JZ 441 Markez-Models

markez

Član foruma
Znam da je vec na ovom forumu bilo reci o pokusajima prepravke raznih modela renomiranih proizvodjaca nebili se dobio model 441. Vecina posetilaca foruma je konstatovala da je veoma tesko ili gotovo nemoguce takav jedan model preraditi u model JZ-441. Zato sam odlucio da pokusam da krenem sa projektovanjem i izradom ovog modela od nule. Obzirom da se radi o potpuno novom projektu, nadam se da mi moderatori foruma nece zameriti sto ovaj tekst ne postavljam u vec postojecoj temi. Takodje, nadam se da ce biti dosta korisnih kometara na ovo sto cu vam pokazati.
Prema saznanjima koja imam sa ovog foruma, lokomotiva 441 se na ovim prostorima pojavljivala u podserijama od 000 do 800. Primetio sam po Damirovom izlaganju da je postojalo puno razlika na originalnim i licencnim lokomotivama, kao i na lokomotivama koje su tokom vremena pretrpele razne revizije, poboljsanja i dorade. Zato sam pokusao u okviru ovog projekta da konstruisem model koji ce kombinacijom razlicitih detalja pokriti gotovo sve varijate koje su se pojavile.
Za izradu modela korisceno je nekoliko tehnickih crteza sa kojih su skinute sve bitne gabaratne mere, ctrezi koje je napravio Slobodan Ilic merenjem na lokomotivama u Beogradu dok su detalji skidani sa velikog broja fotografija koje su mnogi postavljali na raznim forumima. Ovom prilikom bih da se izvinem svim autorima fotografija koje sam koristio i koje cu postaviti na ovom forumu bez prethodne dozvole.
Za razliku od dosadasnjih modela koji su radjeni raznim tehnikama ukljucujuci i rapid prototyping i slicne ovoga puta sam se opredelio za izradu modela od brizgane plastike. Posle konsultacija sa saradnicima doslo se do zakljucka da se konstruise alata za brizganje plastike sa izmenljivim segmentima kojim ce se pokriti vise varijanti sanduka lokomotive 441. Osim toga, preporuceno je da alat za brizganje bude sto vise prilagodljiv kako bi se kombinacijama segmenta dobile ne samo razne varijate 441 nego i nekih drugih modela, na primer, modela motornih vozova. Detalji, kao sto su raonici i farovi koji se na modelima pojavljuju u poprilicno kombinacija bice izradjeni posebno. Jos uvek se radi na tacnim formama ovih detalja tako da prikazane fotografije nece biti u potpunosti realne sa stanovista tih detalja.
Obzirom da je i za mene ovakav postupak novina, trudicu se da sa vama podelim sve informacije koje cu dobiti u toku realizacije projekta u svim fazama. Zato vas i ovoga puta molim da uzmete aktivnog ucesca u ovom projektu.





Nastavlja se...
 

Attachments

  • 441_009_x.jpg
    441_009_x.jpg
    107.8 KB · Pregleda: 580
  • 441_018_x.jpg
    441_018_x.jpg
    107.9 KB · Pregleda: 583
  • 441_031_x.jpg
    441_031_x.jpg
    118.9 KB · Pregleda: 578
  • 441_032_x.jpg
    441_032_x.jpg
    93.8 KB · Pregleda: 575
  • 441_315_x.jpg
    441_315_x.jpg
    110.1 KB · Pregleda: 573

markez

Član foruma
Re: JY 441 Markez-Models






Nastavlja se...
 

Attachments

  • 441_316_x.jpg
    441_316_x.jpg
    76.4 KB · Pregleda: 532
  • 441_324_x.jpg
    441_324_x.jpg
    118.8 KB · Pregleda: 536
  • 441_401_x.jpg
    441_401_x.jpg
    104.8 KB · Pregleda: 533
  • 441_418_x.jpg
    441_418_x.jpg
    59 KB · Pregleda: 526
  • 441_508_x.jpg
    441_508_x.jpg
    64.5 KB · Pregleda: 527

markez

Član foruma
Nastavlja se...
 

Attachments

  • 441_513_x.jpg
    441_513_x.jpg
    361.2 KB · Pregleda: 513
  • 441_517_x.jpg
    441_517_x.jpg
    360.9 KB · Pregleda: 513
  • 441_524_x.jpg
    441_524_x.jpg
    346.9 KB · Pregleda: 513
  • 441_601_x.jpg
    441_601_x.jpg
    380.1 KB · Pregleda: 514
  • 441_608_x.jpg
    441_608_x.jpg
    388.8 KB · Pregleda: 514

markez

Član foruma
 

Attachments

  • 441_728_x.jpg
    441_728_x.jpg
    209.3 KB · Pregleda: 520
  • 441_744_x.jpg
    441_744_x.jpg
    117.6 KB · Pregleda: 517
  • 441_802_x.jpg
    441_802_x.jpg
    88.9 KB · Pregleda: 520
  • 441_806_x.jpg
    441_806_x.jpg
    128 KB · Pregleda: 522
  • 441_809_x.jpg
    441_809_x.jpg
    122.7 KB · Pregleda: 521

damir661

Veteran foruma
Generalno izgleda dosta solidno, posebno sto su uzete u obzir gotovo sve verzije lokomotive.
Imao bih primedbu jedino na razmak izmedju vetrobranskih stakala, koji bi trebao biti malo veci nego sto je na skicama, zatim isto na velicinu uticnice za sinhron rad koja treba biti za nijansu manjeg precnika nego sto je na skicama.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Markez mi je nedavno otkrio da je ovo sljedeći veliki samograditeljsko-modelarski zalogaj, što reći nego - SUPER, SAMO HRABRO NAPRIJED!
:palac_gore:
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Pozdrav g. Markež!
Puno me veseli da budete radili ovaj model no pitam se kakav će biti naćin izrade: opet rapid prototyping i onda resin ili nešto novo? U svakom slučaju bih ja promjenio smjer spoljašnje stjene prozora mašinovođe i to tako, da bi bila više u pravcu kretanja vozila nego prečno kako se vidi na slikama. Lakše će se staviti staklo iz unatrašnje strane ako budu stakla izlivena iz jednog dijela te debeljina stjene modela neće biti tako uočljiva.

Onda imam još primjedbu na ove nove glavne farove. Ako usporedim model sa fotografijom ovi novi jedinačni farovi mi izgledaju mnogo krupniji nego na fotkama. Možda je malkice više plastike oko fara ali ipak u svakom slućaju promjer je nekoliko povelik.

Toliko na brzake i ja bih bio zainteresovan za model sa JŽ razdoblja iz ŽTP Zg ili Sa sa trojnim farovima. Kad bude naravno ;)
 

SHUCA

Poznati forumaš
:palci_gore: Napokon
Eto ,ja >:) sam od tih koji su tvrdili da je PREPRAVKA RC-4 u JŽ ASEU -neizvodljiva!
Nadam se da ćeš poštovati razlike u poziciji i visini vetrobranskih stakala kod podserija :??:
Nadam se da te neće za izradu sklopnog čeličnog alata za brizganje ODRATI :molitva

Samo napred Alex :palac_gore: Syamcat.
 

NClight

Hybernated
Ajd, napokon da se netko sjetio i ovo odraditi :plaza:

Kod modela bi valjalo pripaziti i na svjetla tj. kako ih mehanički i električno riješiti (pogotovo za trostruku verziju) te naravno riješiti krovnu opremu, uključujući odgovarajuće pantografe... no za to ima vremena.

Zna li se kakva šasija i pogon će biti u modelu? Pretpostavljam da će postolja biti Roco?

Svaka čast, samo naprijed! :palac_gore:
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Kako je počelo s Nurnbeškim sajmom i najavama A.C.M.E.-a, pa eto onda i slavkova i Markezova Karavela, pa Markezov Kennedy, pa evo sad još i ASEA...Bit će ovo izuzetno plodna godina za ex-Yu modelare.
Bravo Markez, i samo hrabro i na glavu! :ples

Vidim ima ovdje poznavatelja ove lokse i vjerujem da ćemo zajedničkim analiziranjem 3D prikaza modela i pravih lokomotiva doći do zadovoljavajućih popravaka na modelu dok se još može i gdje se treba. Glave skup, dobru volju po ruku i bit će OK.

Ja na žalost ne mogu po tom pitanju puno doprinjeti, ali ću pomno pratiti razvoj situaciona!!!

Dobra godina....uh!
 

markez

Član foruma
Gorchi kaže:
Pozdrav g. Markež!
Puno me veseli da budete radili ovaj model no pitam se kakav će biti naćin izrade: opet rapid prototyping i onda resin ili nešto novo? U svakom slučaju bih ja promjenio smjer spoljašnje stjene prozora mašinovođe i to tako, da bi bila više u pravcu kretanja vozila nego prečno kako se vidi na slikama. Lakše će se staviti staklo iz unatrašnje strane ako budu stakla izlivena iz jednog dijela te debeljina stjene modela neće biti tako uočljiva.

Onda imam još primjedbu na ove nove glavne farove. Ako usporedim model sa fotografijom ovi novi jedinačni farovi mi izgledaju mnogo krupniji nego na fotkama. Možda je malkice više plastike oko fara ali ipak u svakom slućaju promjer je nekoliko povelik.

Toliko na brzake i ja bih bio zainteresovan za model sa JŽ razdoblja iz ŽTP Zg ili Sa sa trojnim farovima. Kad bude naravno ;)
Hvala svima koji su uzeli ucesce u diskusiji.

Da krenemo redom: Debljina zida tela lokomotive na ovom modelu na slici je 2mm sto sigurno nece ostati. 2mm zida je neka optimalna debljina za tehniku izrade rapid prototyping-om, bar su mi tako preporucili momci koji rade na tim masinama. Model koji vidite, bice izradjen tehnikom brizganja plastike u celicnom alatu. Debljina zida ce biti sigurno visestruko manja zavisno od izabranog materijala kao i masine na kojoj ce biti brizgan.
Drugo, detalji koji su prikazani na slikama, kao sto su raonici ili farovi uradjeni su na brzinu i bez stvarnih dimenzija jer oni nisu sastavni deo tela lokomotive koji se brizga, vec se rade naknadno kako bi se pokrile razlicite verzije lokomotiva. Predmet naseg trenutnog interesovanja je telo lokomotive, gabaritne mere, zaobljenja i slicno.
Na slikama koje ce biti uskoro postavljene videce se kompletni model sa ugradjenim izmenama koje smo u toku prosle veceri vec dobili od Damira (Damire, hvala), kao i uporedni pregled crteza kojim sam rasplagao i crteza dobijenog modela.
Jos jedno, hvala svima, ocekujem jos korisnih sugestija.





Nastavice se ...
 

Attachments

  • prt0001.jpg
    prt0001.jpg
    34.3 KB · Pregleda: 484
  • prt0002.jpg
    prt0002.jpg
    41.5 KB · Pregleda: 482
  • prt0003.jpg
    prt0003.jpg
    39.9 KB · Pregleda: 484
  • prt0004.jpg
    prt0004.jpg
    53.9 KB · Pregleda: 486
  • prt0005.jpg
    prt0005.jpg
    51.4 KB · Pregleda: 488

markez

Član foruma
Uzgred jedno pitanje:
Dali je neko u mogucnosti da proveri, ili, mozda, vec zna, kako tacno izgledaju detalji na sledecoj slici koji su zaokruzeni crvenom bojom sa druge strane lokomotive? Naime, na nekim fotografijama sam primetio nekakvu nedoslednost. Na vecini njih jedna strana ima dvostruki stepenik (kod stepenica) dok druga strana ima kosinu i jedan stepenik. Kako tacno izgleda suprotna strana lokomotive?

... i jos malo fotografija:
 

Attachments

  • prt0005.jpg
    prt0005.jpg
    54.7 KB · Pregleda: 496
  • prt0006.jpg
    prt0006.jpg
    55.7 KB · Pregleda: 480
  • prt0007.jpg
    prt0007.jpg
    40.5 KB · Pregleda: 497
  • crt11.jpg
    crt11.jpg
    120.5 KB · Pregleda: 515

markez

Član foruma
Na osnovo dosadasnjih primljenih sugestija uradio sam sledece izmene na modelu:
1. bocna okrugla stakla su podignuta
2. gornja ivica vrata masinovodje je podignuta do polovine bocnih resetki
3. razmak izmedju vetrobranskih stakala je smanjen.
4. bocni rukohvati na vratima su nesto smanjeni
5. vetrobranska stakla manje zalaze u bok lokomotive
6. smanjena je uticnica za sinhroni rad
7. srednja vrata su povecana po visini

evo slike novog modela:
 

Attachments

  • prt0002.jpg
    prt0002.jpg
    57.8 KB · Pregleda: 397

željko halambek

Veteran foruma
Treba još promjeniti poziciju lampi.

Okrugle "rumunjske"
lampe bi trebale biti cca u osi pufera.

Trostruke Lampe. Crvana i bijela (jedna inad druge) bi također trebale biti cca u osi pufera.
Trokutasti dio na kojoj se nalaze lampe nije zaobljen nego je sastavljen iz dviju ravnih ploha.

Dvostruka HŽ lampe
su na istoj poziciji i iste veličine kao one dvije okomito postavljene u trostrukoj varijanti (bijela i crvena brez plave).
U početku su ta svjetla i nastala od ovih trostrukih doslovnim odrezanjem nepotrebnog plavog svijetla zajedno sa kučištem.
Dakle trebale bi biti cca u osi pufera.
 

markez

Član foruma
Hvala Zeljko, sve primedbe cu uzeti u obzir. Trenutno sam koncentrisan pre svega na oblik sanduka lokomotive jer sam u postupku izrade alata za brizganje plastike. Sve varijante farova cu izraditi naknadno i oni ce se po volji montirati na unapred predvidjenim mestima. Ovi tvoji komentari veoma su dobrodosli i zamolio bih te da ih uvek, bez ustrucavanja, objavis. Pokusavam dobiti sto je moguce tacniji model a iskustvo ljudi koji su dugo bili u kontaktu sa originalom je neprocenljivo. Hvala jos jednom.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Markez, s obzirom da radis na dva projekta (ili su to tri :??: )
mogao bi da nas informises koji ce prvi biti gotov 661 ili 441?
 

markez

Član foruma
Svoj boravak u Srbiji iskoristio sam i za jednu kratku, ali veoma uspesnu posetu Beogradu. Izmedju ostalog, pokusaj da otklonim par problema koji su mi se pojavili u fazi projektovanja 441. 002 je bila na mestu idealnom za fotografisanje.




Naime, jedan veoma iskusan modelar sa jednog drugog foruma (nazalost, nigde ne mozemo videti njegove radove), objasnio mi je, cak veoma slikovito, sta je to metar i ja sam sa zadovoljstvom prihvatio njegov savet.



002 premerena od "glave do pete". Jedna od nejasnoca otklonjena. Suzenje sanduka lokomotive s boka ka celu POSTOJI.




Za sada toliko od mene, nastavljam dalje, a sa novim informacijama javicu se kada budem imao prve fotografije alata.
 

Attachments

  • Bild 664.jpg
    Bild 664.jpg
    83 KB · Pregleda: 234
  • Bild 670.jpg
    Bild 670.jpg
    76.1 KB · Pregleda: 238
  • Bild 662.jpg
    Bild 662.jpg
    53.2 KB · Pregleda: 238
  • Bild 678.jpg
    Bild 678.jpg
    46.2 KB · Pregleda: 236
  • merenje_ugla_441 (2).jpg
    merenje_ugla_441 (2).jpg
    42.1 KB · Pregleda: 235

sale-sd

Član foruma
Run, Markez, run!!!
Šalim se malo na Markezov račun, nadam se da mi neće zameriti;
Imao sam priliku videti model 663 pre par dana (rapid share izrada) i deluje impresivno ( i podosta teško...);
Ali hteo bih sada reći nešto drugo, i to u vezi izrade modela 441; do sada nisam UOPŠTE primećivao to famozno "tramvajsko zakošenje" na lokomotivi u prirodnoj veličini, a viđam lokomotivu svako jutro kada idem na posao!
Odskora (od kada je započela rasprava o zakošenjima) - samo to gledam! I uopšte nije malo da se ne bi prikazalo to i na modelu same 441; na fotografijama je Markez izmerio 6cm (oko 0,7mm u HO), a to je poprilično vidljivo...
Još jednom da pohvalim istrajnost Markeza u izradi TRI modela! :palci_gore:
 

NClight

Hybernated
Eto, i taj misterij je riješen, pa nitko više neće :fp: .
U međuvremenu sam se vidio sa Markezom u ZG (nakratko... ko' na taximetar >:D: ) i moram priznati da nakon kratkog razgovora imam dojam da nas očekuje još ponešto zanimljivo... al' šuti ko' zaliven, uz obećanje da će ekskluziva biti ovdje na malezeljeznice.net :ples

@ Markez
Kad smo već kod 441 i riješenih pitanja samog sanduka... ima li kakve ideje oko pantografa i krovne opreme?
Za mehaniku (postolja, reduktori) pretpostavljam da će biti provjereni i eventualno kvalitetnijim motorom pojačani Roco?
 

damir661

Veteran foruma
ima li kakve ideje oko pantografa i krovne opreme?

Sto se tice krovne opreme, dobar deo se moze iskoristiti sa modela 1043, posto su u pitanju tipski elementi. Trebalo bi promeniti pantografe.

U jednoj drugoj temi o modelu 441 sam postavio semu krovne opreme, a sada bih zamolio ako je neko u mogucnosti da postavi sliku krova od modela 1043, kako bih mogao da uporedim. Hvala unapred
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh