JDZ/JZ 62 (Alexandar models)

sdz362

Novi član
Evo malo i od mene JZ modela, posle trazenja adekvatne lokomotive odlucio sam se za USA TC model "nase" 62 serije od Alexander modela. Cena 145 funti + postarina 3 GB. Loksa je dosla u kutiji u delovima i bez nekih delova koje sam ocekivao (lampe i kuke) ali posto ovakvih proizvodjaca nema bas previse, nisam se preterano bunio. Uputstvo je obimno i nekompletno (sto bi rekao moj kum S. Jovanovic koji ju je sastavio) ali uz malo dopisivanja i zdravog razuma loksa je sklopljena i trenutno izgleda ovako. Da bi bila zavrsena, morace jos jednom u Beograd (tako da ce imati 3600km doduse avionom), da joj se dodaju lampe (BEMO) i natpisi (moj drug Zlaja ako stigne). Posle toga mozda jos dogradnja tendera za ugalj da lici malo vise na nase lokomotive i to bi bilo to. (Da Vas ne zbuni farba slikana je kada je stigla u Birmingham i nije oprana od prasine) :citaj: .
 

Attachments

  • 61-1.jpg
    61-1.jpg
    98.5 KB · Pregleda: 264
  • 62-2.jpg
    62-2.jpg
    92.7 KB · Pregleda: 263
  • 62-3.jpg
    62-3.jpg
    103 KB · Pregleda: 263
  • 62-4.jpg
    62-4.jpg
    120.4 KB · Pregleda: 262
  • 62-5.jpg
    62-5.jpg
    115 KB · Pregleda: 262

matija

Član foruma
Lep posao svaka čast, :palci_gore: ali čini mi se da je za mnogo manje para mogao da se dobije (za moj pojam ) lepša loksa, na primer:
 

Attachments

  • 224.jpg
    224.jpg
    175.8 KB · Pregleda: 235
  • 222.jpg
    222.jpg
    167.2 KB · Pregleda: 230
  • 225.jpg
    225.jpg
    172.9 KB · Pregleda: 229

Damir

 
Osoblje foruma
Torrente to su jetkovani modeli od gosp. Velimira Crhe! <a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=18&t=2977" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=18&t=2977</a>
62-jka je njegov uradak koji je velikodušno poklonio DPŽ " Štacion " iz Rijeke :ples2:
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Sdz, jel imaš moguće kakvu fotku od tog kita dok je još bio dijelovima? Koliko se sjećam kotao bi morao da bude liven u jednom kosu, zar ne? Kako je riješena elektrika?
 

sdz362

Novi član
Nazalost nemam jer sam lokomotivu u delovima dao kumu na sastavljanje. Sto se tice elektronike nje nema - standardno struju prima preko izolovanih tockova na jednoj strani a drugi pol ide ma masu lokomotive. Ima mogucnost ugradnje dva tipa motora, mi smo ugradili motor koji je dosao u kitu, svetla nema, a sem frema kaputaza je livena - kotao iz jednog dela. Loksa je teska jedno 250grama. U kuhinji je uradjena upravljacnica i uopste uzevsi dobar model, sa dodatcima bice jos bolji. :palci_gore: :palci_gore: :ples
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
G. Crha i SDZ, hvala na odgovorima.
Evo da objasnim zašto pitam. Kao prvo htio sam nabaviti tu lokomotivu ali sam se najzad odlućio da napravim lokicu sa pločicama g. Crhe jer mi tako daje malo više slobode.
Pošto je (bilo) nekoliko problema sa oduzimanjem elektrike iz tračnica kod 06 pitam, kako su to rješili kod Alexandar models. Ima više varianti, jedna je varianta g. Crhe, t.j. jedna strana ima izolovane točkove, druga nema pa se tako sa jedan pol oduzima preko točkova sa specialnim "pick-up-ova" a drugi preko same šasije. No to rešenje je prema ESU LokSound dekoderu problematično za dekoder i za 06 sam se odlučio oduzimat tok preko točkova na obe strane. Ali problem je postavljanja tih pickupova da se ujedno točkovi ne koće... Tako samo razmatram ideje :)
 

crhav

Aktivan član
gorchi kaže:
Ali problem je postavljanja tih pickupova da se ujedno točkovi ne koće... Tako samo razmatram ideje

pa mislim da sa A.gibson pick-ups mozes to dobro rijesiti! Tako sam ja uradio na mojoj! Pogledaj sliku!



Uploaded with ImageShack.us
Velimir
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Slažem se g. Crha, da nisu slabi samo pločice imaju jednu manu :) A to je, da ako se neko odlući staviti pickupove za obe strane kotača, onda ne smiju biti na istoj poziciji nego na nekom pristojnom rastojanju :)
Ali ono kaj je važno je da ako su pickupovi na pogonskim kotačima, to je dosta dobro a ako se stave u tender (jedno moje rešenje), onda se može ubrzo zakočiti kotaće pa je tender zaista vučen a ne vožen za lokomotivom :D
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh