JŽ Gbs i Gas - radionica Chachak

chachak

Član foruma
Auuuuuuuuuuuuuu:slinim:kako brunda.
Inače, u prvom kadru u pozadini se vidi stara fabrika hartije koja, naravno, više ne radi, a u drugom se vide silosi.
Snimak iz kabine je napravljen u odlasku u pravcu Kraljeva. (malo pojašnjenje za one koji ne znaju)...
 

Mon

 
Osoblje foruma
Nikad mi neće biti jasno zašto su Jouef-ovci i Naumann odustali od planiranog JŽ modela....
Dobro je da imamo Chachka! :aplauz:

EDIT:
Bravo za fotke Damir661; prvi model ŽS Gas vagona zaslužuje bolju (citaj: pročišćenu) fotku! ;)
.
Jouef - ZS Gas-z.JPG

.
 

Davor

Veteran foruma
Nikad mi neće biti jasno zašto su Jouef-ovci i Naumann odustali od planiranog JŽ modela....
Dobro je da imamo Chachka! :aplauz:

Veliki proizvođači koji imaju timove koji rade planiranje, farbanje, štampanje oznaka naprave gafove koji su nekada i neoprostivi. S druge strane Chachak radi sve sam pa i pre nego što se izrekne neka zamerka treba to uzeti u obzir.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Dečki, jedno pitanje. Jel se taj Jouefov "kao Gas" model još uvijek može dobiti? Koji je broj artikla?
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ovu fotografiju sam imao zametnuto u nekom folderu, u originalu je bila prije nekog vremena na prodaju na eBay-u, i danas mi je žao da je nisam kupio. To je fotografija vagona Gas-z 31 72 190 3587-8, koji je bio u vlasništvu ŽTP Beograd, iz epohe 4a, kada je još imao originalne tvorničke natpise. Kao što se vidi po specifičnom obliku brojke 3, natpisi su tada po dizajnu bili identični onima na francuskim vagonima.

JŽ .Gas-z 190 3 587-8 (JZ-G-Wagen-001-52-v, eBay).jpg

SNCF Gas 190 5 882-4.jpg
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Zanimljivo da piše da su bili vagoni naručeni za ŽTP Zg. Zaista u Sloveniji ih je bilo malo ali postojali su pa isto tako i u ŽTP Bd i ko zna još gdje.... Ili su to bili slični vagoni pravljeni u drugim tvornicama (Indija?) I još zanimljivije, sposobni su za 120 km/h iako označavani su za max 100 km/h. Sumnjam da su se ikad vozali brže od te brzine.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Zanimljivo da piše da su bili vagoni naručeni za ŽTP Zg. Zaista u Sloveniji ih je bilo malo ali postojali su pa isto tako i u ŽTP Bd i ko zna još gdje.... Ili su to bili slični vagoni pravljeni u drugim tvornicama (Indija?) I još zanimljivije, sposobni su za 120 km/h iako označavani su za max 100 km/h. Sumnjam da su se ikad vozali brže od te brzine.
Ti zagrebaćki proizvedeni u British Rail-u imali su ovakve pločice, imam nešto tih vagona poslikano (kao HŽ):
P1010305.JPG
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh