JZ 661-1xx

IVANS

Član foruma
gledam po temama, pa nikako da nadjem odgovarajucu otvorenu.
Dugo sam oklevao, jer svi izradjeni modeli sem po izgledu, nisu imali gotovo nikakve vozne osobine. Ima i ovakvih i onakvih izrada, ali ono sto me je odmah u startu odbijalo jesu mehano postolja. Pre izvesnog vremena sam se dokopao roco postolja za koja mi je receno da bi uz manje dorade bila odgovarajuca za 661. Tako je krenula prica da bi uvideo da se moze uz roco postolja i ugradnju petopolnog motora izraditi savrsena 661- naravno u reziji Slavka J. Ugradjen je i zvucni dekoder, pa za fabrickim modelom ne zaostaje ni malo.

IMG_0655.JPG IMG_0657.JPG IMG_0660.JPG
 

crhav

Aktivan član
Tako je krenula prica da bi uvideo da se moze uz roco postolja i ugradnju petopolnog motora izraditi savrsena 661- naravno u reziji Slavka J. Ugradjen je i zvucni dekoder, pa za fabrickim modelom ne zaostaje ni malo.

Onda zasto ne pocnes tu pricu od pocetka.................

Velimir
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Onda zasto ne pocnes tu pricu od pocetka.................

Velimir
Slazem se :) pricu treba poceti od pocetka s pratecim slikama i detaljima sto ce samo doprinjeti onima koji su zainteresirani da naprave slicne prerade.
@IVANS bilo bi lijepo da podjelis svoje iskustvo prerade kronologijskim redom i detaljima, oko izbora postolja, maerijala, dijelova i faza prereade.
U svakom slucaju slike tvoje prerade su pobudile vjeruijem kod mnogih velik interes.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Slažem se sa komentarima, jer bi ovo sigurno mnogo koristilo kolegi @adi, a i sam sam u situaciji da napravim sličnu stvar na svojim modelima 661:palac_gore:
 

adi

Član foruma
Slažem se sa komentarima, jer bi ovo sigurno mnogo koristilo kolegi @adi, a i sam sam u situaciji da napravim sličnu stvar na svojim modelima 661:palac_gore:
Kolega naravno da jedva cekam da to vidim.svaka dobra ideja dobro dodje a moze mi samo olaksat radove oko lokomotiva.nadam se i ponekoj sliki oko prerade.to bi bilo odlicno;)
 

IVANS

Član foruma
sve je pocelo, naravno na ovom forumu, kad sam ugledao temu o mogucoj preradi roco renfe D 319.2. Slike prerade nemam, jer je sve ostalo radjeno u kuhinji Slavka J. Postolja su metalna i masivna, sto je po meni dosta bitno za stabilonost, a posto je ugradjen i zvucni dekoder, pa samim tim mesto za teg je zauzeto, daju mu i na tezini. Dekoder sa zvukom i sa kompletnom pripremom za ugradnju sa diodama je majstorija sinija. Za ovu preradu su upotrebljena samo postolja roco renfe D319.2.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Kolega Ivans ce nas u svakom slucaju iznenaditi uskoro... bilo pozitivno ili negeativno :cool_2:
 

Davor

Veteran foruma
sve je pocelo, naravno na ovom forumu, kad sam ugledao temu o mogucoj preradi roco renfe D 319.2.

Više nego dragoceno iskustvo bez obzira na obim teksta. Kada je @Mon pokrenuo tu temu svi smo bili skeptični i mislili smo na JŽ 666 dok je on istrajao na mogućnostima da se model upotrebi za Kenedija.
Vreme je pokazalo da je bio u pravu i svaka čast tebi i naravno Slavku.
 

IVANS

Član foruma
nije neka prica, al je model ispao vrh. Kad budem imao malo vise vremena, postavicu i filmcic, zvuk je takodje vrh. Cekam nedelju, sa nestrpljenjem, jer me ceka jos jedna sjajna JZ obrada, ovog puta od chachka. komplet roco.
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Ako je Sini dorađival, vjerojatno je Mabuči ili nabuči ili tako nešto iako uz malo truda i roco novi motor ide nutra po kantu sa prenosom od novog mehana.
 

adi

Član foruma
Roco ima vise vrsta motora tako da se moze naci odgovarajuci motor.mene najvise zanima dali je donji dio modela (sasija) pojacan.resin zna nako nekog vremena pod teretom popustit pa se stvori supljina izmedju gornjeg i donjeg djela lokomotive.inace model izgleda odlicno i izgleda da je posao odradjen kako treba.zanima me ako nije tajna koliko je kostala kenedijka sa svim tim doradama?predpostavljam da je nekih 400eura?
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Kod Sini-jeve dorade teško da će popustiti. Model je odličan, imao sam priliku vidjeti ga uživo u vrjeme prerade! :palac_gore:
 

IVANS

Član foruma
Ne bi da odemo u neku dugu dimenziju, ukratko, motor je Slavkov, i on ga je ugradio.Donji deo je ojacan zicama, kako se vremenom ne bi deformisao.
 

adi

Član foruma
Ne bi da odemo u neku dugu dimenziju, ukratko, motor je Slavkov, i on ga je ugradio.Donji deo je ojacan zicama, kako se vremenom ne bi deformisao.
Prijatelju pohvalio si se modelom za koji ja mislim da je odlican i nema tu neke druge dimenzije ako te malo ispitivamo oko modela.koji motor?i kakva sasija?koliko novaca?mozda neko hoce isti narucit kod slavka.ako se brines da cu ja nesto kopirat onda budi bez brige.moji modeli su moj rad i nisu nicije kopije.radim ih po sasvim drugom principu nego slavko
 

Davor

Veteran foruma
Malo je OT kada je reč o osnovnoj temi ali se ipak radi o podseriji 100.

Jedna lokomotiva ove serije postala je rekorder sa pređenih milion kilometara na relaciji Zagreb - Beograd - Zagreb.
Reč je o JŽ ŽTP Zagreb 661 - 106, kasnije HŽ 2061 - 028. Mislim da je kasirana početkom 1995.
 
Last edited:

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh