Izrada domacih objekata, infrastrukture, vozila, mašina na 3D printu

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Vec neko vreme radim na 3d printeru i nabavio sam ga sa idejom da mi pomogne u radu na maketi,a i za druge hobije koje upraznjavam. Trenutno nemam lasercut,ali radim na tome da ga udomim,pa ce i on da uleti u ekipu..nadam se sto skorije.


Bice tu izrada raznih objekata sa nasih prostora.

Mašinerija,usisivaci,centrale ,kontroleri i to sve vezano za nas hobi naravno:pozdrav:

Ovo drugo mi je bliskije,jer ne zahteva puno informacija, vec zavisim samo od svoje kreacije,dok je kod izrade objekata,potrebana dokumentacija u vidu slika ,detalja,mera.

Evo krenuo bih sa jednim mini projektom perionice za kamione i autobuse.

Nazvao sam je "ACA PERIONICA" i sloganom "SAMO FACE,PERU KOD ACE" po njenom tvorcu i gazdi.Znaci nisam nikakve planove kopirao vec sam uzeo Kečap i crtao.

Bice u full automatici,sto znaci...... ima da riba kao prava:palci_gore:

Samo ce dobre koke da rade kod Ace:sisulja: Jer samo tako se moze biti kurentan na trzištu:cool_2:

U nju ce sami faler car busiči i kamiončeki da ulaze i kad se okupaju idu napolje.:ples2:
Bice tu i jedan pravi video bim na kome ce biti istaknute reklame :cool_2:

Za te automatske radnje ce se pobrinuti Arduino uno i jedan motoshield modul,

Ostali delovi su stigli iz servisa komjutera u komsiluku.

Ovom prilikom se zahvajujem Zokiju serviseru,sto sam mu očistio radnju :hahahaha:

Dakle radovi su poceli i stemajzi rade uveliko na konstrukciji:pivo:


P1670018.JPG

P1670002.JPG

P1670022.JPG
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Maketica ce biti smestena na sper ploci 20x25 koju sam kupio u knjizari i sluzi deci za OTO.


P1660839.JPG

P1660848.JPG

P1660845.JPG

Na svim delovima sam napravio zljebove,da se lepo ukope i kasnije zalepe.
 
Last edited:

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Aco, sad će stvarno propasti Vollmer :)
A joj kad šoferi vide koke pregorit će sva Faller elektronika :cool_2:

Dakle imat ćeš valjke i puhalice.

Efekt pranja vodom vode probaj napraviti tako da se podižu zamućena stakla uz vozila iza običnih iz podnožja zgrade preko servo motora i spuštaju kako se vozilo pomiče hehehhehe
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Aco koliko finansijski staje izrada jedne zgrade železničke stanice? :D

View attachment 93822
Opa evo love:cool_2:

Moram prvo Binga da pozovem,jer on diktira cene:hihihi:
halo-bing-kako-brat-guzonje-potrosile-10-milijuna-km-na-telefone.jpg

Imam u planu da napravim ove dve nase stanice koje je radio francuz Moneo....Tako me je kolega Dumus edukovao:djed
Evo njegovog texta prepiske.

"Djunis (najstarija z.stanica u Srbiji) je ista kao u :

RESNIK, SOPOT KOSMAJSKI, BRALJINA, PRESEVO, SICEVO, OSTROVICA itd.
A stanica u Jagodini (stara) je ista kao i : Pirotu, Leskovcu , Vranju i mnoge druge po Srbiji a sve su
radjene tipski po projektu Antoine de Mone-a."

To me raduje da imamo puno istih stanice ,te tako mogu da ubijem vise muva odjednom:hihihi:

Ovu manju rade kolege iz Niša Daki i Zdaki. Cenu ne znam,mora da se pozovu kolege,pa direkt dogovor.
Screen Shot 2017-11-06 at 21.27.09.png

Onda bih napravio ove Jagodinke Simonović, kad vec kolege tu nemaju na repertoaru.
ZS Jagodina 3.jpg

Sigurno cu se obogatiti :hahahaha:

Dumus zna nekoga koji ima sve te mere i slike i to bi umnogome pomoglo.Tu lezi resenje problema. Bez toga bih morao na jednu exkurziju sa foticem i metrom u dzepu.

Ne bih to printao,vec sekao na lasercut masini.:palac_gore:

Ovako na 3d printu se ne isplati ..Treba puno vremena da se odstampa. Da sam tu non stop i da samo vadim iz rerne ,treba dva dana bezmalo i to na brzincu...ali ja odem do maxija,pa u skolu,pa rad sa strankama pa cajke..e tako se to otegne. A gde su posle prozorska okna,vrata itd itd na fine stimungu.:neznam:


Inace se ne isplati nista ovde raditi i to bi bilo samo iz hobija i drugarstva.Trange frange.

De posalji mi slike te stanice da je odmerim od oka:crazy:
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Aco, sad će stvarno propasti Vollmer :)
A joj kad šoferi vide koke pregorit će sva Faller elektronika :cool_2:

Dakle imat ćeš valjke i puhalice.

Efekt pranja vodom vode probaj napraviti tako da se podižu zamućena stakla uz vozila iza običnih iz podnožja zgrade preko servo motora i spuštaju kako se vozilo pomiče hehehhehe
Čuj šoferi....i gazdi nece biti lako,kad krenu da ribaju a ono sve kipti:hahahaha:

Evo par kandidatkinja koje ulaze u prvu ekipu.

P1660982.JPG


Genijalna ideja za prozore :palci_gore: Samo ako ove radnice preteraju ,ima da prska sa svih strana:hahahaha::hahahaha::hahahaha::hahahaha:





Fino lezi video bim na zidu a moze i filmove da pustam musterijama koje cekaju na pranje,ispred na parkiralistu.

Klasicni soferski filmovi:cool_2: Bez prevoda


Moracu da spustim loptu barem preko dana..Ovi su zainteresovani za posao ali njih cu u jutarnju smenu.
Ako nista,barem super izgledaju.
:hihihi:
P1660979.JPG

Evo radim na Cetkama:palci_gore:

P1660802.JPG

Tu ce da idu mali step motorici,koje sam počupao sa cd ROM-ova:crazy:
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Čuj šoferi....i gazdi nece biti lako,kad krenu da ribaju a ono sve kipti:hahahaha:

Evo par kandidatkinja koje ulaze u prvu ekipu.

View attachment 93833


Genijalna ideja za prozore :palci_gore: Samo ako ove radnice preteraju ,ima da prska sa svih strana:hahahaha::hahahaha::hahahaha::hahahaha:





Fino lezi video bim na zidu a moze i filmove da pustam musterijama koje cekaju na pranje,ispred na parkiralistu.

Klasicni soferski filmovi:cool_2: Bez prevoda


Moracu da spustim loptu barem preko dana..Ovi su zainteresovani za posao ali njih cu u jutarnju smenu.
Ako nista,barem super izgledaju.
:hihihi:
View attachment 93834

Evo radim na Cetkama:palci_gore:

View attachment 93832

Tu ce da idu mali step motorici,koje sam počupao sa cd ROM-ova:crazy:
:cool1::respect::palci_gore::sisulja:
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ribace cetke ce da okrecu mali step motorići iz cd romova sta sam iscupao.

Sasto bas step a ne klasicni je zato sto klasicni vrte mnogo brzo i ja ne bih da mi se busevi poliraju,vec samo operu.
Ako bih isao na redukcije klacicnih motorica i gore montirao sklop,to bi izgledalo kao neka sprava za mučenje.

Ovako programiram brzinu ribanja i jos se to fino gleda kad idu one šarene boje ribacih četki.


Inace ima tih motorica i zgodnijih za ovu namenu na aliexpress u ,ali ja nekako volim ove japanske stvari da rascerupam.mozda su ipak kvalitetniji...tu su Teac i jedan sony za sada. Bice jos djubreta za bacanje tu u servisu preko ulice.
P1660832.JPG

Testirao sam danima i to radi super.

P1660806.JPG
P1660809.JPG

Zajebani su ovi motorici, jer kada se odvoje od metalnog kucista ,nece da rade. mora da se tacno nategne i pod pravim uglom da ide ova osovina da bi radilo. Zbog ribacih cetki a i zbog opsteg izgleda sam morao da presecem metalna kucista.

Zato sam odprintao tacno leziste i daljinu ,te to sada radi kao pravo.
Screen Shot 2017-11-07 at 13.16.33.png
 
Last edited:

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Na Thingiverse sam skinuo jedan fini zgodan nosac za arduina i to odprintao.
To je jedino sto sam maznuo :cool_2:

P1660811.JPG

P1660820.JPG

Na njega ide i ovaj motorshield driver.

On ima mogucnost da se utaknu dva step motora i dva servoa.

P1660822.JPG
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Danas sam radio na mehanickom delu,koji treba da pomera ribaće četke.

Ovakav slican system ima u cd rom-ovima,Dvd....... pa sam tako slicno napravio.
Jako lepo i lagano,bez trenja klizi plastika na inox šipkama.
Ne trebaju lageri .....tako isto rade u cd i dvd-u mehanika.





P1670430.JPG

Samo jedna matica,ce biti dovoljna kao vodilica.

P1670447.JPG
P1670435.JPG
P1670456.JPG

Velicina,taman za busiće


P1670476.JPG
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
E ovo je krajnje neposteno...:mad:
Kolega "Kameni" , zasto ja nemam u ponudi ikona istu, goreprikazanu :hmmm::hmmm::hmmm:

A kolega Aca neka navrati da mu dam nekoliko motorica iz CD i DVD-a...
Godinama mi stoje jer sam se zanosio da njima pokrecem katarke na likovnim signalima
onako polako , kao u prirodi.
imas imas...samo klikni na "Veliki" i dobices velike :sisulja:

Treba da imas u ponudi tri varijacije dole u levom uglu.

velike.PNG



E super za motoriće.trebace jos komada. Narucio sam i sa alija.

Taman da potovarim sve delove za jz 26 i da zemim te motore:ples2:
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Evo jedan fini portalcic u "N" za kolegu sa foruma izasao sa 3d printera. Malo sam probao da ga postarim. Nije neki rad na brzinu sam smuljao ali moze da bude super ako se čovek malo vise zauzme. Model je skinut sa neta i malo smo ga krajcali .
Kod ovih ciglastih gradjevina printer radi super posao. :dada:

P1680170.JPG
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh