JŽ i exJŽ šinska auta Volga M21 i M24

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
starky kaže:
Evo još dvije fotografije prerade automobila na šine, i to na uskotračnoj pruzi u Dubrovniku negdje između 1965. i 1970. godine...

Danas je zgrada desno iza auta i kompozicije sa Đuranom autobusni kolodvor, i iza nje se danas vežu kruzeri....
Izvinjavam se za off topic ali na ovoj sliki se dobro vidi taj "Đuran" i liči sasvim na JŽ 642. Što me zbunjava je da koliko znam Dubrovnik nije imao normalnu prugu nego uskotračnu pa se pitam, jel to zaista JŽ 642 ili je možda ona uskotračna lokica koja liči na nju ili to uopšte nije slikano u Dubrovniku u nekoj drugoj luci?
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Supporter 2024
Evo stigla i meni :)
 

Attachments

  • IMG_1524a.JPG
    IMG_1524a.JPG
    56.5 KB · Pregleda: 176

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Supporter 2024
Nije nista s felgom, nego se malo boja "razlila", ali posto je to toliko sitno, u stvarnosti se ni ne kuzi osim ako ne nabijes nos na to :)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Jest, vozi po pruzi ako ga neko ili nesto gura posto nema ugradjeni motor. :)

Inace model se malcice razlikuje od originala: zmigavci ne postoje, ili je bar Herpa "zaboravila" da ih ojaca sa bojom da bi se oni jasnije videli.
Model ima je retrovizor na vozaceva vrata dok taj isti na originalu ne postoji. Nedostaje i okretni trap.
Meni ovi nedostaci/razlike uopste ne smetaju, u osnovi je to ta Volga! :palac_gore:
IMG_5103.jpg DSC08398.JPG DSC08400.JPG DSC08399.JPG DSC08401.JPG
 

fan train

Novi član
Mon kaže:
Jest. Mislim da je HZ nasledio i jednu Volgu M24 od JZ mada nisam siguran da je to ta ista.
Evo je na ovoj fotografiji izvesnog Gerarda, slikana je u Vinkovcima 1977 god.
bila je jedna volga stacionirana u Kninu 1990 godine
 

Mon

 
Osoblje foruma
Dosao sam na ideju da ce model ove Volge pasati super kod mene ukoliko se motorizuje i digitalizuje.

Dali neko zna nekog koji je strucan i proveren u motorizovanju/digitaliziranju auta u 1:87?
I koliko bi to kostalo da se ovaj Herpin model preuredi?

umb9.jpg
 

KAPO

Poznati forumaš
Stigla mi je Volgica! :D
P1010009.jpg


P1010014.jpg


P1010016.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Nudile su je takoreci sve hobby-prodavnice kao i eBay odakle sam je ja (na pr.) nabavio.

Ukoliko si zainteresovan potrazi: HERPA 024433. ;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh