Jenbach JZ 731/732 (SZ,HZ,MZ...)

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Zdravo
jesi pogledao ovdje: http://vlaki.info/forum/viewtopic.php?f=2&t=113 Imaš nekoliko skica koje može pomoći. I evo još jednu koja se nadje na HŽu:
JZ 732-DHL-400_skica.png
Skenirano iz knjige o jugoslovenskim proizvođaćima željeznice (ne sjećam se tačno naslova, napisao sam ga kad smo razgovarali o Goša Y vagonima)

Sini, jesi mjerio lokicu ili si do mera došao preko skice? I btw, ugradio si puno SMD-ica i svaka Ti čast, to je ozbiljan rad! Oko težine, jesi dodao jošp koji uteg iz željeza ili čak olova?
 

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
prije nekog vremena sam uz pomoć sinijevog nacrta, slika i svega ostalog što mi je pokazao, počeo s izradom Jenbacha.
nažalost hrpa obveza me spriječila da ga završim, ali sada imam vremena i pokušat ću ga završiti.
evo dve slike u prilogu
IMG_20150317_173831.jpg

IMG_20150317_173852.jpg
 

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
dobro veliš borna :)
jel mi netko može preporučiti turpiju koju da uzmem, upravo sam djevojci uništio jednu, ali nisam ništa postigao jer je bila očito prefina ::)
nadam se da mi glava neće pasti
 

1borna

Veteran foruma
Turpiju za stiren misliš? Prilika ti je da kupiš set nekoliko raznih turpija srednje veličine i srednje grubosti. Već duže vremena u nas
imade jeftinih Kineza koji nisu baš za neke tvrđe metale ali plastiku će dobro podnesti!
Možeš koristiti i brusne papire grubosti 80, 120 i 160 koji se mogu kupiti u manjim formatima pa se omotaju oko letvice ili drže na
ravnoj podlozi.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Idi na kakvu berzu u Graz, Veronu i slično te ih kupi za 5-10 EUR. Plus komplet svrdla od 0,3mm do 1,0 mm u koraku po 0,05mm.
 

1borna

Veteran foruma
Potrošiti na put cijeli dan i najmanje 50 E te još dosta više za razne modele radi nekoliko turpijica se zaista ne isplati!
/U Zagrebu ih imade na stotinjak mjesta svih vrsta i cijena/
 

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
kupio u chipoteci za 53 kn. 6 turpija, sasvim su ok, ali bio sam malo pregrub, pa sam otkinuo jednu stranicu kabine, sada ću to morati ponovno ljepiti :(
 

1borna

Veteran foruma
Je, i turpijanje se treba naučiti, toga u školama odavno nema (nažalost)!
U moje pradavno doba škola učili smo piliti sa lukom i pilicom, turpijati metal i lemiti, popravljati neke jednostavnije kućne stvari....
nadogradnja tome jesu bili klubovi "Narodne tehnike" gdje su se djeca mogla baviti avio-modelarstvom, izradom čamaca i raznih
maketa, radio-amaterizmom itd....
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Jeste sigurni da je u Rijeci slikana 732-121? Prema konturama brojeva ja bih prije rekao 732-174...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh