JŽ 17 - SHS / MAV 342

1borna

Veteran foruma
Kada se uzme u obzir da je nastala takoreći iz ničega, da je na neki način jedinstvena i vrlo vjerna stvarnoj može se
reći najmanje da je odlična i neprocjenjiva! (u rangu skupocjenih Meta Kit lokomotiva) :respect::aplauz::slinim:
Jesi li probao zbrojiti samo materijalne troškove te utrošene sate otprilike?
 

Mon

 
Osoblje foruma
Najverovatnije da se nikada neću ubrojiti u "mesingaše" ali moram da priznam da ovakav tutorijal prosto čoveka gura da zavrne rukave i da se baci na posao.

Svaka čast i za tutorijal i za model koji deluje baš kao prava 1:1 lokomotiva! :dada: :palac_gore:
.
 

1borna

Veteran foruma
Malo je off ali će valjda proći (ili da se pobriše)- ponavljanje mi je poznato iz poslova sa autima, kad bi mi došao neki
na kojem nisam do tada radio znao sam se pomučiti satima da npr skinem anlaser (koji je obično na skrivenom mjestu).
Nakon nekoliko skidanja i stavljanja znao bih već napamet odakle i kojim ključem trebam odvrnuti neki vijak pa bi mi
umjesto par sati bilo dovoljno 10 minuta da ga promijenim!
 

ebi2

Član foruma
Bravo!
Odlično izgleda. Imam jedno pitanje. Zašto na 17-006 preko gornjih federa na prvoj aksi nisi metnuo lima i stepenica izpod dimnice?
LP Duško

17-006_zpsszsyobot.jpg
 

ebi2

Član foruma
To su sve detalji koji daju vjernost modelu......ali kad napravs ovakav jedan model onda nemas vise volje da jos radis ovakve "detalje"..........
mozda cu ih kasnije i napraviti...........vidijet cu.....
Velimir

Lepa je! Kašne so vozne karakteristike?

LP Duško
 

crhav

Aktivan član
Jos nije elektrificirana tako da ju jos nisam isprobao voziti. Mislim da nebi trebala imati problema po skretnicama ili zavojima. U slucaju da ne ide dobro po zavojima, zadnji kotac ima moducnosti da se preradi da bude kao prednji mali kotac samo obrnuto kao "trailing pony"!

Evo tu dole se vidi da oko zadnjeg kotaca imas polukrug na sasiji koji se moze maknuti, vec je jektovanjem predvidjeno, tako kad montiras nosac sa kotacem ima slobodni prostor za axialno/radijalno pomicanje.



Evo tu je predvidjen i drugi "pony track"



Velimir
 

ebi2

Član foruma
Jos nije elektrificirana tako da ju jos nisam isprobao voziti. Mislim da nebi trebala imati problema po skretnicama ili zavojima. U slucaju da ne ide dobro po zavojima, zadnji kotac ima moducnosti da se preradi da bude kao prednji mali kotac samo obrnuto kao "trailing pony"!

Evo tu dole se vidi da oko zadnjeg kotaca imas polukrug na sasiji koji se moze maknuti, vec je jektovanjem predvidjeno, tako kad montiras nosac sa kotacem ima slobodni prostor za axialno/radijalno pomicanje.

Velimir

Hvala za info. Odlična rešitev.

LP Duško
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh