Izrada Regana 664

Anthovlak

Član foruma
Dakle namjeravam izraditi Regana 664-xxx SŽ , to je dizel lokomotiva koja je u uporabi u sloveniji , ima ih 20 ako se ne varam, to je najjača dizel lokomotiva u sloveniji, izrađena je u tvornici Đuro Đaković, a njena podserija 0xx je u uporabi kod nas...no dobro pustimo priču...

Prvo kaj sam napravio sam ručno nacrtao cijelu lokomotivu u mjerilu H0, sada po tim crtežima namjeravam izrezivati komade plastike i lijepiti ih...
Osnovu za tu lokomotivu tj, postolje uzeti ću mehanovo koje je podobno za izradu serije 661 i nekih drugih... sada još trenutno ne mogu znati dali ću što trebati skraćivati ili produživati, dok mi ne stignu postolja. A cijelu školjku radim od nule, isto sam tako mislio napraviti i loksu HŽ 2044 no budući da je ne mogu naći u mjerama u H0 zasad ništa od toga možda stigne na red poslje regana... eto toliko za sada slike uskoro...

p.s. ovo mi je 100 post :ples2:
 

mmatja

Poznati forumaš
Anthovlak kaže:
Dakle namjeravam izraditi Regana 664-xxx SŽ , to je dizel lokomotiva koja je u uporabi u sloveniji , ima ih 20 ako se ne varam, to je najjača dizel lokomotiva u sloveniji, izrađena je u tvornici Đuro Đaković, a njena podserija 0xx je u uporabi kod nas...no dobro pustimo priču...

Prvo kaj sam napravio sam ručno nacrtao cijelu lokomotivu u mjerilu H0, sada po tim crtežima namjeravam izrezivati komade plastike i lijepiti ih...
Osnovu za tu lokomotivu tj, postolje uzeti ću mehanovo koje je podobno za izradu serije 661 i nekih drugih... sada još trenutno ne mogu znati dali ću što trebati skraćivati ili produživati, dok mi ne stignu postolja. A cijelu školjku radim od nule, isto sam tako mislio napraviti i loksu HŽ 2044 no budući da je ne mogu naći u mjerama u H0 zasad ništa od toga možda stigne na red poslje regana... eto toliko za sada slike uskoro...

p.s. ovo mi je 100 post :ples2:
:aplauz: :aplauz: klopa klopa
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Ovo će biti jako zanimljivo :) Ali po onome kaj si napisao nisam siguran jel ćeš raditi HŽ 2044 ili SŽ 664-1xx? Naime Reagan je podserija 100 sa turbom a Hrvatska loksa ima drugaćan nadimak. U svakom slućaju bih te zamolio da objavš skicu lokice ako je moguće :molitva
 

Anthovlak

Član foruma
Mjere sam uspio neke iskopati sa interneta, a neke sam morao preračunavati kao širinu, visinu...tako da sam uzeo stvarnu širinu i visinu iz stvarnosti i preračunao u H0, postupak sam provjerio s dužinom tj. informacijom koju imam i slagalo se , ostalo je na principu usporedbe i logike... :D i mjerenja naravno...

evo kako izgledaju moji crteži koju su nakon napora postali izrezane sličice...
 

Attachments

  • Picture0159.jpg
    Picture0159.jpg
    42.7 KB · Pregleda: 316
  • Picture0161.jpg
    Picture0161.jpg
    48.7 KB · Pregleda: 316
  • Picture0166.jpg
    Picture0166.jpg
    44.4 KB · Pregleda: 318
A

Anonymous

Guest
Bravo Anthovlak, dakle ti nam postajes modelar. Nije to mala stvar, samo naprijed i vec jedva cekam sljedece fotke
:palci_gore: :palci_gore: :palci_gore:
 

gagy222

Aktivan član
to je dosta diskutabilna tema ali naj bolje je od oka. Ofarbaj neku povrsinu plastike da vidis kako izgleda pre nego sto ofarbas lokomotivu. ja sam licno za moju prvu preradu/izradu JZ661 koristio 61 (jako svetla) za drugu malo 62 u 61 nije lose ali i dalje sveta boja, i na kraju za trecu lokomotivu od ove tri boje od svega po malo 61, 62, SM364. ne znam sta drugi predlazu ali gotovu boju nemas tako da moras da mesas. Sretno sa radovima!!! :palac_gore: :palac_gore: :palac_gore:
 

Anthovlak

Član foruma
Evo današnjeg uradka, izrezane dijelove sam počeo polako spajati...




nastavlja se...
 

Attachments

  • Picture0172.jpg
    Picture0172.jpg
    124.1 KB · Pregleda: 227
  • Picture0175.jpg
    Picture0175.jpg
    55.2 KB · Pregleda: 228
  • Picture0173.jpg
    Picture0173.jpg
    112.7 KB · Pregleda: 227

H0 amater

Član foruma
Anthovlak kaže:
Zanima me koja revellova boja zelene nijanse bi najviše odgovarala Reganu...


Popolnoma prava je Revellova "moss green" št. 32162 - RAL 6005, ki je tudi RAL vseh slovenskih dizlov.


lp
 

damir661

Veteran foruma
H0 amater kaže:
Anthovlak kaže:
Zanima me koja revellova boja zelene nijanse bi najviše odgovarala Reganu...


Popolnoma prava je Revellova "moss green" št. 32162 - RAL 6005, ki je tudi RAL vseh slovenskih dizlov.


lp

Mislim da je RAL 6005 upravo revvel 62, jedino što bi možda naknadno trebalo model prefarbati matt lakom.

Osnovu za tu lokomotivu tj, postolje uzeti ću mehanovo koje je podobno za izradu serije 661 i nekih drugih...

Možda bi bilo najbolje, da nekako zamoliš čika Slavka da ti izlije postolja.

Ovo će biti jako zanimljivo Ali po onome kaj si napisao nisam siguran jel ćeš raditi HŽ 2044 ili SŽ 664-1xx? Naime Reagan je podserija 100 sa turbom a Hrvatska loksa ima drugaćan nadimak. U svakom slućaju bih te zamolio da objavš skicu lokice ako je moguće

Upravo obrnuto Gorane, 664-100 nema turbo, ima dizel motor kao i 664-000, a JŽ645 odnosno HŽ 2044 ima motor sa turboprethranjivanjem.
Zajedničko za ove dve lokomotive su gotovo istovetna čela, kao i deo mašinskog prostora.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh