JZ 441 Markez-Models

Mon

 
Osoblje foruma
Damire, ovde imas krov Rocovog modela 1043
<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=18&t=1409&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=18&t=1409&start=30</a>
 

NClight

Hybernated
asalat kaže:
Mon kaže:
Markez, s obzirom da radis na dva projekta (ili su to tri :??: )
...
Ukupno šest mon, šeest. Molim ga još od proletos da završi bar jedan.

Nisi sam... i ja sam ga "oprao" pa je obećao uskoro potpuni završetak barem dva ako ne i tri projekta (većinom svi predstavljeni ovdje) >:)
Ahhh... pažnja lako skrene na druge stvari i modele... tako puno modela a tako malo vremena... :plaza:
 

Mon

 
Osoblje foruma
SEST !???
Au, nadam se da ce ih sve zavrsiti... ako se ja pitam 441 i 661 bi bili prvi na listi. klopa
 

Zoki

Član foruma
damir661 kaže:
ima li kakve ideje oko pantografa i krovne opreme?

Sto se tice krovne opreme, dobar deo se moze iskoristiti sa modela 1043, posto su u pitanju tipski elementi. Trebalo bi promeniti pantografe.
Pohvala za novi model, lok serije 441. Što se tiče pantografa, ne treba ih mijenjati jer odgovaraju sa OBB 1043, već na njima samo treba staviti drugu paletu sa dva roga umjesto jednog kao na originalu. Za to se koristi paleta sa lok DB 189 (ES64 F4) sa pantografa broj 2. Krovni izolatori se mogu koristiti od 1043 samo za prvu najstariju seriju 441 koja je imala konusne aralditne izolatore. Ovi noviji su porculanski i istog su promjera. Treba ugraditi pantografske rastavljače koje nema 1043. Postoji razlika u visokonaponskim vodovima od pantografa preko rastavljača do glavnog prekidača jer nisu na istoj strani kod starijih verzija i novijih, suprotno su postavljeni.
 

nepco

Član foruma
441?

Prateći teme na forumu, video sam da je bilo neke priče oko izrade lokomotive 441 u raznima varijantama...

<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=18&t=1537" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=18&t=1537</a>

Međutim, nisam pronašao nikakvih daljih informacija da g-din Markez ili neko drugi, nastavio da na ovom modelu.
Da li neko proizvodi ovu lokomotivu ili je prerada jedina mogućnost posedovati ovaj model?
 

wiggum

Veteran foruma
Re: 441?

Nemoj se previše nadati oko toga, ali za više detalja najbolje ti je poslati PP ili mail osobno g. Markezu:

PP:
http://forum.malezeljeznice.net/ucp.php ... pose&u=228

Mail:
[email protected]

Zasada ti je prerada jedina opcija.

Ovdje možeš pogledati jednu preradu u HŽ 1141:
<a class="postlink-local" href="http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewtopic.php?f=18&t=2305" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=18&t=2305</a>
 

Mon

 
Osoblje foruma
Jedino mogu da kazem da se Markez nije otkazao izrade 441 vec
kao i svi mi ostali (osim oni penzionisani :D ) hobbysti je u nedostatku vremena.

Inace, trenutno je faza modeliranja promenljivih segmenata za sve 441.
:palac_gore:
 

wiggum

Veteran foruma
Re: JŽ 666 By Slavko Jovanovic

Bora Somborac kaže:
Biće zanimljivo 2032 godine kada Markez završi njegovu 666 pa ćemo moći da poredimo *mudri*

Što je s tim svim projektima (svi tipovi 441, 663...) :?:
 

NClight

Hybernated
Re: JŽ 666 By Slavko Jovanovic

Izgleda do daljnjeg ništa... a i web-stranica mu je prazna.
Biti će da je na nekom projektu... opet... :hmmm:
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
nemojte biti cinični :)

gospodin Markez radi na svojim projektima non-stop. To vam mogu potvrditi iz prve ruke obzirom da sam ga posjetio ovo ljeto u njegovoj rezidenciji u Svicarskoj.

Ono sto sam ja vidio u njegovoj radionici i projekt-birou to niste vidjeli jos nigdje :naklon:

Samo da vam objasnim, da je profesija gospodina Markeza nesto sasvim drugo, dok mu je zeljeznicko modelarstvo samo hobi, i s toga je razumljivo da se sve skupa odvija prilicno polagano.
Ako jos k tome ubrojimo i varijable da je u izradi više različitih modela odjednom, zatim da se modeli izrađuju precizno do prefekcije koja se može usporediti s kvalitetom i preciznišću švicarskog urarstva, te ako uzmemo i to u obzir da se modeli izrađuju na relaciji CH-HR-SRB u čijoj izradi učestvuje kompletan tim stručnih ljudi, bit ću presretan ako svoje modele za koje sam se predbilježio kod gospodina Markeza dobijem 2013 ili 2014.

Za ono što sam ja vidio, isplati se čekati i dulje!

Kvalitet Karavele i Kennedy-a koji će izaći iz radionice Markez-Models biti će ravan kvaliteti švicarskog proizvođača modela željeznica HAG!

To je sve što vam za sada smijem reći ;)
 

wiggum

Veteran foruma
Ja sam čuo da je on otišao u neke druge vode od izrade modela...


Dvije godine ni traga ni glasa, a sve ide po planu... Iskreno, teško da mogu vjerovati u tu priču koliko bi god to možda i htio. :hmmm

Dok ćemo dočekati Markezove modele, dobit ćemo ih već od Roca ili nekog drugog (kao i Y vagone od ACME-a)... To je gola istina, ne cinizam ili nešto drugo.
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
čovjek je uložio enormne novce u razvoj i proizvodnju ovih modela.... zbilja misliš da bi to ostavio tek tako? :)
 

wiggum

Veteran foruma
661Kennedy kaže:
čovjek je uložio enormne novce u razvoj i proizvodnju ovih modela.... zbilja misliš da bi to ostavio tek tako? :)

Proizvodnju? Zbilja ne znam(o) ništa o tome jer ovdje je zadnji post bio napisan 2010. i to je bilo mjerenje kuta na čelu asee s nekakvom granom. To je još uvijek samo razvoj, dakle o početku proizvodnje ili bilo čega vezanog uz proizvodnju nije bilo riječi.
 

NClight

Hybernated
Markez ima i drugih projekata, istina, ali zanemarivanje potencijalnih kupaca (ili ako baš hoćete kolega) nakon bombastičnih najava na foumima i prikazivanja modela u Zagrebu na "susretima" u fazi "pred proizvodnju" u najmanju ruku predstavlja malu neozbiljnost. Da se poneki put javi, pa makar i da kaže da mora odgoditi projekte, znali bi barem nešto... ovako ostaje sve na nagađanjima i razvijanju negativne slike... jer se ništa nezna.

Markezu želim puno sreće i uspjeha... i da se poneki puta javi... da znamo da je živ ;)
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Markeza su ljudi od pocetka malo pogresno shvatili :D

on ne ide sa svojim projektima u masovnu fabrikaciju, vec ih radi iskljucivo za sebe i za svoje potrebe, pa ce, kad dodje do finalnog sklapanja lokomotiva, sklopiti po 10ak do modza 20 komada vise od pojedine lokomotive i to jedino za ljubitelje koji te modele budu bas po svaku cijenu htjeli imati :)

lokomotive ce samim time biti raritet za koji ce se valjat izboriti ;)

Limited edition :)
 

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
Kennedy,
sve je to lijepo što si naveo, trud, uloženi novac i sl.
Ali ja se slažem sa kolegama wiggumom i NClightom, ako je već pompozno najavljivao svoje modele i nekom nesrećom je došlo do određenih komplikacija, mogao se barem javit,
to jedino što zapravo ljudi traže ;)
Pošteno? :D
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh