JŽ 642/643 MOKO

Koje bojanje/oznake 642/643 su vam zanimljive?

  • JŽ - Jugoslavenske ž.

    Votes: 20 66.7%
  • HŽ - Hrvatske ž.

    Votes: 12 40.0%
  • ŽS - Ž. Srbije

    Votes: 5 16.7%
  • ŽFBH - Ž. Federacije BiH

    Votes: 3 10.0%
  • MŽ - makedonske Ž.

    Votes: 2 6.7%

  • Total voters
    30
  • Poll closed .

wiggum

Veteran foruma
Zgodan članak o Moko Đuranima. Samo mislim da se davno već pisalo o tome da su kalupi davno prodani i da su ovo sve stare zalihe, koje kad jednom presuše, neće biti drugih modela.


(link na orginal na mađarskome: https://vasutmodell-szemle.blog.hu/...niabol?token=e73dea5ae2acae0270c369210757d95b )
 

ebi2

Član foruma
Zdravo, vrlo lijepe slike. Da li možđa znaš šta se desilo sa SŽ natpisom odnosno vratima? Jedna so očitno bila promjenjena (sa koje su jih uzeli) jer sta natpisa i crte pomaknuti iz linije pa i druge boje su jedna. Zanimljivo. (i na Moko modelu bude trebalo preraditi ovaj natpis i žute linije) :)

LP Dušan

643_026_forum_14.jpg
 
Last edited:

celje.tech

Novi član
Zdravo, vrlo lijepe slike. Da li možđa znaš šta se desilo sa SŽ natpisom odnosno vratima? Jedna so očitno bila promjenjena (sa koje su jih uzeli) jer sta natpisa i crte pomaknuti iz linije pa i druge boje su jedna. Zanimljivo. (i na Moko modelu bude trebalo preraditi ovaj natpis i žute linije) :)

LP Dušan

View attachment 119087
U pravu si, neznam šta se desilo sa tim vratima, možda so sa neke druge ali nešto drugo ko bi znao :).
Ali je vrlo zanimljiva podrobnost. Da slike so i meni lepe. I bilo je kasno popodne i prava svetloba za ove ljepotice:pozdrav:
 

celje.tech

Novi član
Zanima me jel neko možda preradio Moko SZ 643 u uvo plavo lepotico SŽ 643-014
Ako nije može mi neko koji ima izkustva sa takvima preradama kazati kako bi se to radilo.
Zanima me uglavnom koji bi bili koraci.
Ako ne gresim ,da bi se originalno bojo skinulo model se daje u izopropil alkohol za koji dan.
Jesam u pravu?
Zanima me i ,da li je moguče da uradiš naljepnice (decale) DIY varijanta i jesu li zadovoljive kvaliteta za takav model.

Evo u ovoj lokomotivi se radi

sz_643-014_forum_01.jpg


sz_643-014_forum_02.jpg

Ako koga zanima možem staviti još kojo sliko.
pozdrav
 

nik

Veteran foruma
Zanima me jel neko možda preradio Moko SZ 643 u uvo plavo lepotico SŽ 643-014
Ako nije može mi neko koji ima izkustva sa takvima preradama kazati kako bi se to radilo.
Zanima me uglavnom koji bi bili koraci.
Ako ne gresim ,da bi se originalno bojo skinulo model se daje u izopropil alkohol za koji dan.
Jesam u pravu?
Zanima me i ,da li je moguče da uradiš naljepnice (decale) DIY varijanta i jesu li zadovoljive kvaliteta za takav model.

Evo u ovoj lokomotivi se radi
View attachment 119094

Ako koga zanima možem staviti još kojo sliko.
pozdrav
Ova 643-014 ima novi tip lampi (male gore i dvobojni LED dolje) pa to dosta komplicira preradu.
Rađe napravi 642-199 koja ima stare lampe i manje-više odgovara Moko modelu istog broja.
mg_2924_maribor-studenci_mk_x.jpg

mg_2921_maribor-studenci_mk_x.jpg

mg_2934_maribor-studenci_mk_x.jpg

mg_2929_maribor-studenci_mk_x.jpg

https://novaproga.wordpress.com/201...vanajstih-prenovljenih-premikalnih-lokomotiv/
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh