JŽ 666 By Slavko Jovanovic

damir661

Veteran foruma
nickname25 kaže:
je li tko nabavio model od gospodina Slavka?
pa neka napiše malu recenziju ;)

Nažalost nemam ga baš u svom vlasništvu, zbog nedostatka finansija, ali mogu reći da sam ga barem imao prilike držati u rukama i videti ga uživo u radionici čika Slavka.

Model deluje vrlo kompaktno, solidno ide s obzirom na Mehanotehnikin motor, ima osvetljenje sa LED diodama, enterijer u kabinama je odlično uradjen. Model prosto rečeno liči, odnosno zaista je veran onome šta predstavlja i svaki ljubitelj modela ili ovih lokomotiva bi ga trebao imati u svojoj kolekciji bilo kao Titovu (boja od PV) ili kao JŽ verziju.
 

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
Hvala na odgovoru ;)
nadam se da će idući model 666-tice koji ti bude u rukama biti u tvojem vlasništvu ;)
Kolika je onda konačna cijena modela, ako slučajno znaš? :zvizdi:
 

damir661

Veteran foruma
nickname25 kaže:
Hvala na odgovoru ;)
nadam se da će idući model 666-tice koji ti bude u rukama biti u tvojem vlasništvu ;)
Kolika je onda konačna cijena modela, ako slučajno znaš? :zvizdi:

Mislim da je 138eura, tako nesto.
 

damir661

Veteran foruma
Evo je konačno, častio sebe za NG i Božić.
Šta reći, lok ima jedan zamajac, čeono osvetljenje od LED diodica (svetle reflektori,brojevi i poziciona svetla), komplet odradjen enterijer, što je zaista za svaku pohvalu.
Ima neki novi Mehano motor, i zaista solidno ide.

Ostaju zamerke za npr uobičajne rupice od vazduha na nekim mestima, i na jedno ulubljenje na sanduku, ali to mu je to, bolje nema
IMG_4019.jpg

IMG_4022.jpg

IMG_4011.jpg

IMG_4005.jpg

IMG_4020.jpg
 

damir661

Veteran foruma
Malo sam na vetrobranska stakla dodao crne boje, da se naznače kao gume, ostaje da nadjem samo način da nekako uklonim ove JŽ-ЈЖ iznad 666-002 jer ova verzija ne bi trebala da ih ima

IMG_4003.jpg

IMG_4009.jpg


Uskoro će biti slika i kako svetli i unutrašnjosti.

Zaslužila je :palac_gore: :ples
Beograd-Dunav, 666-002 i moja malenkost, pre par godina
IMG_6926.jpg

IMG_3440.jpg
 

Železničar

Poznati forumaš
Svaka cast Damire na prinovi, Slavko je odradio dobar posao :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore:
Ocekujemo slike sa kompozicijama i sa 224, a rekao sam ti i da je odneses na pravu 666 pa da ih slikas zajedno klopa
Do aprila meseca ce valjda i moja 666 (zajedno za 663 i jos dve 661) ;)
Inace ja sam imao cast da prvi vidim slike od 666 :D
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
:palci_gore: :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore:
Preljepa je! Koliko si platio ako se smije pitati?
 

Schigi

Član foruma
Cestitke za novu loksu u voznom parku :palci_gore:

model deluje odlicno samo nismo videli kako je odradjeno osvetljenje :??:

i mene bi mnoooogo zanimalo kako izgleda kada se ukloni oklop pa ako te ne mrzi baci pokoju fotku :palac_gore:

>:)
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Damire, jel to specialna cijena za tebe? Za 661 je bila cijena 180 ali sam zainteresiran i za tu lokicu da bude plavi voz kompletan ;)
 

Železničar

Poznati forumaš
Gorchi kaže:
Damire, jel to specialna cijena za tebe? Za 661 je bila cijena 180 ali sam zainteresiran i za tu lokicu da bude plavi voz kompletan ;)
138 je redovna cena za 666, za 661 je 175 a za 663 je 180, troskovi slanja nisu uracunati.
 

KAPO

Poznati forumaš
Jedna prekrasna plava novost u DEPO Matulji! :D
Cijeli prvi dio ovoga ljeta sam radio da bi si mogao kupit ovu ljepoticu :ljubav

JŽ-ЈЖ 666-001
Dinara

Izradio ju je g. Jovanović.
P8303426.jpg


P8303434.jpg

:ljubav
P8303442.jpg

Na putu je izgubljena jedna truba. Lokomotiva je jako lijepo izrađenja, dobro vozi ali jedino ne voli R2 zavoj.

Pozdrav!
 

Železničar

Poznati forumaš
Čestitam na prinovi KAPO!
Ne znam da li ti je Slavko rekao ovi odbojnici što dolaze uz lokomotivu su kraći i oni služe da zamene standardne odbojnike koji mogu da se izvade.
To se radi kada postoji opasnost da vagoni svojim odbojnicima "kresnu" odbojnike od lokomotive usled kratkog kačenja u kombinaciji sa oštrom krivinom.
U tom slučaju bi došlo do problema i u najgorem slučaju eventualnog kidanja odbojnika sa lokomotive a kratki odbojnici izbegavaju taj problem.

Iako od tebe sam pre očekivao da ćeš nabaviti Karavelu nego Maršalku, u svakom slučaju uživaj sa njom!
Evo i mog primerka:
 

Attachments

  • _MG_6886.JPG
    _MG_6886.JPG
    358.1 KB · Pregleda: 96
  • _MG_6887.JPG
    _MG_6887.JPG
    345.3 KB · Pregleda: 101
  • _MG_6927.JPG
    _MG_6927.JPG
    304.7 KB · Pregleda: 102
  • DSCF5278.JPG
    DSCF5278.JPG
    190.3 KB · Pregleda: 102
  • _MG_7037.JPG
    _MG_7037.JPG
    228.8 KB · Pregleda: 98

KAPO

Poznati forumaš
@ Bora,
Hvala na komentaru.
Odmah sam vidio kratke odbojnike.
Ja sam mislio nabaviti Karavelu, ali mi je malo preskupa.
Sa ovim >:E: sam prezadovoljan i sigurno ću još kupovat od g. Slavka ... :palci_gore:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh