JŽ/SŽ 342 - model i prototip

Mon

 
Osoblje foruma
Na prošlogodišnjem sajmu u Nurnbergu prvi je put najavljen model ove lokomotive:
ACME A 60241 Locomotiva elettrica SZ 342 in livrea giallo-verde, 2010

Model nije u 2010. stigao na police, ali je na nurnberškom Messeu u 2011. ACME prikazao ovo:






A evo i "moderne" SZ342:
 

Attachments

  • DSC_1295.jpg
    DSC_1295.jpg
    137 KB · Pregleda: 703
  • DSC_1296.jpg
    DSC_1296.jpg
    155.8 KB · Pregleda: 705
  • DSC_1297.jpg
    DSC_1297.jpg
    163.6 KB · Pregleda: 699
  • DSC_1298.jpg
    DSC_1298.jpg
    160.2 KB · Pregleda: 704
  • SZ-342-025.jpg
    SZ-342-025.jpg
    105.9 KB · Pregleda: 699

damir661

Veteran foruma
Nadam se da ce sledece godine posle SZ i ovih privatnih verzija bili i JZ verzija u svojom originalnom izdanju. :molitva
 

nik

Veteran foruma
damir661 kaže:
Nadam se da ce sledece godine posle SZ i ovih privatnih verzija bili i JZ verzija u svojom originalnom izdanju. :molitva

Mislim da ćeš se na to još malo načekati jer je za očekivati da se prvo pojavi verzija kasnih 80-ih kada je lokomotiva već bila modificirana (kao SŽ odnosno ovaj model).
 

damir661

Veteran foruma
nik kaže:
damir661 kaže:
Nadam se da ce sledece godine posle SZ i ovih privatnih verzija bili i JZ verzija u svojom originalnom izdanju. :molitva

Mislim da ćeš se na to još malo načekati jer je za očekivati da se prvo pojavi verzija kasnih 80-ih kada je lokomotiva već bila modificirana (kao SŽ odnosno ovaj model).

Mislis da ce biti sa polumakazastim pantografom i sa JZ logom "televizorom", sto se mene tice moze i ta verzija, iako prizeljkujem vise ovu original, bitno da je JZ :andjel:
 

nik

Veteran foruma
damir661 kaže:
Mislis da ce biti sa polumakazastim pantografom i sa JZ logom "televizorom", sto se mene tice moze i ta verzija, iako prizeljkujem vise ovu original, bitno da je JZ :andjel:

Upravo to a takva verzija idealno paše i uz ACME 'Jugoslavia express' koji je iz kasnih 80-ih...
 

Železničar

Poznati forumaš
Bojim se da nece biti JZ vec SZ sudeci po klima uredjajima koji se vide na krovu, toga na JZ-u jos nije bilo ako se ne varam.
No svejedno model izgleda fenomenalno i ne sumnjam u njegov kvalitet, a opet drago mi je da je nesto sa nasih prostora.
 

damir661

Veteran foruma
Bora Somborac kaže:
Bojim se da nece biti JZ vec SZ sudeci po klima uredjajima koji se vide na krovu, toga na JZ-u jos nije bilo ako se ne varam.
No svejedno model izgleda fenomenalno i ne sumnjam u njegov kvalitet, a opet drago mi je da je nesto sa nasih prostora.

Pa bice kao SZ prvo, i kao neke privatne firme iz Italije, JZ nije jos najavljena, ali ko zna mozda seldece godine.

Upravo to a takva verzija idealno paše i uz ACME 'Jugoslavia express' koji je iz kasnih 80-ih...

Bilo je tu raznih kombinacija (grba, pantografa) neke su na samom kraju JZ dobile i reflektor i klimu na krovu, a bilo je i onih koje su ostale u izvornoj verziji.
 

Mon

 
Osoblje foruma
damir661 kaže:
...sa polumakazastim pantografom i sa JZ logom "televizorom", sto se mene tice moze i ta verzija, iako prizeljkujem vise ovu original, bitno da je JZ :andjel:
:naklon:

A sto se klima-kutije na krovu tice posaljite vi loksu kod mene, skidam ja nju besplatno! :masakr: >:)
 

tram

Novi član

lokomotiva

Član foruma
from my collection model ho ho slovenian railways class 342

:ples2:
hallo my name is lokomotiva and i help my father tram in this hobby,i don't speak croatian language.... i hope that is not a problem for you that i help sometime my daddy................
the model class sz 342 .....i thank that you halp me the friend adriano and the firm euromodell......
Very common universal eletric locos called ''moped'' with motors similar to class 362-8 to remain in service in the new livery red......
http://imageshack.us/clip/my-videos/703/6xl.mp4/
my and father hompege link with many others models and train
http://trainpagesofluca.net/
bye bye lokomotiva............
 

Attachments

  • M2.jpg
    M2.jpg
    128.1 KB · Pregleda: 260
  • M1.jpg
    M1.jpg
    143.2 KB · Pregleda: 259
  • M3.jpg
    M3.jpg
    147.3 KB · Pregleda: 257

wiggum

Veteran foruma
Hello and welcome to malezeljeznice.net! :palci_gore:

Please write about your HŽ, SŽ and JŽ models in "Domaći modeli" ("exYU models") forum. Don't open new topics if one for that model already exists. ;)
 

wiggum

Veteran foruma
Mon kaže:
Na prošlogodišnjem sajmu u Nurnbergu prvi je put najavljen model ove lokomotive:
ACME A 60241 Locomotiva elettrica SZ 342 in livrea giallo-verde, 2010

Model nije u 2010. stigao na police, ali je na nurnberškom Messeu u 2011. ACME prikazao ovo:
....

Još jedna godina prošla, a model je opet samo u katalogu:

 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh