JŽ Gdv - Exact Train 20237

nik

Veteran foruma
Model je izašao.
wagon-couvert-jz-oppeln-avec-guerite-ho-exacttrain-epoqueiii-ex20237.jpg

wagon-couvert-jz-oppeln-avec-guerite-ho-exacttrain-epoqueiii-ex20237.jpg

wagon-couvert-jz-oppeln-avec-guerite-ho-exacttrain-epoqueiii-ex20237.jpg

https://www.maketis.com/fr/materiel...acttrain-epoqueiii-ex20237-7081453322508.html
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Zapravo su modeli danas došli do mene (Pego model). Isporuke za prednarudžbe počinju u ponedeljak. Vagona imam malkice više nego prednarudžbi za kojeg pojedinca pa će nekoliko vagona još ostati. Cijena vagona je 39€ + troškovi slanja, za plaćanje preko PayPala trebate dodati cca 1,90 € po vagonu.

20171010_008.jpg
20171010_010.jpg
 

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Da model nije stigao brzom poštom samo u Staru pazovu :postar:.
Već i u ostale delove Srbije, a i širom Balkana , dokaz su sledeće fotke :fotic:
Jedino je problem što su se zakačili i neki starci:djed na njega , pa to izgleda ovako :
1.jpg 2.jpg

Tako zvana Oppelen epoha, a može se reći: i kroz vekove - jer kači bogami dva veka !!! :yes
 

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Tamo samo radim ali na sreću i ne živim. :D

:dada::hihihi: Znamo :D
Nego jel i vi imate problema sa kopcama kao ja ili ne ?
Naime kopce nece da udju do kraja (da skljocnu) , tako da kad ih povuce drugi vagon, one ispadnu iz nosaca?
:hmmm::hmmm::hmmm:.
Znam kako cu da resim , nego me interesuje da li je to na svim ili samo na mom.:neznam:
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Oko tih kopči. Nisam pogledao ni primjetio problema no kolega koji je kupio vagon od mene kaže da je pronašao neki mali film od brizganja plastike. Ako se upotrebi turpija sa unutrašnjosti kuitje za kopču i odstrani taj film onda nema problema. Možda će to koristiti nekome...
 

Davor

Veteran foruma
Kopče, kada se pritisnu malo jače lepo legnu. Meni je jedina ozbiljna zamerka plastična kutija u koju model ne može da se vrati kada se stave kopče. Na prvom Oppelnu to nije slučaj ali ovde je verovatno zakazao isporučilac ambalaže.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Nisam prorovjerio ali možda je plastika ležišta ista za oba vagona pa pošto je vagon sa kučicom dalji, postoje sada ti problemi. Ako ne, onda neko nije mislio na taj maleni i važan detajl. Na žalost ovdje ne znam pomoči nego samo da probaš malo iseči plastiku no kako će to uticati na druge dijelovevagona to je sad drugo pitanje... Ali hvala za napomenu, kad se sretnemo sa ET u Nürnbergu budem ih upozorio na to.
 

Davor

Veteran foruma
Verovatno su prevideli da je novi vagon duži od prethodnog. Problem sam rešio
odsecanjem plastike gde je ono proširenje i vagon je lepo ušao unutra.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Original, bez DTM naljepnice.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh