JŽ 20 - moguće prerade

Stanley

Poznati forumaš
Jest da je prošlo mjesec dana, ali nikada nije kasno za odgovor:

Jel postoji neka druga loksica koja je bar malčice bliža JŽ seriji 20 od ove njemačke 24 ?:cool:
Ne postoji.
Ovo je lokomotiva JŽ 20 na pruzi Šid - Bijeljina (fotografija sa DSO):

UvozGHX.jpg


Ovo je jedino što donekle asocira na lokomotivu JŽ 20 (model je Fleischmann). Naglašavam da asocira, a ne da liči:

Ni04ud4.jpg


 
Last edited:

Davor

Veteran foruma
Kad smo Off topic u vezi serije 20...mnogima nije poznato da se jedna lokomotiva serije 20 na kratko pojavljuje u čuvenom filmu Kelly's Heroes. Stanley :sutim ;)
 

Stanley

Poznati forumaš
Kad smo Off topic u vezi serije 20...mnogima nije poznato da se jedna lokomotiva serije 20 na kratko pojavljuje u čuvenom filmu Kelly's Heroes. Stanley :sutim ;)
Čim sam prvi put vidio film, a gledao sam ga više puta, odmah mi je bilo jasno da je sniman u ex Jugoslaviji.
Ova scena na filmiću snimana je u bivšem kolodvoru Vrdnik, pruga Ruma - Vrdnik. Lokomotiva 20 je iz VV Ruma (vozile su i na pruzi Ruma - Šabac - Zvornik). Film je sniman kada je pruga za Vrdnik već bila ukinuta, pa se moglo napraviti puno pucnjave i rušenja bez neke velike štete.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Uhhh da joj osovine nisu bile onako nepravilno razmaknute ;)...

Flm BR 54
Flm BR 54 l.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh