JZ 361 / FS E626

nik

Veteran foruma
Godine samostalnosti su već uradile svoje...
Pa to je u stvari točno napisano, iako nehotice. Tada su već JDŽ bile razdijeljene na (Z)JŽ odnosno ŽTP/ŽTO. U stvari su to bile slovenske (u smislu vlasništva) državne željeznice (države Jugoslavije), bez obzira što formalno više nisu bile 'državne' ali su predstavljale državu prema inozemstvu.
 

nik

Veteran foruma
Micro-Feinmechanik je za sada jedini koji je proizveo eksaktne modele JŽ specifičnih varijanti.

I još originalna JŽ E 61-005, kasnija JŽ 361-002:

View attachment 53335
Drugi vagon na slici je NS AB vagon tipa Plan K kojeg radi EloTrack u setu 10049.
NSPlanKrijtuigTpIIIUitvoering19581966Set2rijtuigen_b2.jpg

http://www.modelleisenbahn-nettetal...Tp-III-Uitvoering-1958-1966-Set-2-rijtuigen_2
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Pa to je u stvari točno napisano, iako nehotice. Tada su već JDŽ bile razdijeljene na (Z)JŽ odnosno ŽTP/ŽTO. U stvari su to bile slovenske (u smislu vlasništva) državne željeznice (države Jugoslavije), bez obzira što formalno više nisu bile 'državne' ali su predstavljale državu prema inozemstvu.

Mislio sam na to da su u prvom razdoblju nakon osamostaljenja (1992) mnogi stranci Sloveniju uglavnom i dalje smatrali dijelom Jugoslavije (i tako pisali), a da se sada, nakon toliko godina samostalnosti, polako ide u drugu krajnost i da se postupno zaboravlja da je ona nekad bila dio Jugoslavije (...Bauzustand 1957, der Slowenischen Staatsbahnen...).
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Jel bi treči mogao biti jedan od onih madžarskih vagona 2 razreda? Oni su imali bijele rukohvate te tako postavljena ulazna vrata.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Jel bi treči mogao biti jedan od onih madžarskih vagona 2 razreda? Oni su imali bijele rukohvate te tako postavljena ulazna vrata.

Mislio sam već na to ali mi rukohvati ne izgledaju baš sasvim jednako (na mađarskim su na krajevima zakrivljeni, a kod vagona na sliki izgledaju sasvim ravni sve do kraja), uz to ne znam kakav bi to mogao biti vlak s jednim nizozemskim i s jednim mađarskim vagonom, osim ako to nije bila neka prezentacija vagona potencijalnom kupcu, koja bi kasnije rezultirala kupovinom mađarskih vagona?

j1975(184).jpg
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Mislio sam već na to ali mi rukohvati ne izgledaju baš sasvim jednako (na mađarskim su na krajevima zakrivljeni, a kod vagona na sliki izgledaju sasvim ravni sve do kraja), uz to ne znam kakav bi to mogao biti vlak s jednim nizozemskim i s jednim mađarskim vagonom, osim ako to nije bila neka prezentacija vagona potencijalnom kupcu, koja bi kasnije rezultirala kupovinom mađarskih vagona?

Ali po svoje bi bilo moguće, tada najnoviji nizozemski (godište 1957) i mađarski (godište 1959) vagon ...
 

nik

Veteran foruma
Mislio sam već na to ali mi rukohvati ne izgledaju baš sasvim jednako (na mađarskim su na krajevima zakrivljeni, a kod vagona na sliki izgledaju sasvim ravni sve do kraja), uz to ne znam kakav bi to mogao biti vlak s jednim nizozemskim i s jednim mađarskim vagonom, osim ako to nije bila neka prezentacija vagona potencijalnom kupcu, koja bi kasnije rezultirala kupovinom mađarskih vagona?

View attachment 53364
Mađarski tip ali JŽ a ne MAV...
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Godine, godine... Da, zaboravio sam na podatak da su JŽ navodno već u godini 1958 dobile prve...
 

Mon

 
Osoblje foruma
MF JZ E61 eBay 01.JPG

Tekst u objašnjenju kazuje zašto je cena tolika :cool: :

"I SELL AS NEW FROM PHOTO VERY RARE LIMITED COLLECTION
ONLY FOR BUYERS SERIOUSLY INTERESTED OVER 20pcs. (LAST AVAILABILITY). LIST OF POTENTIAL SERIUS PURCHASER.
H0 MICRO-FEINMECHANIK E61.015 Jz SLAVA ex.626 FS ELECTRIC LOCOMOTIVE

I HAVE WRITTEN USED FOR THE EBAY RULES BUT IT'S ALL PRACTICALLY NEW OVP (BOXES AND DOCUMENTS). From my collection, last availability. ONLY EXPOSED IN HERMETIC DISPLAY WITHOUT POWDER.... "
.
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Znači da je u Pivki vlak desno bio kušet za Pariz i Ds SNCF, a iza bi bili AB za Trst i još neki? i kursna grupa Zagerb-Pula. Na lijevom tiru je veza za Rijeku.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh