JŽ Ba 34530 ds Zagreb - Roco base

Mon

 
Osoblje foruma
Prodavac kaze da je limitirana serija od 25 komada, uradjena na osnovi ROCO-vog modela i da nije isti vagon sa ACME-ovim JZ-exFS vagonima.
JZ JIII SF.JPG
"Article nr. PV-001/2012
Limited edition (25 pieces only) of a former Italian passenger car (known as series 20000), which remained in Yugoslavia after WW2. The model has been produced on the basis of a Roco model.
All details and lettering has been correctly reproduced. The model has never been reproduced before and differs from the ACME models of FS coaches reproduced in Yugoslav variants.
Epoch III - green livery in use in teh 50s and 60s
"

http://www.ebay.de/itm/Personenwagen-Ju ... 6rk%3D1%26
 

nik

Veteran foruma
Mon kaže:
Prodavac kaze da je limitirana serija od 25 komada, uradjena na osnovi ROCO-vog modela i da nije isti vagon sa ACME-ovim JZ-exFS vagonima.

"Article nr. PV-001/2012
Limited edition (25 pieces only) of a former Italian passenger car (known as series 20000), which remained in Yugoslavia after WW2. The model has been produced on the basis of a Roco model.
All details and lettering has been correctly reproduced. The model has never been reproduced before and differs from the ACME models of FS coaches reproduced in Yugoslav variants.
Epoch III - green livery in use in teh 50s and 60s
"

http://www.ebay.de/itm/Personenwagen-Ju ... 6rk%3D1%26

Vagon je starijeg tipa nego ACME modeli a također pripada ŽTP Zagreb.

http://www.peskar.org/model_trains/yu/
 

Mon

 
Osoblje foruma
Nije lose uradjen, meni se svidja... :palac_gore:

Mozda bi bolje prolazio da mu je cena malcice niza... :??:
 

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
To je g.din. David Jelercic (nase gore list).
Radio je na ACME-ovim vagonima prve serije.
Mislim da je ovo njegov privatni projekat koji je najavio zimus.
Ne sumnjam da je sve uradjeno kako treba. I meni se svidjaju, kao sto rece
Mon da je cena malo niza mozda bi bi bio bliza.
Pozzzz
 

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Evo malog dodatka:
G. din David najavulje i seriju TERTNIH vagona, a dotle evo jedne lepe slike ovog putnickog:
ROCO Ba 34530 resize.jpg ROCO Ba 34530 2 resize.jpg
 
Last edited by a moderator:

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ne znam trenutno, cekam mail sa obavestenjem.
Inace on je radio i onu preradu Kikindskih cisterni svojevremeno.
 

damir661

Veteran foruma
Zar ovi vagoni koji su sudeci po oznakama epIII ne bi trebali biti u onoj drecavoj zelenoj?

Svejedno, jako lepo odradjeno
 

nik

Veteran foruma
damir661 kaže:
Zar ovi vagoni koji su sudeci po oznakama epIII ne bi trebali biti u onoj drecavoj zelenoj?

Svejedno, jako lepo odradjeno

Jedino što pouzdano znam je da se drečava zelena koristila u drugoj polovici 60-ih godina odnosno na samom početku epohe IV.
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
A jel bi taj vagon pasal da bude i kao Cs - tj. treći razred?
 

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
damir661 kaže:
Zar ovi vagoni koji su sudeci po oznakama epIII ne bi trebali biti u onoj drecavoj zelenoj?

Svejedno, jako lepo odradjeno

Po recima g.dina Davida kad su radili prvu seriju JZ vagona (drecavi) nisu imali adekvatne fotke (tj. nisu imali color fotke) pa su radili otprillike i po tadasnjim fotkama koje su imali. Tako da su ti vagoni ispali drecavi, sta da se radi,
ali sto kaze Damir i takvi kakvi su ipak su nasi i lepi su brate.
 

nik

Veteran foruma
nik kaže:
damir661 kaže:
Zar ovi vagoni koji su sudeci po oznakama epIII ne bi trebali biti u onoj drecavoj zelenoj?

Svejedno, jako lepo odradjeno

Jedino što pouzdano znam je da se drečava zelena koristila u drugoj polovici 60-ih godina odnosno na samom početku epohe IV.

Doduše ta zelena je nešto toplija (žuća) nego boja na ACME vagonima (plavija). Evo slike dva GANZ vagona u Zagrebu oko 1970. godine. Lijevi je već prljav a desni svježe ofarban. Do sredine 70-ih su svi natpisi bili žute boje (osim '3D' aluminijskih slova i brojeva što imitiraju srebrni natpisi na ACME modelima). Prema mojim saznanjima 'drečava' zelena se pojavila najranije 1965. ili '66. a zadržala se na nekim vagonima čak do početka 80-ih.
zgb glk.jpg
Foto: zbirka D.Staničić
 

sdz362

Novi član
Vagon je narucen i treba da stigne sredinom nedelje - postavicu tada slike i misljenje o samom :palci_gore: :cool: vagonu...
 

sdz362

Novi član
Vagon stigao i sta reci nego da je sjajan, oznake su uradjene profesionalno, zadnja revizija 1964, dom stanica Zagreb... cena HM... za takav model u maloj seriji...vredi pogotovo ako je interes skupljati JZ.
IMG_9747.JPG
 

Mon

 
Osoblje foruma
...cena HM... za takav model u maloj seriji...vredi pogotovo ako je interes skupljati JZ...
JŽ modeli su mi u interesu ali sa ovakvim cenama po kojima se nudi (prvo 78, sad 95 eura) teško da će se ovaj lepotan udomiti kod mene....

JZ Ba 34530.JPG
 

Coppaz

Član foruma
Dobro izgleda ali je to zaista jedan pravi Roco-model ili je nešto što je izgrađeno?
Ili je samo ACME-model što se ponudi kao Roco?
Pitam samo za to da ja nisam znao sa ovaj model i Roco izgleda da oni u današnji vreme totalno odbijaju da prave JŽ-modele.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Iz postova se da izvući sledeće:

- osnova: ROCO
- prerada u JŽ: David Jelercic
- godina izlaska: 2012
- količina: 25 komada
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh