JŽ Piko vagoni H0

Mon

 
Osoblje foruma
JŽ Piko 56445110



2-Achsiger gedeckter Güterwagen mit Flachdach, Bauart Gv,
eingestellt bei der Jugoslawischen Bahn (JZ), Epoche III

Artikelnummer: 5/6445/110

Modellbeschreibung:

Farbgebung: braun, graues Dach
Zustand: neuwertig
LüP: 103mm
OVP: ja
DDR-Produktion

!BwMcHmQ!Wk~$(KGrHqYOKi4EwSek9hq6BMH3,TcZ4w~~_12.jpg
 
Last edited by a moderator:

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
JŽ piko vagon

jzpik.png

pozz
kasti

robertl kaže:
Koji je to broj artikla od Pika i od kada otprilike?

kasti kaže:
Ovako,
ovaj tip vagona je bio izradjen oko 1960. S tim da je bio druge boje, podvozje bilo je bilo fiksirano vijcima. Iz kataloga koje imam je to bio broj 5/123-11. Tačno ne znam kada so počeli raditi drugi put isti vagon sa istim brojem ali nekako oko 1978 možda gore dole 2 godine. Vagon je tamnije boje, isti broj vagona samo su natpise stavili mako previsoko. I vagonska karoserija je ljepljena na postolje. Onu prvu seriju je zbilja teško dobiti (osobno sam uspijo u 5 godina dobiti 3 s tim da je tek jedan 100% sa original kutijom ali rariteta zaista. Jer kataloga iza 1970 od Pika nemam ti ne nogu reči koji je broj jer na kutiji u kojoj ga imam piše 5/6445/110 ali kao šo rekoh ne mogu proveriti u katalogu.
Tako da vagon ima od prilike 30-35 godina očuvan ko nov isto i kutija.
pozz
kasti
 

NClight

Hybernated
Mon, ti ih imaš sve i to u nekoliko serija, zar ne?
Ajde poslikaj ih i napiši nešto o njima, kao glavnu temu za te vagone... pomoći će svima ;)

Poziv vrijedi za sve koji imaju ove modele ili žele nešto o njima znati... da ih malko rasvjetlimo i vratimo iz tame zaborava >:)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Nemam bas sve, mislim da postoje jos 2 koja mi nedostaju ali nemogu da nadjem info o njima.
NClight, zar nece biti dupliranje ako ih ponovo stavim na forum? :??:
 

NClight

Hybernated
Nema dupliranja, ovo je tema samo o njima... recimo kao priprema za popis svih "domaćih" modela u velikim serijama ;)
Ufotkaj sa svih strana, napiši detalje konstrukcije, opiši ih... ma, ko' recenzija, da se ima za čitati >:)
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Samo prilažem dvije fotke isti vagona /tip i broj / razlika je u godini izrade i boji nekoliko detajla in pričvrščivanju kučista na podvozje. Leplenje kod novih, vijci kod starih.Izmedju njih je oko 10-15 godina.
Možda fotke nisu baš naj ali to može moj fotkić. Mogu jedino da kažem, da je prvu verziju težko dobiti barem po mom iskustvu.
dsc05239.jpg

dsc05241.jpg

pozz
kasti


Samo JŽ su prave željeznice - moje mišljenje
 

NClight

Hybernated
kasti, hvala na informaciji i slikama :naklon:
Dali je razlika i u kotačima/točkovima/kolesima (plastični - metalni)?
Koliko vidim, noviji model ima držače za signalne lampe na krajevima/rubovima (ili mi se čini)?
Kako izgledaju čela vagona i doljnja strana?
Dali ima razlike u težini i kako voze?

P.S. fotke su dobre, ne brini ;)
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Ovako,
prva slika je slika novijeg koji NEMA držača za lampe i original kotači bili so onako kao alu
druga slika pokazuje staru verziju koja je imala plastične kotače.
š to se tiče podvozja sve je isto samo kod starog su ispod osovina vijci za pričvrščivanje kučišta a kod novog upotrebili su ljepilo.
Meni je bistvena razlika boja i pozicija natpisa u tom pogledu stari modela je u prednosti. Što se tiče kuplungi kod obojice su isti. Dokopao sam se do trojice vagona ali je ta daleko daleko u najboljem stanju kao i original kutija. Za oko 40-45 godina izgleda super. Tako da su Istočni Njemci pravili super modela ne samo Zapadnjaki. Ali kao što rekoh dobiti ga to je uspijeh.
pozz
kasti
 

Mon

 
Osoblje foruma
Pozdrav kasti, fotografije su odlicne!
Mislim da je vagon kojem su oznake nastampane gore daleko vise zastupljen i moze lako da se nadje.
A onaj drugi kojem je natpis u donjem delu je neverojatno redak i tesko ga je naci.

NClight, ja nemam toliko podataka o vagonima kao kasti (god proizvodnje na pr.) ali mogu da ih uslikam "sa svih strana" :)
 

NClight

Hybernated
@ Branko
Hvala puno! Ovakav pregled modela i mi želimo napraviti... link je odličan! :palci_gore:

@ Mon
Može, može... samo poslikaj...sve dobro dođe ;)

@ Kasti

Da provjerimo:
1. Dvije serije vagona sa izmjenama.
2. Prva serija je starija,točnija i teže se nalazi - vagoni spajani vijcima, točnija pozicija natpisa
3. Druga serija lakše se nalazi - vagoni spajani ljepljenjem, razlike u konstrukciji čela vagona i visoko postavljen natpis
 

NClight

Hybernated
Je, znam MON... ali mi bi SVOJU, malko drugačije koncipiranu, sa više podataka o modelima, dobavljivosti, upotrebljivosti itd... ;)
 

damir661

Veteran foruma
Sta si jos toga dodao Damire?

Ovde smo zapoceli temu o Pikovim JZ modelima,
mogao bi neku fotografiju da postavis da vidimo sta si uradio.

Nabavio sam bio jedan isti ovakav samo PKP, pa sam mu poskidao detalje (rukohvate i držače za lampe), a takodje sam i iskoristio celo podvozje.
Na JŽ kaputažu sam stavi podvozje od ovog PKP (koje je bilo kompletno), pa sam nalepio ove ostale detalje koji su falili. LOKTITE je odličan za ovakve stvari, zalepio je ove držače za lampe koji su jedan 1mm bez problema.

Sada ovako izgleda
IMG_3193.jpg

IMG_3197.jpg


Malo u društvu
IMG_3194.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Leplenje je odlicno ispalo. :palac_gore:
Moracu i ja nesto da uradim, imam par sa polomljenim detaljima. :S:
 

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Evo da pomognem malo, oko mog najomiljenijeg vagona, ako mogu:
Nasao sam katalog iz 1961 i iz 1970 . Nazalost ovaj 1961 nisam uspeo da skinem, ali zato evo da vam pokazem ovaj iz 1970.
Kao sto vidite imali su u proizvodnji OBA modela istovremeno, s tim sto su oni iz 61 nosili oznake ME 127-11 (poluokrugli krov : tonnendach guterwagen) i ME 123-11 (ravni krov : flachdach guterwagen ). Oznake iz 70-ih imate ispod slika.
Zao mi je samo sto nisam uspeo da nadjem katalog sa slikom rebrastog krova .
Do daljeg, puno pozdrava i nastavice se ........ :palac_gore:
Hmmmm, ne dami da zakacim tif i bitmap, ajd dok ne nadjem konverter evo oznaka vagona iz 1970:
5-6446-010 (poluokrugli) i 5-6445-010 (ravni krov).
Pozzzzz
Da ne bude zabune, na slikama koje cu valjda uspeti da zakacim :??: su zadnji brojevi 010 kod oba modela,
a u spisku sa svim ostalim modelima stoji 110 pa sad ....
 

Mon

 
Osoblje foruma
Odlicne informacije Dumus, bas nam te trebaju i bice odlicne ukoliko ih postiras!
:palac_gore:
 

NClight

Hybernated
IrfanView je odličan mali program za obradu slike ;)
Postiraj kao JPG, 1024x768, kvaliteta 80-86 (medium quality) (TIFF je prevelik i pretežak, a ni BMP nije ništa manji... a prostora na serveru je sve manje... i manje... >:p> )
 

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
NClight kaže:
piccolo kaže:
Oli to admini nas pripremaju na kraj foruma :cry: :cry:
Ne.

@ Dumus:
Ima li koja obećana fotkica? ;)

Uf dok sam se snaso i naso ovaj tvoj irfanV.
Nego da ne duljim.... :ljubav :ljubav :
70 PIKO 5-6445-010.jpg 70 PIKO 5-6446-010 jpeg.jpg




Pozzzzzzzzzz, od da jurim negde sliku sa rebrastim krovom.

P.S. Sad sam video da je 010 ustvari oznaka za DR , a za nas JZ je 110. Sorry.
 

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
A evo i slika mojih ljubimaca :ljubav :ljubav :ljubav :
Ravni krov.jpg
mislim da je ovaj malo redji za naci :
Rebrasti krov.jpg
Pozzzzzz
P.S. Ako neko ima visak od 1 kom. sa poluokruglim krovom mozemo da se menjamo za
onaj sa ravnim krovom (imam ih 2 - nisu na prodaju)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh