JŽ 661-032

milošjocif

Član foruma
Pošto nema baš mnogo lokomotiva za vuču JŽ vagona za razdoblje od 60-90 ih godina, napravio sam jednu univerzalnu dizelku.Nekada je to bila lokomotiva za brze i teretne vozove na glavnim prugama, a danas je SŽ 661-032 djevojka za sve-manevarka,za sabirne vozove,potiskivalica u pravcu Jesenica,na pomočnom vlaku,na remontima pruga....
Pošto sam imao u rukama nekoliko modela od Slavka Jovanovića, odlučio sam se za nešto drugačiji put.Uzeo sam gornji dio od Slavka,pogon,kinematika i postolja su od Roco RENFE 319, frem je frezan na CNC po mom nacrtu,isto tako pohodna pločevina od novog srebra,jedkana uz pomoč Gorčija.Redosled radnji je bio sledeči:kupovina RENFE 319 na Ebayu,skidanje mjera i izrada frema od mesinga,izrada jedkanih djelova,nabava djelova od Slavka,prilagajanje svih sastavnih komponenata zajedno, bojenje i montaža.Na modelu je potrebno uraditi još par sitnica, inače sam sa dosadašnjim vrlo zadovoljan, pogotovo sa voznim svojstvima.Slijede par slika sastavnih djelova.
LP Miloš
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh