JŽ Gdvg - DTM 21501

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Poštovani ljubitelji malih željeznica, sa zadovoljstvom možemo Chris iz DT Models i ja najaviti, da su modeli konačno došli (barem kod mene - PeGo model). Isporuke prednarudžbi će započeti sljedeći tjedan po dogovoreni cijeni a za sve ostale je cijena 39 EUR plus poštarina (max 7 EUR van Slovenije i unutra EU).
- vagoni imaju NEM šaht sa kinematikom
- puferi imaju federe
- vrata se otvaraju, brave su kao dodatni dio
- vagon ima puno finih detajla, detajliran je i frem
- u kesici su još dodatni dijelovi kao i standrdne NEM kuplunge
- moguća zamjena za Weinert kotače RP25 i fine scale (detajli u instrukcijama u kutiji)

Stavljam još dve slike od naključno odabranog modela.

20161201_29.jpg

20161201_33.jpg
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Zdravo svima,

od ove objave dobio sam nekoliko mejlova i privat poruka oko tog vagona. Za sve iz EU koji želite narućiti svoj primjerak šaljite molim mejl na PeGo.model(afna)gmail.com (afna = @). Plačanje je moguće na račun firme ili PayPal (+1 EUR zbog provizija). Kad stigne mejl budem pripremio račun pa kad bude plaćen za koji radni dan šaljem vagone sa poštom Slovenije.

Oko projekta Oppeln. Projekat je izveo Chris i ne ja (ni PeGo model) iako sam i ja želio da se ga naprave. Tako da trebamo čestitati i zahvaliti se Chrisu da je izveo cijeli projekat i založio novac. Ipak to nije malo novca i naša želja (Chris, ja, Klub Baat) da bi pripremili još koji vagon koji bi bio zanimljiv za naše tržište ali sve započne i završi kod novca. Kaj bude posle toga pojma nemam, mogu samo najaviti službeni vagon JŽ Dt kod kluba Baat ali to je druga prića. Vjerojatno zavisi od uspjeha tog modela kako čemo nastaviti. Mislim da priprema šem bojanja neće biti toliki problem nego sakupiti novce za pripremu modela.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Željno očekujem da stignu na moju adresu kako ovog mališu tako i sve ostale JŽ modele i od BaatKlub-a i od DTM-a.
i siguran sam da nisam jedini - znači: BaatKlub-ovci i DTM-ovci, samo napred sa izradama domaćih modela! :palac_gore:
.
.
 

Mon

 
Osoblje foruma
I evo onaj jedan od stotinu zagrebčana kojih je PEGO Model poslao na moju adresu, stigao je uredno i lepo zapakovan.

Kutijica sa blagom izgleda ovako; nek vas ne zavaraju DB/DR oznake, unutra je JŽ model :dada: :

1. Gdvg 115518 JŽ - DTM 21501 - DSC09055.JPG

... u kutijici je spakovano sledeće:
2. Gdvg 115518 JŽ - DTM 21501 - DSC09056.JPG

... slikica sa otvorenim vratima kao i pogled na ono koje se, kao, ne vidi :hihihi: :

2. Gdvg 115518 JŽ - DTM 21501 - DSC09064.JPG

.. i naravno uputstvo i generalije o modelu:

3. Gdvg 115518 JŽ - DTM 21501 - DSC09057.JPG

Za kraj ove moje prezentacije da samo napomenem da su oznake na ovom modelu puno bolje otštampane nego na autotransporteru! :dada:

0. Gdvg 115518 JŽ - DTM 21501 - DSC09065.JPG
 

MarkoZG

Član foruma
I meni je stigao primjerak od Gorchija, koji ga je izvrsno zapakirao tako da preživi poštanski tretman.
Na mom su primjerku obje stepenice ispod vrata klimave pa me zanima kako je na drugim primjercima. Gorchi kaže da je plastika filigranska pa da su dijelovi stoga osjetljivi. Ako je tome tako, onda je proizvođač loše dizajnirao prozirnu ambalažnu plastiku u kutiji koja je vjerojatno kriva za ovo.
Kakva je situacija na vašim primjercima?
 

malimiha

Član foruma
...
Na mom su primjerku obje stepenice ispod vrata klimave pa me zanima kako je na drugim primjercima. Gorchi kaže da je plastika filigranska pa da su dijelovi stoga osjetljivi...
Lijep teretni vagon koji kaže gledaj i ne diraj. Pitam se gdje se odvija proizvodnja Exakt-train modela, da li je to u Kini?
 

milošjocif

Član foruma
Ja sam sa modelom vrlo zadovoljan,lepo vozi i dosta dobro se otvaraju vrata.Naručit ču i sledeči najavljeni model sa kučicom.Image00012_mala.jpg Tu stavljam sliku sa svim JŽ G vagonima različitih proizvođača,za usporedbu.Lepo se vidi,da su po visini vagoni s ravnim krovom i špicdahi jednake visine,a sa zaobljenim krovom opet jednake visine.LP Miloš
PS:fali vagon iz seta osteuropa-na žalost
 

malimiha

Član foruma
I meni je stigao primjerak od Gorchija, koji ga je izvrsno zapakirao tako da preživi poštanski tretman.
Na mom su primjerku obje stepenice ispod vrata klimave pa me zanima kako je na drugim primjercima. Gorchi kaže da je plastika filigranska pa da su dijelovi stoga osjetljivi. Ako je tome tako, onda je proizvođač loše dizajnirao prozirnu ambalažnu plastiku u kutiji koja je vjerojatno kriva za ovo.
Kakva je situacija na vašim primjercima?
Jesu klimave. Na mom primerku su čak malo pognute na unutra, što je verovatno posledica loše kutije. Treba biti oprezan.
View attachment 85141
Na Drehscheibe ide diskusija u vezi Exact-train vagona vrste Oppeln iz kojih su napravljeni Gdvg pa se sami uvijerite o Exaktnosti-tačnosti i kvaliteti izrade.
http://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?10,7610146,7610146
Čini mi se da za bilokoga iz teritorije EX YU i uz mjesečnu platu je 39€/kom potpuno previše.
 

Davor

Veteran foruma
Ja se trudim da shvatim čemu vodi ovaj obračun sa JŽ Oppelnom.
Koliko shvatam najveći problem je njegova cena od 39 e odnosno 35 eura u prednarudžbi.
Ako misliš da bi Roco pretvorio OBB vagon u JŽ i dao ga po istoj ceni onda stvarno imaš bujnu maštu.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
To se tebi samo čini a u stvari je tako, da od 50 komada vagona imam samo još dva za prodaju. I kako je Märklin napravio one Mimara vagone sa nebroj kompromisa pa če i Piko sa svojim, tako su bili dobro prodavani kako i ACME Mimara vagoni, koji su mnogo točniji. Tako je i sa tim vagona, iako su ~1mm previsoki u odnosu na Piko/Liliput/Roco ali pošto gore piše JŽ, dosta ljudi je pokupilo te vagone.
 

malimiha

Član foruma
Ja se trudim da shvatim čemu vodi ovaj obračun sa JŽ Oppelnom.
Koliko shvatam najveći problem je njegova cena od 39 e odnosno 35 eura u prednarudžbi.
Ako misliš da bi Roco pretvorio OBB vagon u JŽ i dao ga po istoj ceni onda stvarno imaš bujnu maštu.
Dobro si shvatil, problem je njegova cena od 39€ odnosno 35€ u prednarudžbi.
Imam ili nemam bujnu maštu, činjenice su sledeče:
Ta teretna kola su napravljena u Kini.
U poduzeću kojim sada radim, dosta sarađujemo sa kinezi, pa mi nije strano kolko takve stvari koštaju.
Izrađa alata za postolju, kućište, krov i sitne dijelove dođeju u Kini negde oko 20000€ pa do najviše 25000€. Svih teretnih kolic (DB, DRG, ÖBB...) će bit izrađenih više od 5000 kom. Pa da podijelimo sa najvišjom cijenom alata dođe 5€/kom. Za izradu jednog vagona, pa da je u seriji barem 1000 komada uzimaju kinezi sa svim radom, materijalima i logistiku negdije oko 5-6$/kom. Na ovu cijenu dodamo troškove alata pa dobijemo oko 11$/kom. Toliko košta instant poduzeće Exact-train jedna takva teretna kola. Oni jednostavno pretvore $ u € i dobaju maržu. Normalna marža je negdije oko 30% i dobimo 11€ x 1.3 = 14,3€. Sledeča mušterija je u ovom primjeru DTM koja stavi JŽ štampu (za seriju 100 kom i više staviju štampu kinezi) i doda maržu 14,3€ x 1,3 = 18,59€. To bi trebalo bit cijena za Pego modeli. Pa da i on doda svoju maržu 18,59 x 1.3 = 24.7€, onda se doda još porez 22% (Pego je u sloveniji) i dođe 29,48€ što je najviša možna cijena da još drži vodu:djed
 
Last edited:

1borna

Veteran foruma
Puno je i previše babica u tome lancu, kad bi se moglo kupovati direktno od Exact-a cijena bi bila u pola manja
(ili malo viša radi troškova štampanja)
 

malimiha

Član foruma
Puno je i previše babica u tome lancu, kad bi se moglo kupovati direktno od Exact-a cijena bi bila u pola manja
(ili malo viša radi troškova štampanja)
Tako je.
Pa da uzmemo u obzir recimo Märklin /Trix koji isto tako radi takva teretna kola u svojoj tvrtki u Gyüru dođu u maloprodaji od 25€ pa do 29€.
Pa da ne zaboravimo isto takva kolica radi i Piko i Roco
 

malimiha

Član foruma
To se tebi samo čini a u stvari je tako, da od 50 komada vagona imam samo još dva za prodaju. I kako je Märklin napravio one Mimara vagone sa nebroj kompromisa pa če i Piko sa svojim, tako su bili dobro prodavani kako i ACME Mimara vagoni, koji su mnogo točniji. Tako je i sa tim vagona, iako su ~1mm previsoki u odnosu na Piko/Liliput/Roco ali pošto gore piše JŽ, dosta ljudi je pokupilo te vagone.
Ja bih voleo, da ih prodaš više od 100 komada, Tako bi se možda koja tvrtka probudila da ih napravi u N, pa da je cijena životna nabavil bi koji komad :hihihi:
Piko novitet Mimmara će sigurno ići dobro u prodaju, jer se u to vrijeme voze po europskim zemljama, pa i Lippe cijena 29,69€/ kom. jeste prihvatljiva čak i ako ima nebroj kompromisa :D
 

Davor

Veteran foruma
Kad gospoda iz Roco/Flm, Piko, Me/Trixa izvole svoje postojeće modele dati napraviti u Yu i ex Yu modele rado ćemo i mi izvoleti kupiti ih.
 

malimiha

Član foruma
Kad gospoda iz Roco/Flm, Piko, Me/Trixa izvole svoje postojeće modele dati napraviti u Yu i ex Yu modele rado ćemo i mi izvoleti kupiti ih.
Pa Piko je več najavil jedan put JŽ teretna kola (tip Oppeln), možda će ga i u buduče. Pa možda će slijedit takođe Roco/Flm i Me/Trix, tko zna, sve je moguče jer imaju alat, treba im napravit samo matricu za štampu :cool_2:
Još nešto treba uzeti u obzir. Roco je napravil set-ove sa 8 teretnih kola izradena po NEM normama (imaju kinematiku) po cijeni 56€ http://www.modellbahnshop-lippe.com...co+4400-0-0-0-0-0-0-de-p/produktsucheneu.html istu cijenu imao je i Moko u Sloveniji. To znači cijenu 56€ podelimo sa 8 kola i dobijemo 7€/komad. U toj cijeni (7€/kom) je ukučeno sve: alati, izrada, zarada, materijali, logistika, dizajni, provizije i porez.
U kratkom, za Exactova kolica više od 30€/kom, pa makar da ima JŽ štampu je za mene krađa.
Pa dobro,:djed kome se zabiju rogovi.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Malimiha, nije sve tako jednostavno i cijene su dosta više i to svake godine pomalo poskupljuju. Na žalost. Razlike u cijeni vagona između PeGo modela i DTM nema. Vjerojatno si išao na sajam u Nürnbergu pa pošto izgledaš takav poznavać situacije jako me čudi da nisi razgovarao sa ET i se dogovarao za taj vagon. I ako bi razgovarao sa njima onda bi čuo da bi ti oni sami rekli da očekuju konačnu cijenu vagona od min 32 EUR od prodavaoca.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh