JŽ 51

BRUT1

Član foruma
.........hmmmm a šta cemo sa točkovima?? ovaj model ima pune točkove.(Original sa žbicama.) Pokušavao sam naci slične ali od 13mm nisam našao...treba voditi računa i o polugama da sve štima. izgleda tu će biti potreban kompromis. Točkovi na slobodnoj osovini (napred,i naza) nije problem zameniti za to vec imam od Piko lokomotive nešto.
 

BRUT1

Član foruma
Pozdrav !
Radio sam malo na JŽ51 projektu.
Nabavio sam Buhler 5 polni motor,i pokušavam da ugradim u osnovu koji sam rastavio.
Trebalo je izraditi držać motora,i nabavio sam drugi puž koji će da pasuje sa original zupčanikom.
Motor je dosta velik,ali stat će u kabinu. nadam se.
100_4548.JPG 100_4546.JPG 100_4551.JPG
 

crhav

Aktivan član
nisi mogao metnuti neki manji motoric, nece ti taj raditi probleme poslje...??

Velimir
 

BRUT1

Član foruma
nisi mogao metnuti neki manji motoric, nece ti taj raditi probleme poslje...??

Velimir
Ovaj motor sam uzeo za probu. Vidićemo kako radi. Znam da bi bilo bolje neki manji. Razmišljam i o nabavci Mashima motora.
Što se tiče veličine motora,i original je bio velik,čak i veći.
Ne znam kakvih problema može uzrokovati ovaj. :help: :help:
 

BRUT1

Član foruma
Pozdrav Svima !

Nakon duže pauze,nastavljam rad na modelu JŽ51.
druga koncepcija. Drugi model za preradu.

Osnova će biti Roco BR80.
BR80x.jpg Međuosovinska mera zadovoljava. Treba menjati točkove. BR80 ima točkove prečnika 12mm. Original 51 u H0 razmeri treba da bude 13,56mm.
Nabavio sam roco od 14mm. To je malo veći od poželjnog, zbog toga i razmera treba da bude manji od 87.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Bilo bi zanimljivo vidjeti kakve fotografije glodanja i kako je bilo urađeno kvartiranje (pomak) kotača ̸ toćkova.
 

BRUT1

Član foruma
Postavio sam ovde fotografije glodanja. Sve je dokumentovano od početka. Ako se misli na fotke tokom obrade ,to nemam.
Što se tiče kvartiranja,morao sam napraviti alat za to.
Na slici se vidi kako to izgleda,i kako je jedan točak smešten u alat. Bez takvog alata nema šanse da precizno dobijete pomak od 90 stepeni.
Mislim da i ovako moguće napraviti grešku.
To će se pokazati kasnije. Bilo bi bolje nabaviti točkove kakve Gospodin Velimir koristi. To košta mnogo više. Ipak je ovo samo jedna prerada, Voleo bih jednom da napravim model kakav se gradi u radionici Velimir. Jel ima mogucnosti da se kupi takav set za samogradnju? ojo bilo malo OFF. Izvinjavam se.
Znaći evo mog alata za kvartiranje:100_4729.JPG 12565393_10205683960793819_3658886934581880006_n.jpg
 

Prometnik

Član foruma
Ima li netko slike parnjače koja je vozila u "ono doba" za stubake ili zna koja je serija parnjače?
Hvala na pomoći!!!
 

Damir

 
Osoblje foruma
Možeš li malo pojasniti "Stubićanka",da li su to Stubičke toplice tj. kojom relaciom su vozile te parnjače?
 

MrVirus

Poznati forumaš
Možeš li malo pojasniti "Stubićanka",da li su to Stubičke toplice tj. kojom relaciom su vozile te parnjače?

Zagreb - Zabok - Donja Stubica i Zabok - Donja Stubica.
Ne mogu sa 100% sigurnošću reći, ali mislim da je primjerak te lokomotive izložen kod kolodvora Zabok...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh