JŽ Lokomotive u N

SHUCA

Poznati forumaš
Ovo sto ti radis nije uredu nije humano,i

Kako se bese zvao onaj znameniti markiz .?? De odmah- tako nesto:hmmm: ???
Sto bi rekao NCL- "Drzte gace .."
IMG_3406.jpgIMG_3395.jpg
JZ 441, sa krovom kakav treba biti-izdignut i rebrast kod masinskog dela...
Pored nje stoji preradjena Fleischmann ASEA u 441... Razlika u vizuri je vise no uocljiva.
Sada, , sa izdignutim krovom, i sa rebrima po krovu. izgleda bucmasta, kako je je dozivljavamo u prirodi..
Krovna rebra sam uradio od stakloplastike 0,5 mm..
IMG_3409.jpg
Pzdrav od markiza D' odmah..:hahahaha::vrag:
 

GP 18

Aktivan član
Ja se izvinjavam Gredalj mi je bio daleko, MIN Niš nije mogao da prihvati posao i onda je na tenderu kao jedini ponuđač posao dobio vrhunski majstor svetskog glasa Shuca i napravio ovo na slikama za mene. Ima samo jedan problem kaze isporuka ide samo uz cevape ladno vino i docek dostojan Tita.
IMG-de9e34196db9b9597eba2f704c0ed4a1-V.jpg
 

zeleznicki sin

Novi član
Namnozile se ove TENT lokomotive , bas me interesuje oce li neko na maketi napraviti pravu Termoelektranu sa ogromnim dimnjakom i tonama uglja, bilo bi super pa jos i da dimi...
 

1borna

Veteran foruma
Pod hitno moraš proširiti maketu, pruga ti je ovako preopterećena!
Za početak bi možda bilo dovoljno napraviti jedan veći izdvojeni depo za lokomotive?
 

zeleznicki sin

Novi član
HAHAHA sad vidim i sam prema ruci na pultu a i prema kvacilima , mada je dosta los snimak, verovatno mobilni.Znaci da ipak mora da siri.Nek mu je sa srecom, tolike lokomotive stvarno traze prostor da se razjure...
 

SHUCA

Poznati forumaš
HAHAHA sad vidim i sam prema ruci na pultu a i prema kvacilima , mada je dosta los snimak, verovatno mobilni.
Ah ta dioptrija..:hihihi::dada:....

Ali ima nesto drugo...

Pre koju godinu sam dobio od kolege JULE-ta, odlivak Jenbaha JZ 732, kojeg sam ofarbao i pripremio za neki vid motorizacije... http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?f=35&t=7394
Nabavio sam mikro motor da ga vertikalno postavim u kabinu i pokrenem trecu osovinu..
I tako se razmisljam vec 2- 3 godine, dok mi pre koji dan nije dopao isti model JZ lok ...

Varijanta pokojnog Zeljka Sestrica..:palci_gore:

Motorni pogon firme ???? Lici mi na SB..:hmmm:
Raspored osovina se ne gadja 100 posto , ali ovo je vrhunac moguceg na tako malom prostoru !!

Evo su obe,
levo moja bez motora i desno Zeljkova motorizovana mada je moram nanovo farbati i urediti
prijem struje sa tockova, pa finisirati....:dada:
IMG_3442.jpg
Unutrasnjost Zeljkove varijante..:aplauz:..Moram je jos malo otezati jer lako gubi kontakt na sinama.
IMG_3444.jpg
Transmisija ....
IMG_3445.jpg
Posebno se zahvaljujem kolegi koji je omogucio da dodjem do primerka N modela JZ 732, pok. Zeljka..
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Sad ubaci dekoder i prebaci se na DCC.
kad postoje dekoderi za Z sistem s LED rasvjetom onda je samo malomuke potrebno da se ubaci dekoder u tvoju loksu.
Odlicni radovi i vidi se veliki trud :))))))
 

SHUCA

Poznati forumaš
Moja prvobitna ideja motorizacije bese nalik resenju iz nama dobro poznate lokomotivice
Baldwin HO-e, od Mehaotehnike.
Veliko vratilo sa tri puza iznad svake ose, vezano na osu motora.
Tu sam imao i varijaciju vertikalnog motora pa na krunasti zubnik na vratilu.
Mada, kako vreme ide , verovatnije je i najlakse ovaj i slicne modele POTISKIVATI motornim vagonom..
IMG_3444.jpg
Sestricevo resenje je tehnicki OK, ali osim nesklada pozicija osa i imitacije frema, nosi i potencijalni
problem u buducoj eksploataciji.
Zeljko je radi visine motora (a tanjeg nije nasao) , morao tanjiti i haubu...
Otanjio ju je na 0,5 mm, no to bi se prvim grejanjem pri radu motora, iskrivilo !! Tako otanjen ressin je
vrlo osetljiv na temperatute.. Tek debljine zidova iznad 1mm mogu podneti toplotu motora na duze.
Zeljkovo resenje necu dirati, samo cu doterati neke detalje..
Ako mi bude do voznji , primenicu OVO resenje.. Vagon -potiskivac i 732 bez pogona..,,:cool1:
IMG_3440.jpg
@Kameni, hvala na predlogu oko digitalizacije, ali je to izvan moje jurisdikcije :hihihi:,.....
Pravo budi-poznajuci sebe NECU i to, jer bih potom mozda zavrsio na Vrapcu:hahahaha:...
I ovako u analogu manijacim, samo mi jos DCC treba, pa da potpuno fijuknem...:prd:
 

polval

Član foruma
Ima li mogucnosti na 732 ugraditi neki lim koji bi stitio karoseriju od pregrevanja onaj tanak od konzerve na primer. Ako je velik kao ceo dugacak nos onda bi se toplota ramnomernije sirila. Samo ideja.
 
  • Like
Reactions: Mon

GP 18

Aktivan član
I dvojezicni natpis kad legne na bok kao sto su bile u Kosovom polju. Ja hocu jednu ako moze da se naruci.
 

Surovi

Član foruma
:palci_gore:
Znam da će sad ispast da cjepidlačim i da...nešto... :D al moram...
Čini mi se da bi bilo zgodno udubine koje se vide obojai tako da izgledaju kao da je ostrugano/oguljeno, odnosno, "postarao" bih lokomotivu.

A sad pitanje, radi li tko custom lokomotive?
Ne zanima me neki određeni model nego steampunk.
 

chachak

Član foruma
Neverovatno kako se u ovom uvećanju vidi svaka brazda, kao pod mikroskopom..
Model uživo izgleda mnogo bolje, mnogi nedostaci se skoro ne primećuju..
Mada još nije sve gotovo (nedostaju odbojnici i kuplunzi), zadovoljan sam...
Sviđa mi se ideja da se postari, onda bi sve izgledalo kao namera...:palci_gore:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh