JŽ D66 kasnije JŽ 761 iz Limine HL2005 Krauss Maffei

Železničar

Poznati forumaš
Evo moja JŽ 761-003 Sutjeska koju je preradio chachak :naklon:
Sve u svemu po meni je ispala odlično. Jedino su neki natpisi ispali malo preveliko (na šasiji i bokovima) no to mi ne smeta preterano.
Nikola još jedna stvar koju si zaboravio (da napomeneš) je hromirana lajsna na ivici plavog (gore i dole). Čini mi se da je chachak za to koristio specijalnu trakicu.
Kao što vidiš blista i daje lep kontrast sa srebrnom fabrom.
_MG_5278.JPG _MG_5280.JPG _MG_5267.JPG _MG_5270.JPG _MG_5271.JPG
_MG_5514.JPG
_MG_5541.JPG
 

nik

Veteran foruma
Evo moja JŽ 761-003 Sutjeska koju je preradio chachak :naklon:
Sve u svemu po meni je ispala odlično. Jedino su neki natpisi ispali malo preveliko (na šasiji i bokovima) no to mi ne smeta preterano.
Nikola još jedna stvar koju si zaboravio (da napomeneš) je hromirana lajsna na ivici plavog (gore i dole). Čini mi se da je chachak za to koristio specijalnu trakicu.
Kao što vidiš blista i daje lep kontrast sa srebrnom fabrom.
View attachment 46059 View attachment 46060 View attachment 46061 View attachment 46062 View attachment 46063
View attachment 46064
View attachment 46065
Lajsni na ovoj Slavkovoj jednostavno nema...:D
Na tvojoj je greška što dekali i JŽ-JX i 761-003 imitiraju standardne lijevane pločice a na ovoj lokomotivi su to bile samo JŽ-JX dok je 761-003 bio neki 'krpež' koji je zamijenio metalni natpis D66-003 i to je na Slavkovoj korektno odrađeno.
Model je inače, odnedavno, od Željka Halambeka a vući će 'Plavi vlak' kojeg je napravio Miloš Jocif.
BTW naopako ti je sastavljena lokomotiva...:p
 
Last edited:

nik

Veteran foruma
Kad ovako uspoređujem ove od Slavka i od Čačka rekao bih da je prva nešto korektnija ali 'grublja' a druga pedantnije napravljena pa izgleda 'finije'. Sve u svemu obje su prilično dobre ali, barem za mene, niti jedna nije ona 'prava' (ali ja sam cjepidlaka i brojač zakovica). To, naravno, procjenjujem na osnovu fotografija jer sam neku od 761 uživo vidio samo jednom i to kad sam bio prilično mali pa se sjećam 'kroz maglu'; bilo je to valjda u drugoj polovici 70-ih. Prvi susret sa Plavim vlakom kojeg se relativno dobro sjećam bila je ujedno i njegova posljednja vožnja; stajali smo, cijela škola, uz prugu kada je pokojni Tito prevožen iz Ljubljane u Beograd (išao sam tada u 4.razred osnovne) ali tu su već bile 666. To je bio početak kraja ali tada toga nitko nije bio svjestan...
 

Davor

Veteran foruma
Meni je 761 daleko lepša od 666 i nadam se da ću kad tad ugrabiti jedan model i preraditi jer su nakon povlačenja iz službe PV stavljene na vuču putničkih i teretnih vozova.
 

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
Znači u ovij verziji 761 "JUGOSLOVENSKE ŽELEZNICE" mogi se i teretni vagoni komponovati?
 

SHUCA

Poznati forumaš
Prema pričanju jednog mog znanca, bivšeg strojovođe VV Sombor, 761 su početkom osamdesetih prevlačile teretne vlakove iz Subotice u Kelebiju.

Vukle su one i šećernu repu,žito, kukuruz,...nakon setve...:cool_2:

Nakon prelaska u vlasništvo JŽ, imale su obične radne zadatke, tako da ništa nije čudno..
Da ponovimo-pre 1978 (?) su bile u vlasništvu Savezne vlade SFRJ, tačnije SIV-a.
 

SHUCA

Poznati forumaš
:palci_gore: Koliko pamtim, ovaj model je davno radio Marklin !!!
Po meni JESTE na tragu nase 761, jer je dovoljno pogledati raspored pogonskih agregata i pumpi... Skoro isto kao na 761.
yhst-19605725172148_2272_7483495.jpg
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Ovo je radio i Rivarossi,kažem zbog povoljnije cene.Koliko znam,ovakva mašina je bila na probama u Nemačkoj.Mozda je i to potvrda veze sa 761
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
.
Mala digresija: jel bi mogli ovu makinu da računamo za nekakvog indirektnog potomka JŽ 761?
Jer, ukoliko je usavršavanjem lokomotive ML 1600 došlo do ML 4000 koji je prodat u USA, onda... ;)

View attachment 80988
http://www.railpictures.net/photo/524846/

I model:
View attachment 80990
https://brasstrains.com/classic/Pro...-DP-Krauss-Maffei-D-RGW-Rio-Grande-4002-w-DCC
:)
Ova loksa bas lepo izgleda samo da su je malo zaoblili pozadi.To mi se nedopada kod slicnih Amera sto izgledaju kao da su preseceni pozadi.To je verovatno neki putnicki program pa vagoni u nastavku daju kompaktniju sliku i izgled cele kompozicije.

Jedna od lepsih Amera zbog ove avionske kabine:palac_gore:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh