JŽ 99.4 iz Fb 99 i razmisljanja o uskotracnoj

Mon

 
Osoblje foruma
Da osvežimo temu. :cool:

Minitrainsovi modeli su mi olakšali posao bar što se razmišljanja kako doći do modela tiče:

Kompozicija Kičevo - DSC03960.JPG

Sada bi se moglo prostudirati koji i koliki deo trase od Skoplja do Ohrida napraviti sa obaveznom stanicom "Kičevo" što opet zavisi od raspoloživog mesta.
Jeste da je veoma zahtevno ali bi bilo veoma interesantno napraviti neki deo trase sa serpentinama sličnim onima na potezu Gostivar-Kičevo (između žel.stanica Zvezda i Tujno) i Kičevo-Ohrid (između žel.stanica Izvor i Slivovo):

1. Skopje-Ohrid - trasa, 600mm pruga - DSC04712.JPG
 

Bero01

Veteran foruma
Zašto ne uzmeš dio linije sa Kičevom u središtu, pa do prve stanice sa svake strane?
Taj dio trase mi se čini puno jednostavniji za izvesti?
Ispravi me, ne vidim pročitati: Ž.St. Podvi*(?) - Kičevo - Osaom***(?)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Da osvežimo temu. :cool:

Minitrainsovi modeli su mi olakšali posao bar što se razmišljanja kako doći do modela tiče:

View attachment 80487

Sada bi se moglo prostudirati koji i koliki deo trase od Skoplja do Ohrida napraviti sa obaveznom stanicom "Kičevo" što opet zavisi od raspoloživog mesta.
Jeste da je veoma zahtevno ali bi bilo veoma interesantno napraviti neki deo trase sa serpentinama sličnim onima na potezu Gostivar-Kičevo (između žel.stanica Zvezda i Tujno) i Kičevo-Ohrid (između žel.stanica Izvor i Slivovo):

View attachment 80500
koliko motiva... kako dobra dionica... i imaslika na internetu dovoljno za ideje i izradu.

Posebno zanimljie su te serpentine i ovaj R1 zavoj hehe..
file.jpeg
Pratim razvoj teme i buduce makete :)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Zašto ne uzmeš dio linije sa Kičevom u središtu, pa do prve stanice sa svake strane?
Taj dio trase mi se čini puno jednostavniji za izvesti?

Jeste jednostavnije ali bi se onda izgubila čar serpentina i gmiženje kompozicije po njima.
Majka mi je u ono vreme često putovala na potezu prema Gostivaru do Tetova gde je učila školu; i dan danas se seća da je zbog uzbrdica i krivina kompozicija takoreći gmizila
pa su putnici imali vremena da izađu iz vagona, posedaju na travu i pojedu jelo koje su imali sa sobom da bi onda prečicom stigli kompoziciju i opet se popeli na nju. :cool1:
Ispravi me, ne vidim pročitati: Ž.St. Podvi*(?) - Kičevo - Osaom***(?)
Evo liste svih stanica na toj trasi:
1. Skopje-Ohrid - zeleznicki stanici so trasa, 600mm pruga - Arhiva DLVeleckovik - DSC04712.JPG
 

Bero01

Veteran foruma
@Mon - lutajući prostranstvima interneta, naišao sam na jednu stranicu koja bi te mogla zanimati,
kao i sve nas ostale koji volimo uski kolosijek.
U Njemačkoj postoji sačuvana i vozna 600 mm muzejska željeznica, http://www.waldeisenbahn.de/de/
koja u svom posjedu ima i ispravnu, voznu Brigadenlok, pod parom !!!!
Ne znam koliko je to udaljeno od tebe, ali da je vrijedno razmisliti o posjeti .... JE !!!
Imaju i stranicu na fejsu, https://www.facebook.com/Waldeisenbahn-Muskau-122954124476294/?fref=ts
sa koje sam skinuo par odličnih fotki, pa da ih podijelim sa Vama:
14731099_962062010565497_6346270257889296088_n.jpg
Oduševljen sam, ljudi su si dali truda, i nose autentične pruske odore iz tog perioda!!!
14725685_962062337232131_131655659409440613_n.jpg
a ni scenografija nije za odbaciti
14591760_962062933898738_129399385269475900_n.jpg
Znači pravi, operativni vojni feldbahn, sa istim voznim parkom kao i onaj u Makedoniji, samo što je ovaj smješten malo sjevernije. Ako to nisu dovoljni razlozi za posjet jednog (ili više) pravog railfana, ne znam onda šta jesu !
:slinim:
 
Last edited:

polval

Član foruma
JŽ 99.4-101, 1961 2

index.php

https://thetransportlibrary.co.uk/shop/european-railways/central-europe/jz-yugoslavia-railways-steam-locomotive-994-101-in-1961-at-2/



Zapazite stacionarni tender levo od lokomotive.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh