment (imala je neke probleme sa napajanjem).

U svakom slucaju jedva cekam da vidim kako ce vas rad ispasti ;)
 

ZTP Vancouver

Novi član
tomo441 kaže:
ODLICNO MAJSTORE!!!

Raduje me da vidim to sto radis. Ako ti treba neka pomoc, kao sto su slike crtezi i sl. sloboodno se javi. Sto se tice krova... da trebalo bi ga jos malo doraditi. Ali i ovo je super.
Nadam se, bice jos slika...
Pozdrav,
Tomo441

Hvala za ponudi... ja imam samo 4 korisne slike krova a ipak je tesko znati kako sve tacno nalazi. Ako imas vise slike ili crtezi, bio bih vrlo zahvalan.

Mozda je ocigledno iz polozaja trube da ovo ce biti 441-8, ali moje slike su od 441-009, nisam siguran ako postoje razlika medju krova 441-0 i 441-8...
 

NClight

Hybernated
Markezove vagone kupi direktno od samog Markez models iz švicarske!
http://www.markez-models.com/
Sajt je rađen cijeli u flashu, i malko se sporije učitava... a osim tih modela možeš naručiti još neke (V300- JŽ761 od Plavog Vlaka), ili čak pokušati dogovoriti model po naruđbi sa Markezom!

Jako me zanima napredak na ovoj loksici, jer bi i sam jednom pokušao napraviti 44x seriju u N na bazi Fleischmanna :|:
 

ZTP Vancouver

Novi član
NClight kaže:
Markezove vagone kupi direktno od samog Markez models iz švicarske!
http://www.markez-models.com/
Sajt je rađen cijeli u flashu, i malko se sporije učitava... a osim tih modela možeš naručiti još neke (V300- JŽ761 od Plavog Vlaka), ili čak pokušati dogovoriti model po naruđbi sa Markezom!

Jako me zanima napredak na ovoj loksici, jer bi i sam jednom pokušao napraviti 44x seriju u N na bazi Fleischmanna :|:

Nestrpljivo cekam Markezovi modeli Gosinih vagona... mislim poslati mu email pitati o mogucnosti kupnje Y vagoni kao "kit" bez ofarbanje (da hocu izraditi ZRS i ZFBH vagoni medju druge).

Sto se tice 441 u N sav je moguc... imam tu prijatelj ko napravi u N modeli malih drezina ("speeder" na engleskom) i i RIBE... sav je moguc! (kad opet ga vidim snimicu speeder da vidite... fenomenalan je...)
 

ZTP Vancouver

Novi član
Dobio sam nekoliko odlicne fotke od tomo441 od krova lokse, i sa ovih slika ocigledna je razlika medju krova iznad kabina na originalnoj lokomotivi 441 i na modelu SJ Rc5/ÖBB 1043. Iako nije *tako* veliki, pokusao sam da ispravim izgled modela na osnovi ovih fotaka, i evo rezultat.

Na slikama je originalni krov modela ofarbana sivom bojem, i modificirano krov je narancasta (boja plastika) - nadam se da su razlike medju krova vidljive! Mislim da ovo ce pomoci konacno izgled modela!
 

Attachments

  • krov1.jpg
    krov1.jpg
    53.8 KB · Pregleda: 207
  • krov3.jpg
    krov3.jpg
    64.3 KB · Pregleda: 209
  • krov2.jpg
    krov2.jpg
    44.1 KB · Pregleda: 470

tomo441

Član foruma
Sada je bolje nego sto je bilo. Krov je mozda najtezi za izradu kod 441. Ti si ga docarao nekih 95% sto je odlicno.
Samo napred!
Тоmo 441
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh