JŽ 11 / MAV 424 HO model

Thommo

 
Osoblje foruma
http://www.modellbahnmanufaktur-crotten ... cle_id=175

index.php
index.php


Art.-Nr.: 424008
11-049, JZ - Ep. III, 3-domig, Kaminbleche, Kohle / Fertigmodell 1650,00 €*
 

crhav

Aktivan član
Vidim da prakticki nitko ne komentira ovu novost koja je jako interesantna za nase modelarstvo! Imati model lokomotive 11000 je san svakog od nas, medjutim?
Prvo, novost nije popracena sa slikom modela, tako da se ni nezna kako izgleda!
Drugo, cijena je takva da ti prodje volja za model i modelarstvo zeljeznica.
To, da je to najvio Roco ili ko drugi i napravio model za "narod" onda bi novost bila interesantna, ovako....
Pa samo da usporedim moj model sa njihovim, ja mogu za istu cijenu napraviti sest (6) mojih!

Oprostite na sarkasmu ali sto mogu....

Pozdrav
Velimir
 

Barney

Član foruma
Ma komentirao bih ja tu pricu, ali brate, preskupa je. Da joj je cijena €300 onda bi jos i islo, ali ovako... K tom jos i nisam neki ljubitelj parnjaca. >:read:

Barney
 

letica

Novi član
Neznam da li bih ikada poceo nekakvu maketu da pri prvoj potrazi za modelima i cenama naletim na ovako nesto.Mislim-ma nema sta da mislim znam da bi me zena :masakr: :masakr: :puf:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Stvar je da se ide na "sansanje" odnosno "mi da je ponudimo pa ako se nadje bar i jedan jedini da je
kupi i da da ovolike pare onda smo na konju"!
A jos ako se nadje par njih e onda :ples :ples :ples
 

NClight

Hybernated
Lijepo, preskupo i na kraju neznamo niti kako izgleda?
Slažem se sa Velimirom a i ostalima... no uvijek postoji ono da se o ukusima (i novcima) ne raspravlja... a i zaboravlja se jedna sitnica zvana razvoj i izrada modela... koliko je plaćena osoba koja nešto tako složi sama za svoj gušt a koliko onaj koji to radi za plaću? neki troškovi su ipak ukalkulirani u cijenu modela - sviđalo se to nama ili ne.

Usputno, cijena kit-a za sve varijante je:
Art.-Nr.: 424000
424.0 Bausatz für alle Varianten / 799,00 €*

Kako bilo da bilo, ja bih za inat njima poslao slike Velimirove 11 pa nek grizu nokte >:)
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
A neki u svakom slućaju ćemo izraditi svoj model na bazi pločica g. Crhe :zvizdi:
 

Stanley

Poznati forumaš
NClight kaže:
Lijepo, preskupo i na kraju neznamo niti kako izgleda
Ako sam dobro vidio na onom prospektu, a valjda jesam, model jedva da ima sličnosti s lokomotivom što je nekada trčala prugama ex JŽ.
Lijepo? Česima možda. Meni ni u hipotezi, a kamo li u teoriji. To nema veze s JŽ 11 i ne bih za nju dao ni 50 eura.

Kako bilo da bilo, ja bih za inat njima poslao slike Velimirove 11 pa nek grizu nokte
Skromno bih rekao: slažem se.
 

markez

Član foruma
crhav kaže:
Vidim da prakticki nitko ne komentira ovu novost koja je jako interesantna za nase modelarstvo! Imati model lokomotive 11000 je san svakog od nas, medjutim?
Prvo, novost nije popracena sa slikom modela, tako da se ni nezna kako izgleda!
Drugo, cijena je takva da ti prodje volja za model i modelarstvo zeljeznica.
To, da je to najvio Roco ili ko drugi i napravio model za "narod" onda bi novost bila interesantna, ovako....
Pa samo da usporedim moj model sa njihovim, ja mogu za istu cijenu napraviti sest (6) mojih!

Oprostite na sarkasmu ali sto mogu....

Pozdrav
Velimir
Velimire, samo napred, zeljno iscekujemo zavrsetak radova. :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore:
 

Balkano

Član foruma
Za sve ljubitelje serije 11:
Ove godine izlazi HO model te lokomotive cak u izdanju JZ verzije! Produciran ce bit broj 11-049 iz epohe III sa svim specificnim detaljima. Izdaje ga njemacka firma "Modellbahnmanufaktur Crottendorf".
Evo ovdje vise informacija: http://www.modellbahnmanufaktur-crottendorf.de/index.php?article_id=291
Postoje 3 cjene za taj model:
Kit za sastavljenje: 899 €
Gotova lokomotiva ako se naruci prije 30.9.2011: 1650 €
Ako se naruci poslje 30.9.2011: 1850 €

Svima koji imaju toliko para cestitam i zelim puno zabave s tim zasigurno interesantnim i visokokvalitetnim modelom.
Ja si nazalost tako skupu stvar nemogu priustit, a sta je najgorije: cak ni kad bi je mogao kupit nebi mogla vozit kod mene, jer naravno nemam zavoje manjih od 600 mm! Steta!
 

Mon

 
Osoblje foruma
Balkano kaže:
...cak ni kad bi je mogao kupit nebi mogla vozit kod mene, jer naravno nemam zavoje manjih od 600 mm! Steta!
Balkano? Manjih ili vecih od 600mm?
:)
 

matija

Član foruma
Balkano kaže:
Za sve ljubitelje serije 11:
Ove godine izlazi HO model te lokomotive cak u izdanju JZ verzije! Produciran ce bit broj 11-049 iz epohe III sa svim specificnim detaljima. Izdaje ga njemacka firma "Modellbahnmanufaktur Crottendorf".
Evo ovdje vise informacija: http://www.modellbahnmanufaktur-crottendorf.de/index.php?article_id=291
Postoje 3 cjene za taj model:
Kit za sastavljenje: 899 €
Gotova lokomotiva ako se naruci prije 30.9.2011: 1650 €
Ako se naruci poslje 30.9.2011: 1850 €

Svima koji imaju toliko para cestitam i zelim puno zabave s tim zasigurno interesantnim i visokokvalitetnim modelom.
Ja si nazalost tako skupu stvar nemogu priustit, a sta je najgorije: cak ni kad bi je mogao kupit nebi mogla vozit kod mene, jer naravno nemam zavoje manjih od 600 mm! Steta!
Inače ova firma je najavila još početkom prošle godine ovaj model za kraj 2010. godine , da bi ubrzo nakon toga objavili da modela neće biti do kraj 2010. Evo sada ponovo najava, nadajmo se da će ovoga puta ispoštovati obećanje. Inače kit verzija je u odnosu na Crhinu skoro tri puta skuplja (kada se uzmu u obzir svi delovi) a ne mislim da je toliko kvalitetnija, ustvari ne da ne mislim nego sam ubedjen.
 

Balkano

Član foruma
Mon kaže:
Balkano kaže:
...cak ni kad bi je mogao kupit nebi mogla vozit kod mene, jer naravno nemam zavoje manjih od 600 mm! Steta!
Balkano? Manjih ili vecih od 600mm?
:)
Ajoj, vecih naravno! :D Malo sam zabrkao. Kod mene je cak sve jos i ispod 500 mm.
 

Balkano

Član foruma
matija kaže:
Inače ova firma je najavila još početkom prošle godine ovaj model za kraj 2010. godine , da bi ubrzo nakon toga objavili da modela neće biti do kraj 2010. Evo sada ponovo najava, nadajmo se da će ovoga puta ispoštovati obećanje. Inače kit verzija je u odnosu na Crhinu skoro tri puta skuplja (kada se uzmu u obzir svi delovi) a ne mislim da je toliko kvalitetnija, ustvari ne da ne mislim nego sam ubedjen.

Interesantna informacija. Tko zna, onda mozda i ove godine nebude uspjelo. Mozda zato jer nemaju dosta narudzbi pa se neisplati...a sta se tice kvalitete tu si dosad nemogu nista zamislit. Ali zanimalo bi me naprimjer vidjeti jedan video gotovog modela u akciji.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Samo toliko da razjasnimo. G. Crha je pripremio sve pločice iz mesinga koje treba sastaviti skupa a puno djelova treba još kupiti. Pošto je original lokomotiva iz Madjarske ima tu problema kod nabavke nekih djelova (npr. domovi, dimnjak) jer koliko je meni poznato niko ne pravi takve dijelove za Madjarske lokomotive iz mesinga. Weinert pravi svoje dijelove za njemačke lokomotive a poneki dijelovi su barem slični. Kod MAV 424 /JŽ 11 je recimo problem baš kod domova na kotlu.

Isto tako mogu reći da nisu sve stvari okej na mojoj JŽ 06, recimo dom za pjesak nije takav kakav je na pravoj 06 pa još koji detajl bi se mogao nači.

No kod takvih proizvodjaća kao je ovaj ili Micrometakit, Lemaco... su djelovi izradjeni baš za tisti tip lokomotive ili vagona i tako 100% odgovara no nažalost samo Weinert izrađuje dijelove koje se može posebice nabaviti. Zato je normalno da je model kod Crotendorfa skuplji a i precizniji. Ali ako se neko potrudi i napravi model u vlastitoj režiji tako kako treba onda može doći prilično blizu.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh