Kameni most - H0 kolekcija

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Prije neki dan u mojoj maloj kolekciji priduzio se jako lijepi Marklin vagon (hvala kolegi @mikado )
Tek sam ga danas slikao.

Radi se o vagonu Igs-v - OBB .
Izdan je povodom 500 g. tradicije pivarstva, kao vagon pivovare Muauer.
Plan je ugraditi DCC hladnjak s dekoderom i napuniti ga Mauer digitalnim pivom :cool_2:
Ako to nece biti moguce uvijek se moze otici u pivnicu na hladno pivo :)
20170211_193623.jpg
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Dakle nakon prilično dugog traženja stigla mi je posebna pošiljka.
"Novi novcati" model lokomotive xxxxxxxxx :cool_2: Možda netko po kutiji zaključi o čemu se radi...

Drugi tjedan sam u Zagrebu pa ću slikati model... a do tada dvije slike koje sam primio :_)
Kako god čeka ju ozbiljna digitalizacija !!!
LIMA 01.jpg
LIMA 02.jpg
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
LIMA 201643L - analogna - model je koliko sam uspio pronaći pušten u prodaju oko 1990.g.
Evo malo je potrajalo. Loksa mi je stigla 08.12.2018. Kako nisam bio u HR moja draga ju je tada spremila ali je zaboravila gdje.
Već sam se bio oprostio s loksom ali danas ju je slučajno pronašla u njenom ormaru iza kutija s cipelama.
Tako da točno 588 dana pojma nisam imao gdje je loksa. Iznenadila me je kao da mi ju je donio GLS

1595004903617.png

Dakle loksa je ok. Malo su korodirali vijci koji idu direktno u zink zbog različitih materijala (elektro korozija)

Motor je odličnom stanju. Prjenos 1:7 je isto u dobrom stanju. Očigledno nije vozila, nije rastavljana i nije pomdazivana.
Ima RC standardnu zaštitu, štampanu pločicu...

Tampon tisak na fremu je odličan. Na karoseriji prihvatljiv. Nema grešaka ni oštećenja. Trenutna cijena na ebayu od 70 - 120 EUR
IMG_20200717_192410.jpg

IMG_20200717_192327.jpg

Da li netko zna imaju li ovi otvori neke poklopce odnosno dijelove kojih ovdje nema?
IMG_20200717_192343.jpg

Ima li tko skenirane ili originalne papire uz loksu koje bih mogao kopirati?

Otvara se potiskivanjem karoserije prema unutra isključivo najlonskim alatom (moglo bi i rukom) .
3 točke sa svake strane. Iznad sredine svakog postolja i u samoj sredini lokse.
Plastika je 100x bolja od današnje Roco recikliranje plastike
 

nik

Veteran foruma
Taj model je iz 1986.
http://www.bahnwahn.de/limadb230/Modellubersicht/modellubersicht.html
Kupio sam ju u Trstu čim je izašla (u stvari drugu varijantu farbanja) a papire možda nekakve negdje i imam (dvobojni tisak na sjajnom papiru).
limaML3000wr.JPG

Glavna greška je što su obično šlampavo umetnuta i zalijepljena prednja stakla pa stoje previše unutra kao i svjetla.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh