JŽ i exJŽ šinska auta Volga M21 i M24

Mon

 
Osoblje foruma
Evo lepog iznenadjenja, bar sto se mene tice! :)

Evo sta pise u najavi za model:
"An eye-catcher par excellence is the old Wolga M 21 which was operated as rail vehicle at the Yugoslavian state railroad. The interest grouping Verkehrsgeschichte mittleres Werratal e.V. from Bad Nauheim discovered this vehicle in 1996 in Skopje. Retired by the Yugoslavian state railroad, it was abandoned, transported to Germany and completely restored. The model will feature fine red rail wheels with plastic wheel flanges but will not be powered by electricity."

Ili, otprilike na nasem: ...stara Volga JZ-a... bila otkrivena u Skoplju i odvucena u Njemacku gde je kompletno restavrirana... model ima plasticne tockove i je bez pogona.

Herpa 024433 Wolga M21
024433.jpg

Evo originalnog auta:
JZ Volga Serbia-Macedonia 1985.jpg
Photo: Google
.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Jest. Mislim da je HZ nasledio i jednu Volgu M24 od JZ mada nisam siguran da je to ta ista.
Evo je na ovoj fotografiji izvesnog Gerarda, slikana je u Vinkovcima 1977 god:
JZ Volga Vinkovci 1977.jpg
 

gagy222

Aktivan član
mislim da Novi Sad ili negde iz okoline ima istu ovu kao sa zadnje slike ali karavan, pre neki dan sam je video a mislio sam da je odavno dusu ispustila.
 

NClight

Hybernated
HŽ ima nekoliko Volgi, jedna je od njih u HŽM-u (muzeju) u Zagrebu u voznom stanju (crna, koliko se sjećam).
Zaljubljenici u JŽ/HŽ je moraju nabaviti :plaza:
Odlično! :palci_gore:
 

keko

Poznati forumaš
Evo je i u Osijeku

volga.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Interesantno je sto se uglavnom Volga (pored jednog Chevroleta) pojavljuje kao inspekcijski auto.
Jel zna neko zasto bas Volga?
 

wiggum

Veteran foruma
Pretpostavljam jer su ruske i onda je jugoslavija od njih kupila/dobila pošto uvijek od "svojih" rado nekaj kupiš i pomogneš.
 

starky

Član foruma
Supporter 2022
Evo još dvije fotografije prerade automobila na šine, i to na uskotračnoj pruzi u Dubrovniku negdje između 1965. i 1970. godine...



Danas je zgrada desno iza auta i kompozicije sa Đuranom autobusni kolodvor, i iza nje se danas vežu kruzeri....
 

Attachments

  • moskvic2hb7.jpg
    moskvic2hb7.jpg
    36.8 KB · Pregleda: 180
  • NSU1000C762mmUnimogkrug.jpg
    NSU1000C762mmUnimogkrug.jpg
    47.4 KB · Pregleda: 181

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Valjda nismo istog meni je prijateljica izlicitirala isti i sad čekanje!
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ovaj kojeg sam ovde postavio je drugi auto; onaj prvi sam kupio i treba da mi ovih dana pristigne.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh